I ndëshkon gratë duke mos fjetur me to për një muaj

Ai ka tri gra, po pret fëmijën e 10-të, por plani është të ketë gjithsej 50 fëmijë. Kur njëra nga gratë sillet keq, ai e ndëshkon duke mos fjetur...

Gjendet një qyp me lira në bodrumin e teatrit

Është gjetur një qyp me lira në bodrumin e teatrit “Cressoni” në Como të Italisë. Qypi ishte i mbushur me monedha të vjetra romake. “Ende nuk dimë detaje të rëndësisë...

Martesa për “letra”…

Shteti zviceran ka dëbuar një çift kosovar pasi burri i kishte fituar “letrat” në Zvicër përmes një martese fiktive me një grua zvicerane, duke pasur në Kosovë një martesë...

Edhe pse punonte kamariere, vajza e një emigranti hyri në historinë e SHBA

Alexandria Ocasio-Cortez është një emër që duhet ta mësoni, pasi ajo hyri në historinë e Amerikës duke u bërë kongresmenja më e re, në moshën 29-vjeçare. Kjo është hera e...

Gruaja fiton mbi 22 mijë euro duke i përqafuar njerëzit si nënë!

Një grua thotë se ajo fiton mbi 22,843.20 euro në vit nga të huajt. Sapo ajo u bë nënë, Kassandra Brown 44 vjeçe, kuptoi se sa e rëndësishme ishte zhvillimi...

Gjermania kërkon 1.2 milion punëtorë, këto janë profesionet që kërkohen

Sipas Institutit për Hulumtimin e Tregut të Punës (IAB), në tremujorin e tretë të këtij vitit në Gjermani është regjistruar mungesa e madhe e fuqisë punëtore edhe pse janë...

I padrejtuar nga askush, si udhëtoi 92 km treni “fantazëm” në Australi

Pa pasur drejtues, me 4 lokomotiva dhe 268 vagonë të transportuar një tren mallrash i ngarkuar me xehoror hekuri , ka përshkuar këtë herë një gjatësi prej 92 km...

CIA parashikon bashkimin e Shqipërisë me Kosovën

CIA parashikon që Bashkimi Evropian do të shkatërrohet deri në vitin 2025. Portali i gjeopolitikës analizuese “Stratfor”, më e njohura në Shtetet e Bashkuara, raporton për parashikimin e CIA-s,...

Dallga 6 metra hyn brenda lokalit, punonjësit përpiqen të shpëtojnë

Moti i keq që ka prekur Italinë ka shkaktuar deri tani 17 viktima, nga të cilat 2 rezultojnë fëmijë. Ndërkohë në media dhe rrejtet sociale po qarkullojnë pamje dhe imazhe...

Fundi i botës është afër, këto janë shenjat që po përmbushen sipas tre feve...

Në një periudhë kohore të shkurtër, bota është përballur me një seri katastrofash natyrore, siç janë uraganet e fuqishme që goditën SHBA-të dhe Amerikën Qendrore, disa cuname të vegjël...

LIDHU ME NE

77,869FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Prindër, zgjohuni sa jeni akoma në kohë! Duhet ta lexoni patjetër këtë

Është shumë e rëndësishme që të gjithë prindërit ta lexojnë këtë! E mërkurë, ora 8.00. Arrita në kohë në takimin me prindër në shkollën e...

Shtrigat e bardha/ Tre shenjat që tregojnë se jeni një prej tyre

Sheh ëndrra parashikuese A sheh shpesh ëndrra që realizohen? A sheh ëndrra në të cilat sheh njerëz që nuk janë më ? Mund të shohësh ëndrra...

Si ta kuptosh që ai po të tradhton, bazuar në shenjën e tij të...

Dashi Meshkujt e shenjës së Dashit, janë shumë të përkushtuar në një lidhje. Por nëse ata fillojnë të tradhtojnë do e kuptoni menjëherë pasi do të...