Dhunon trajnerin përse nuk futi në lojë djalin e tij

Nëse mendonit se ngjatje të tilla ndodhnin vetëm në Shqipëri, e keni gabim pasi një tjetër rast dhune vjen këtë herë nga Italia, ose më saktësisht në Arrezo. Një baba...

Skandali seksual në Vatikan

Shefi i financave të Vatikanit, kardinali George Pell, do të dalë para gjyqit nën akuzat për sulm seksual. Kardinali ka mohuar në vazhdimësi duke thëne se është i pafajshëm. Por,...

Shkon të presë pemë, gjen vdekjen 50 vjeçari shqiptar në Itali

Një 50 vjeçar humbi jetën aksidentalishtë në Itali. Ai kishte dalë në pyll për të prerë pemë dhe trungu e ka zënë poshtë. Viktima është 50-vjeçari Nikolin Gjeka, ndërsa...

E BUJSHME/ “Mafia SHQIPTARE kontrollon futbollin serb”, ja vëllezërit që dyshohen për gjithçka.

E përditshmja serbe “Kurir” ka botuar një shkrim në portalin e saj, ku akuzon shqiptarët për kontroll të futbollit serb. Sipas këtij portali, vëllezërit shqiptar me mbiemrin Osmani, janë në...

PËRPLASEN MAKINAT,PLAGOSET SHQIPTARI NË ITALI

Një aksident rrugor ka ndodhur pak para orës 16:00 të ditës së sotme në Perdone, Itali. Dy makina, një Golf dhe një Fiar Croma janë përplasur ‘kokë më kokë’, duke...

Vritet me pushkë 30-vjeçari shqiptar në Francë, fqinjët gjetën kufomën në oborr

Një 30-vjeçar shqiptar është vrarë me armë zjarri në Mulhouse të Francës. Ngjarja ka ndodhur të mërkurën rreth orës 17.45, por është raportuar tani nga mediat franceze. Janë fqinjët ata të...

Pas 5 ditësh që ikën nga Shqipëria drejt Amerikës, 12 vjeçari goditet për vdekje...

Një 12-vjeçar shqiptar u godit nga një kamion teksa ishte në biçikletë në rrugët e New Jersey-t dhe mbeti i vdekur. I ndjeri 12-vjeçar me emrin Elios Xhemollari është identifikuar...

Ky është shqiptari që ndihmoi të plagosurit nga sulmi me furgon në Toronto

Një shqiptar, i quajtur Bes Kondi, konsiderohet një ‘hero’ nga mediat kanadeze; pasi nuk nguroi për të dhënë ndihmën e tij për të plagosurit nga sulmi me furgon të...

Klement Tinaj, kandidati 28 vjeçar SHQIPTAR për Guvernator të Kalifornisë

Klement Tinaj është një shqiptaro-amerikan 28-vjeçar me banim në Los Anxhelos, i cili ka hyrë në garën për guvernator të Kalifornisë si kandidat demokrat. Ai ka luajtur në disa filma...

Pas krimit në Londër, deputeti britanik fajëson: Rusët e shqiptarët

Për herë të parë Londra ka tejkaluar Nju Jorkun sa i takon numrit të vrasjeve dhe për të kuptuar këtë “boom” të krimit një ligjvënës britanik e ka gjetur...

LIDHU ME NE

83,192FansaPëlqeje

Te fundit

Pas muzikës, Bleona Qereti kërkon suksesin në një tjetër fushë që do ta bëjë...

Bleona Qereti po kërkon një tjetër sukses ndërkombëtar përpos muzikës. Këngëtarja shqiptare ka lidhur kontratë me kompaninë “Taryn Brown + Company”, e cila merret...

La punën për t’u kujdesur për fëmijët, nëna tregon se si po fiton mbi...

Një nënë që ka lënë punën për t’u kujdesur për dy fëmijët e saj, ka zbuluar se si ka arritur të fitojë afro 560...

Syri i Kaltër, mrekullia e natyrës shqiptare destinacion për turistët e huaj

Syri i Kaltër në Sarandë është një ndër mrekullitë e natyrës shqiptare. I shpallur si monument kulture, kjo pamje mahnitëse ka marrë veçanërisht vëmendjen e...