Ulet tatimi për pagat e ulëta, nga 1 janari taksë zero për rrogat deri...

Tatimi mbi pagat e ulëta do të jenë pjesë e debatit në seancën parlamentare. Deputetët e Komisionit të Ekonomisë kanë kërkuar rishikimin e skemës, duke favorizuar 70 mijë punonjës....

PLOT 57 MLN EURO NGA EKSPORTI I ENERGJISË, PRODHIMI MË I LARTË HISTORIK NË...

Korporata Elektroenergjetike Shqiptare ka publikuar treguesit ekonomiko-financiare dhe operacional të 6-Mujorit të parë të vitit 2018. Këtë periudhë janë htyer rekordet hisotrike të fitimi si pasojë e reshjeve të...

Te fundit

Rama flet për rregullat e fundjavës: Deri të hënën mos dilni nga ‘zonat e...

Kryeministri Rama njoftoi sot përmes Facebook se pavarësisht hapjes më 1 Qershor kjo fundjavë i gjen përsëri të izoluar qytetarët. Kryeministri njoftoi se baret, restorantet...

Horoskopi për verën 2020 pas karantinës: Një parashikim për çdo shenjë zodiakale

Si do të jetë vera 2020? Jua zbulojnë yjet: ja parashikimet shenjë për shenjë. Pas një periudhe të vështirë që jemi duke kaluar, jeni...

Stina në të cilën ke lindur, tregon diçka shumë të bukur për ju

Ashtu si stinët e vitit, edhe ne kemi cilësi unike që na dallojnë nga njëri-tjetri. Stina në të cilën ke lindur, mund të ndikojë...