OPERACIONI “PEDONALJA” ARRESTOHET 24 VJEÇARI, POSEDONTE 990 TABLETA “EKSTAZI” (video)

Goditet një tjetër rast i veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, në afërsi të shkollave dhe Universitetit. Finalizohet operacioni policor i koduar “Pedonalja”, ndjekur me metoda speciale të hetimit....

NUK PAGOI KËSTET E KREDISË/ Gjykata i merr forcërisht “KAUBOJSIT” 290 mijë euro

Eduard Ndocaj, ish deputeti që tashmë kandidon për zgjedhjet lokale në Lezhë, po përballet me një vendim gjykate, i cili rëndon financat e tij. Ai është futur në regjistrin e...

AKU bllokon 14.5 ton “Birrë Paulaner”, gjoba e majme që merr firma

AKU ka bllokuar 14.5 ton “Birrë Paulaner” me arsyetimin se produkti nuk ka qenë i pajisur me dokumentacionin shoqërues. Firma është gjobitur me 1.2 mln lekë. Tiranë- AKU ka bllokuar...

Pastrimi i parave nëpërmjet mediave/ Si u tentua të blihej Top Channel me fonde...

Dosje “978”,e cila tashmë është bërë e njohur si dosjet 339 dhe 184, ka pasur 8 mijë faqe të transkriptuara me përgjime. Gazetari Artan Hoxha ka treguar se objekti i...

Ngacmoi seksualisht një grua, arrestohet 35-vjeçari

Policia e Beratit ka arrestuar një 35-vjeçar, pas kallëzimit të një gruaje, se ai e ka ngacmuar seksualisht. 32-vjeçarja me inicialet K.G në Berat, ka bërë kallëzim në polici, se...

“I VURI FLAKËN VETES” Kush është 40 VJEÇARI që humbi jetën SOT në…

Një 40-vjeçar në Lezhë është vetëdjegur me benzin ku si pasojë e plagëve të marra ka humbur jetën. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Ishull-Lezhë, ndërsa viktima është identifikuar...

Ndërtime pa leje në Velipojë, arreston 5 persona, mes tyre 2 policë

SHÇBA ka arrestuar pesë persona, mes tyre dy punonjës policie dhe një inspektor i IKMT, për veprat penale të “Shpërdorimit të detyrës” dhe “Korrupsionit pasiv nga persona që ushtrojnë...

Deklarata e fortë e gazetarit: Kam dosjen 978, ku Meta kërkoi 200 mijë euro...

I ftuar në emisionin “Opinion” gazetari Artan Hoxha, ka folur për dosjen që ai e quan “978”, dhe ka hedhur akzua të forta ndaj Presidentit të Republikës. Sipas Hoxhës,...

Prokuroria nis hetimet për efektivët e FNSH që dhunuan Sahit Dollapin

Prokuroria e Tiranës merr nën hetim 8 punonjës të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë. Shkak për këtë hetim u bënë pamjet filmike të shfaqura në media mbrëmjen e 11...

Arbana Osmani largohet nga Top Channel, ja cfare ka ndodhur me prezantuesen

Pak javë më parë bëri bujë në media lajmi se moderatorja e njohur Arbana Osmani do të largohej nga televizioni ‘Top Channel’ duke lënë në mes emisionin ‘Dua të...

LIDHU ME NE

81,272FansaPëlqeje

Te fundit

URIME jeni më të zgjuar se mesatarja nëse…

Lajmet se njerëzit inteligjentë zgjohen herët, janë të rregullt dhe të organizuar kanë ngulitur fort idenë në mendjen tonë, se përtacët, rrëmujaxhinjtë apo ata...

Çifti italian me 2 fëmijët humbin rrugën natën në Shqipëri, ndihmohen nga banorët

Një familje italiane të cilët kishin ardhur për turizëm në Shqipëri, duke eksploruar vendin tonë kanë humbur rrugën gjatë natës dhe kanë kërkuar ndihmën...

“Vetëm ju s’keni fjetur me mua”, Ervin Kurti befason binjakët Veshaj

Gazetari i njohur i showbizit Ervin Kurti ka bërë së fundmi një deklaratë që në fakt i ka habitur të gjithë. I ftuari i...