NDËRRON JETË MAJORI KLODIAN TANUSHI NË LETONI

Një lajm tjetër i dhimbshëm vjen nga Letonia. Major Klodian Tanushi nuk mundi që t’i mbijetonte plagëve të marra si pasojë e shpërthimit të një mine gjatë misionit në...

DENONCIMI I FORTË I BERISHËS: ESKORTA SHTETËRORE PËRPLAS QYTETARIN DHE E LË ANËS RRUGËS

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një denoncim të fortë pak më parë sipas të cilit një eskortë shtetërore ka aksidentuar një qytetar dhe e ka lënë në anë të...

I SHPËTOI ATENTATIT ME C4, BIZNESMENI I FUQISHËM VLONJAT SHPËRTHEN NDAJ POLICISË: NGA SOT...

Biznesmeni vlonjat Vasil Bedinaj ka shpërthyer në akuza të rënda ndaj Policisë pas atentatit të ndodhur mesditën e sotme në mes të Vlorës, në zonën e Lungomares. Bedinaj i drejtohet...

Humb jetën 31-vjeçarja, dyshohet se u vetëhodh nga kati i 8-të i pallatit

Një 31-vjeçare dyshohet se është hedhur nga kati i tetë i një pallati dhe për pasojë ka humbur jetën. Sipas njoftimit zyrtar, viktima me iniciaalet U.Q., dyshohet se e ka...

“Lëng që paralizon kujtesën”/ Policia jep detaje mbi grabitjen e tregtarit në Peqin

Policia jep detaje në lidhje me ngjarjen e ndodhur mesditën e sotme në Peqin, ku një i moshuar që iu hapi derën e shtëpisë disa njerëzve të panjohur e...

Me restorant në plazh dhe makinë luksoze/ Si ka ndryshuar pasuria e prokurorit që...

Që në vitin 2016, Hipoteka nisi verifikimin e pasurive të paluajtshme për të gjithë gjyqtarët dhe prokurorët në vend. Verifikimi në kuadër të procesit të Vettingut, për t’u paraprirë rasteve...

Terror me kallashnikov ndaj nxënësve/ Berisha: Policia nuk reagon

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot një tjetër denoncim nga Bradasheshi në Elbasan. Aty denoncohet mos reagimi i policisë ndaj një personi që terrorizon me armë nxënësit dhe banorët e...

Bombë ushtarit të Met Kananit, mirditori me fëmijët shpëtojnë për mrekulli, ja si e...

Fatmirësisht një ngjarje tragjike është shmangur mëngjesin e sotëm në Rrëshen. Një 47-vjeçar bashkë me fëmijët kanë shpëtuar për mrekulli. Makinës në pronësi të Armando Gjinit, i njohur për...

Synonte te kalonte 100 mije € ne menyre te paligjshme nga dogana e Muriqanit,...

Muriqan / Shkodër Policia Kufitare e Drejtorisë Vendore për Kufirin dhe Migracioni, në bashkëpunim me Drejtorinë Vendore të Policisë Shkodër dhe autoritetet doganore kanë rritur kontrollet për parandalimin, evidentimin dhe...

‘QYSH T’ JA BËJMË, DO E HAMË KEQ…’, ZBARDHEN PËRGJIMET E GRABITËSVE TË RINASIT

Tre prej autorëve të grabitjes së 7 milionë eurove në Rinas më datë 9 prill, Saimir Çela, Renaldo Sula dhe Oltian Veseli janë vendosur në përgjime ambiental gjatë shoqërimit...

LIDHU ME NE

80,635FansaPëlqeje

Te fundit

Humbasin tre turistet anglez ne Theth

Shkodër Policia e Shkodrës dhe banorët e zonës u vijnë në ndihmë turistëve anglezë në zonat turistike malore të Thethit. Tre turistë anglezë, të cilët ishin...

HOROSKOPI date 20 MAJ, astrologia MERI zbulon shenjen me FAT te dites…

Dashi – Mund të keni disa dallime në mendime me dashurinë e jetës tuaj. Ju do të kuptoni se partneri/partnerja po i japin...

Puna ideale për këto 2 shenjat të Horoskopit

Astrologët kanë përcaktuar se kush do të ishte puna ideale për 2 shenjat e Horoskopit që vijojnë si më poshtë: Ujori Ujori ka një inteligjencë aq...