Makina shpërtheu në flakë, si u aksidentua për vdekje vëllai i deputetes në aksin...

Një aksident horror ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në aksin Elbasan -Tiranë, ku një person ka ndërruar jetë. Bëhet fjalë për vëllain e deputetes së PS-së, Blerina Gjylametit, Elton...

I mori shpirtin të bijës se doli natën me shoqet, australianët zbulojnë të shkuarën...

Petrit Leka është shqiptari i cili aku.zohet se në muajin korrik të këtij viti që lloi me th ike dhe la të pa jete të bijën 20-vjeçare, Sabrina Leka....

VRASJA E DYFISHTË E ÇIFTIT TRONDIT SHKODRËN

Një ngjarje e rëndë ka tronditur qytetin e Shkodrës që në orët e para të mëngjesit. Boran Bërcana dhe bashkëjetuesja e tij Silvana Ndoci janë ekzekutuar poshtë pallatit ku...

Shqiptarët një shoqërie në depresion…

Shoqëria shqiptare është ne depresion dhe me probleme serioze me shëndetin mendor. Ne kete përfundim arrijnë psikiater e psikologe veçanërisht pas ngjarjeve të fundit (djali vret dy prindërit një...

SHKODËR/ ROJA E ZYRËS SË PUNËS GJENDET I VDEKUR, DYSHOHET PËR INFARKT

Një roje i institucionit të Zyrës së Punës në Shkodër, është gjendur këtë mëngjes i vdekur në vendin e tij të punës. Burime bëjnë me dije se Agron Gokovi, 58...

Shkodër Qëllon me armë në drejtim të një shtetasi, kapet autori, në kohë rekord

Nga strukturat e policisë së Shkodrës, falë reagimit të shpejtë, u arrestua në flagrancë shtetasi: L. L., 38 vjeç, banues në fshatin Shtoj i Vjetër, Shkodër. Mesditën e sotme, shtetasi L....

Merr flakë arkiva e Gjykatës (VIDEO)

Vetëm pak minuta më parë, një zjarr ka rënë në godinën e Gjykatës së Lartë në kryeqytet. Mësohet se flakët kanë përfshirë arkivin e Gjykatës së Lartë në katin e...

I hapin Instagram, policja bie pre e llogarive false: U shokova kur pashë fotot...

Mes dhjetëra të rinjve, kryesisht adoleshentë që kallëzojnë në polici për përdorimin e profileve false me qëllim denigrimin, nuk i ka shpëtuar këtij fenomeni edhe një efektive e policisë....

U paraqit në spital me simptoma gripi, vdes 28-vjeçari, mjeku: Kishte virozë

Ka ndërruar jetë një 28-vjeçar nga Prrenjasi , i cili është paraqitur me simptoma gripi spital. Burime nga spitali bëjnë me dije se pacienti i identifikuar si Besnik Kokonozi, mori...

BARDH SPAHIA SOT NË GJYKATË, ÇFARË PRITET TË NDODHË NË SHKODËR

Ish-deputeti Bardh Spahia pritet të dalë sot para gjykatës për caktimin e masës së sigurisë. Seanca është parashikuar të nisë në orën 9:30 në Gjykatën e Shkodrës. Por ndërkohë...

Te fundit

VIDEO/ “Je shumë fotozhenike”, Basha ‘shkrihet’ gazit me tregtaren, pyetja që e la pa...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vijuar turin e takimeve me biznesin e prekur nga pandemia e COVID-19. Basha e shfrytëzoi takimin për të...

SHKODËR, EDHE TRE RASTE TË REJA ME COVID-19, 128 NË TOTAL

Shkon në 128 numri I personave të prekur nga virusi COVID-19 në qytetin e Shkodrës. Në 24 orët e fundit, nga 11 mostrat e dërguara...

Fshati mesjetar del nga liqeni italian për herë të parë në 26 vjet

Një fshat mesjetar i “humbur” mund të dilte nga ujërat e një liqeni artificial italian. Kjo sipas raportimeve që rezervuari që përmban fshatin e...