SIMBOLI I SHQIPONJËS ‘PUSHTON’ JAPONINË, ARSYEJA: NJË DASËM

Një çift shqiptaro-japonez kanë kurorëzuar dashurinë e tyre me një dasëm në Tokio të Japonisë. Kështu, shqiptari Arbër Demo dhe japonezja Mana Aoki janë martuar në një ceremoni dasme në...

Video/ I arrestuari nga FBI performon me pranga në duar “Kiki Challenge”

Një i dyshuar për vrasje të dyfishtë ka përfituar nga rasti për të performuar “Kiki Challenge” ndërkohë që po shoqërohej nga oficerët e FBI. 40-vjeçari, Anton Mims, rezultonte në listën...

VIDEO-Shokuese/ Momenti kur rrëzohet ura në Genova, burri që filmon ulëret: O zot! o...

Ky është momenti kur ura Morandi, pjesë e autostradës A 10 shembet në Genova të Italisë. Në video mund të shihet një pjesë e urës që bie. Personi i cili xhiron...

Erdogani bën thirrje për bojkotimin e pajisjeve elektronike amerikane

Recep Tayyip Erdogan tha se Turqia do të bojkotojë produktet elektronike të Shteteve të Bashhkuara të Amerikës, që kanë vendosur sanksione dhe kanë rritur tarifat mbi Ankaranë, në një...

SHPËRTHIM I FRIKSHËM NË BOLONJA, DISA MAKINA NË FLAKË. 65 TE PLAGOSUR

Një zjarr i madh dhe më pas shpërthime janë parë e dëgjuar rreth orës 14:00 në periferi të Bolonjës, në zonën Borgo Panigale. Dyshohet se fillimisht ka shpërthyer një...

Mali i Zi pret të thyejë rekordin me turistë këtë verë

Në Malin e Zi pritet të thyhet rekordi i turistëve. Balkan Insight citon zyrtarët teksa thonë se presin që fitimet nga turistët këtë verë të shkojnë në 1 miliard...

Franca ndalon përdorimin e telefonave në shkolla!

Parlamenti i Francës ka miratuar një ligj për përdorimin e telefonave celular në shkolla. Sipas ligjit të miratuar dje, ndalimi i përdorimit të telefonave do të bëhet nëpër shkollat të...

Itali, banda shqiptare përleshet me marokenët në burg, plagosen 2 gardianë

Një bandë shqiptarësh në burgun e Riminit janë përleshur me disa marokenë, ndërsa nga konflikti kanë mbetur të lënduar dy gardianë.   Ndërkohë që përveç gardianëve të burgut, sipas mediave italiane...

MOS E HUMBISNI SONTE “HËNËN E PËRGJAKUR”

Njerëz nga e gjithë bota sot do të mund të jenë dëshmitarë të eklipsit me të gjatë të shekullit të “Hënës së përgjakur”.   Gjatë këtij eklipsi të plotë, satelitët natyral...

Pilotët rrezikuan pasagjerët: Rrihen për ushqim gjatë fluturimit

Pilotët me përleshjen fizike rrezikuan pasagjerët ndërsa rrahja për një kohë të shkurtër u bë një nga temat më të popullarizuara në vend. Dy pilotë janë rrahur në avion që...

LIDHU ME NE

77,128FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Ndalohet autobuzi me protestues/ Reagon deputetja demokrate

Deputetja demokrate Lindita Metaliaj, ka njoftuar për ndalimin e një autobuzi me protestues në hyrje te Tiranës. Sipas Metaliajt, policia ka ndaluar autobuzin e parë...

PD: 50 mijë qytetarë nga rrethet drejt Tiranës për të protestuar

PD ka dhënë një informacion paraprak në lidhje me numrin e protestuesve të saj që janë nisur nga rrethet. Sipas selisë blu, më shumë se...

“Edi Rama ke marre fund, po vijne shkodranet si lum”

Nga Vlora janë nisur autobusë e mjete private me protestues drejt Tiranës, ndërkohë që vetë kryeministri do të jetë sot në Vlorë. Në një prej...