PAPA FRANÇESKU APELON TË PASURIT TË KËRKOJNË NJË JETË MË TË THJESHTË

Papa Françesku ka kërkuar nga njerëzit në vendet e zhvilluara të kërkojnë një jetë më të thjeshtë, më pak materialiste, si dhe dënoi ndarjen e thellë midis të varfërve...

PAPA DËNON BOTËN E MATERIALIZMIT DHE VARFËRISË

Papa Françesku ka kërkuar nga njerëzit në vendet e zhvilluara të kërkojnë një jetë më të thjeshtë, më pak materialiste, si dhe dënoi ndarjen e thellë midis të varfërve...

Etna është zgjuar! Mbi 130 tërmete në 3 orë

Vullkani më aktiv në Europë është rizgjuar, duke shkaktuar me qindra lëkundjeje tërmeti. Sipas ekspertëve, llava doli nga një çarje e re pranë kraterit juglindor të malit Etna në...

19 vjeçarit i ndryshon plotësisht jeta pas 14 vitesh vuajtje!

Një 19-vjeçar që vuante nga skolioza, e cila i rrezikonte jetën është shëruar plotësisht pas 14 vitesh. Shpina e John Sarcona filloi të përkulet në dy anë të ndryshme kur...

Në Rusi bora është kaq e ndotur saqë autoritetet e bëjnë atë të bardhë

Një mënyrë për të fshehur efektet e ndotjes së shkaktuar nga minierat e qymyrit. Autoritetet ruse në rajonin siberian të Kemerovos, që gjendet në qendër të një fabrike qymyrguri shumë...

10 familjet më me pushtet, të të gjitha kohërave

ROTHSCHILD, BANKIERE (1744-SOT) Brenda pak vitesh, Rothschildët kaluan nga getoja e hebrenjve në Frankfurt, Gjermani, në akumulimin e një pasurie të tillë, sa të industrializonin Evropën dhe të financonin luft.ëra. MEDICI,...

Surprizë 20 milionë dollarë nga… shefi!

Punonjësit e një kompanie në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë marrë një surprizë të jashtëzakonshme, 20 milionë dollarë shpërblim! Mark Baiada, themeluesi i kompanisë, “Bayada Home Health Care”, shfrytëzoi...

10 familjet më të pasura në botë

“Bloomberg” ka bërë një renditje të 10 familjeve më të pasura në botë, të cilat së bashku arrijnë shifra marramendëse. Në krye të kësaj liste renditet familja Walton, me një...

Mrekulli mes rrënojave, 5-vjeçari shpëton pas 12 orësh i bllokuar

Një video e postuar në rrjetet sociale nga oficerë të skuadrave të shpëtimit në Indonezi tregon momentin kur një 5-vjeçar shpëton për mrekulli pasi kishte qëndruar nën rrënoja për më...

Pagat në Gjermani, nga 3,173 deri në 4,013 euro

Të ardhurat reale në Gjermani u rritën me 1.5 për qind në tremujorin e tretë, rritja më e lartë në dy vjet, sipas të dhënave të publikuara sot nga...

LIDHU ME NE

80,028FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

“Duhet të njohësh shpirtin e njeriut, që të mund t`i admirosh fytyrën”

Ju sjellim disa thënie me shumë vlerë nga njerëz të famshëm. 1. Depresioni është si një grua me të zeza. Nëse shfaqet, mos e dëbo....

Nëse jeni martuar me një grua kokëfortë, ka qënë fati më i madh i...

Nuk është e lehtë të duash një femër kokëfortë, sidomos sepse ajo mbron opinionet, parimet dhe bindjet e saj. Mund të nevrikoset dhe të të...

21 Sekrete Kuzhine që Nuk ua Mësojnë në Asnjë Kurs

Nuk duhet t’i humbisni këto marifete për përgatitjen e ushqimit, pastrimin dhe organizimin e hapësirës ku gatuani. Disa prej tyre mund të mos u...