FOTO – Dy makina përplasen me njëra- tjetrën, fuoristrada futet në oborrin e një...

Një aksident”i çuditshëm” mes dy mjeteve motorike është verifikuar në dalje të qytetit të Korçës. Sipas asaj që raportohet nga vendngjarja, njëra prej makinave ka hyrë në oborrin e një...

“Dua t’i lutem Zotit për mua…”, poezia prekëse e futbollistit të Skënderbeut që ndërroi...

Ndarja nga jeta e 18 vjeçarit Dorian Tahirllari, pjesë e ekipit të të rinjëve të Skënderbeut ka tronditur gjithë Shqipërinë. 18-vjeçari u nda nga jeta për shkak të një sëmundje...

Futbollisti shqiptar humb betejën me sëmundjen dhe dëshira e futbollit që u shua

“Më ndihmoni të luaj futboll sërish”, ishte kjo dëshira e madhe e Dorian Tahirllarit, ish-lojtarit të Skënderbeut që po luftonte me njê sëmundje të rëndë. I diagnostikuar me tumor...

E réndë/ Gjendet i pajetë në ballkonin e banesës 63-vjecari

Rreth orës 18:45, në lagjen “29 Nëntori”, Vlorë, në ballkonin e banesës së tij është gjetur i vetvárur shtetasi N.D., 63 vjeç. Ky shtetas jetonte vetëm dhe nga kqyrja...

E rëndë në Shkodër/ Mbytet në lumin Buna marokeni, policia jep detajet

Një shtetas maroken është mbytur në lumin Buna, në Shkodër. Burime bëjnë me dije se marokeni është mbytur në fshatin Darragjat, të njësisë Dajç. Mësohet se shtetasi kishte edhe dokumente...

Vodhën 84 mijë € duke klonuar kartat bankare, në pranga 2 femra dhe një...

Nga hetimet e kryera dyshohet se këta në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë përfituar shumën 84 mijë euro, nëpërmjet kartave të klonuara, duke mashtruar shtetas të huaj që kryenin rezervime...

Gjendet i pajetë peshkatari në Shkodër

Një peshkatar është gjendur pa shenja jete në Liqenin e Shkodrës.   Trupi i pajetë i peshkatarit u gjet i pajetë sot në mëngjes. Viktima është S.S rreth 67 vjec.   Mësohet se...

Po dërgonte një pacient në spital/ Ambulanca del nga rruga, një i vdekur

Një tjetër aksident i rëndë është shënuar në aksin Fier-Lushnje këtë të hënë (datë 25 Maj).   Një autoambulancë ka dalë nga rruga dhe si pasojë ka humbur jetën një person.   Nga...

Vëllai i spikeres televizive i vodhi 200 mln lekë biznesmenit, ja telefonata e saj...

Një nga autorët e vjedhjes së një shume të madhe parash, 200 mln lekëve dhe 50 mijë frangave në automjetin e parkuar në një qendër tregtare në Tiranë është...

E fundit! Tenton t’i rrë mbejë nënës fëmijën 4-vjeç nga dora, banorët e lagjes...

Një ngjarje e rën dë ka ndodhur në Korçë ku një person ka tentuar t’i rrë mbejë nënës fëmijën e saj 4-vjeç.   Por fatmirësisht, vetëm pak metra më tutje, autori...

Te fundit

‘Dënimi me vdèkje është i pakthyeshëm’, Lleshaj flet nga Shkodra për ábuzimin e shefit...

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj teksa ka qenë në një ispektim të doganën e Hanit të Hotit, ka folur sot dhe për ábuzimin me...

“E di vetë kingu”/ Profesori denoncon vajzën që e përndjek, dalin mesazhet: O shkë****,...

Dhuna nuk njeh dallim gjinor. Jo vetëm gratë, por edhe burrat kërkojnë ndihmë për t’u mbrojtur nga partneret apo ish partneret. Një 35 vjeçar me...

Vrásja e dy vëllezërve për hakmarrje? Kushëriri i Roland Pulës rrëfen si ndodhi ngjarja...

Një ngjarje e rëndë tronditi dy ditë më parë Krujën, ky dy vëllezërit Gramoz Bardhi 34 vjeç dhe Xhentil Bardhi 24 vjeç, janë ekzekutuar...