Lajmi i mirë, Italia hap sot kufijtë

Italia ka njoftuar se më 3 qershor do të hapë kufijtë për udhëtarët nga BE. Zhvillimi vjen teksa shumë vende po zbusin masat duke ju ruajtur një vale të...

Ndalohet shikimi i telefonit gjatë ecjes në rrugë

Shumë prej nesh shpesh shikojnë telefonat inteligjentë ndërsa ecin për të ndihmuar në gjetjen e rrugës – apo edhe për të kaluar kohën. Por duke vepruar kështu së shpejti...

Senatorja harron kamerën ndezur, del lákuriq para kolegëve në mbledhje: Jam krenare për trupin...

Një senatore meksikane u kap në një konferencë live të qeverisë përmes platformës Zoom, teksa shfaqej toples para kamerave. Senatorja 66-vjeçare Martha Lucia Micher, ka kërkuar falje menjëherë pas...

Ngec tek dera e trenit, shqiptari në gjendje të rëndë

Një i ri shqiptar ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore pasi është përfshirë në një incident me tren. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së hënës në stacionin e Brescia-s. Identiteti...

Doktorët i dhanë vetëm 20% shpresë për të jetuar, 5 vjeçarja pasi mposhti Covid-19,...

Një vajzë 5 vjeçare, e cila ishte e prekur nga sëmundja Kawasaki ka arritur të shpëtojë dhe tashmë është kthyer në shtëpi. Bëhet fjalë për Scarlett Nicholas, nga Wakefield, West...

Futbollisti rrezikon gjobën e majme nga klubi, luajti futboll në plazh

ANGLI-Futbollisti i Manchester City-t , Phil Foden, rrezikon të gjobitet pasi nuk respektoi distancimin social. Talenti anglez u filmua duke luajtur në plazh futboll me disa miq të tij. Por...

Spanja mposht koronavirusin: Vetëm 2 viktìma 24 orët e fundit

Spanja po e mposht koronavirusin, pas shumë javëve e mbërthyer nga pandemia që mori mijëra jetë njerëzish. Nga shifrat e fundit të publikuara, Spanja në 24 orët e fundit...

“Koronavirus nuk ekziston…”, mjeku i njohur italian jep lajmin surprizues për epideminë

Alberto Zangrillo, kryemjeku i sptalit San Raffaele të Milanos, është shprehur me terma pozitivë në lidhje me zhvillimin e epidemisë Coronavirus: “Virusi nuk ekziston më klinikisht, – ka thënë ai...

Ju lutem, më liro, nuk marr dot frymë”. Polici i kishte vënë këmbën në...

Një njeri ka vdekur dje në Minneapolis, SHBA pasi mbahej me fytyrë në tokë nga polici që po e prangoste, megjithëse ulërinte nga dhi.mbjet dhe paralajmëroi se nuk merrte...

Zbulohet 28 ton ar me vlerë 1 miliard dollarë në Poloni, mediat e huaja...

28 ton ari i periudhës naziste të fshehur gjatë ditëve të fundit të Luftës së Dytë Botërore janë gjetur në një pallat të shekullit XVI në Poloni. Ari që kap...

Te fundit

‘Dënimi me vdèkje është i pakthyeshëm’, Lleshaj flet nga Shkodra për ábuzimin e shefit...

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj teksa ka qenë në një ispektim të doganën e Hanit të Hotit, ka folur sot dhe për ábuzimin me...

“E di vetë kingu”/ Profesori denoncon vajzën që e përndjek, dalin mesazhet: O shkë****,...

Dhuna nuk njeh dallim gjinor. Jo vetëm gratë, por edhe burrat kërkojnë ndihmë për t’u mbrojtur nga partneret apo ish partneret. Një 35 vjeçar me...

Vrásja e dy vëllezërve për hakmarrje? Kushëriri i Roland Pulës rrëfen si ndodhi ngjarja...

Një ngjarje e rëndë tronditi dy ditë më parë Krujën, ky dy vëllezërit Gramoz Bardhi 34 vjeç dhe Xhentil Bardhi 24 vjeç, janë ekzekutuar...