Njihuni me fisin më të çuditshëm në botë

Gjenden shumë pranë zonave të banuara, por ata prej vitesh kanë refuzuar të bëhen pjesë e jetës moderne. E kemi fjalën për fisin Raute, i cili jeton në Nepal. Ata...

Franca ndalon përdorimin e telefonave në shkolla!

Parlamenti i Francës ka miratuar një ligj për përdorimin e telefonave celular në shkolla. Sipas ligjit të miratuar dje, ndalimi i përdorimit të telefonave do të bëhet nëpër shkollat të...

Kështu mund ta gjeni njeriun identik me ju (Video)

A e dini se në botë ekzistojnë shtatë persona të cilët janë pothuajse të njëjtë sikurse ju? Në fakt, edhe ju mund ta gjeni binjakun/binjaken tuaj, përmes internetit, siç kanë...

Paralajmërimi i NASA: Na presin ditë shumë të ftohta, temperatura rekord

Dielli po hyn në një nga minimumet e tij solare, në epokën kozmike dhe rrezatimi ultravjollcë po zvogëlohet me shpejtësi. Studimet e reja tregojnë se shtresat më të larta të...

Gjermania kërkon 1.2 milion punëtorë, këto janë profesionet që kërkohen

Sipas Institutit për Hulumtimin e Tregut të Punës (IAB), në tremujorin e tretë të këtij vitit në Gjermani është regjistruar mungesa e madhe e fuqisë punëtore edhe pse janë...

Të rinjtë shqiptarë protestojnë nëpër botë: Me dashuri ngelësit e Letonisë

Protesta studentore ka kaluar kufijtë e Shqipërisë. “Unë protestoj, me dashuri ngelësit e Letonisë”, shkruhet në pankartën e bërë publike të rinjtë shqiptarë në Letoni. Ares Tahiraga dhe Megi Foçi,...

Njihuni me avokatin 99-vjeçar: Nuk kam në plan të dal në pension

99-vjeçari Attorney Morton Katz u bë avokat në vitin 1951, pasi shërbeu në Luftën e Dytë Botërore dhe vijon të punojë si avokat në shtetin e Konektikatit, si mbrojtës...

“I dashur infertilitet, të kam urryer, por të falënderoj”; letra e një nëne që...

Të dashura nëna, ne të gjitha e dimë se sa e vështirë mund të jetë të bëhesh nënë. Ndonjëherë, për shkak të moshës, shëndetit dhe stresit, nuk është gjithmonë...

E BUJSHME/ “Mafia SHQIPTARE kontrollon futbollin serb”, ja vëllezërit që dyshohen për gjithçka.

E përditshmja serbe “Kurir” ka botuar një shkrim në portalin e saj, ku akuzon shqiptarët për kontroll të futbollit serb. Sipas këtij portali, vëllezërit shqiptar me mbiemrin Osmani, janë në...

Pilotët rrezikuan pasagjerët: Rrihen për ushqim gjatë fluturimit

Pilotët me përleshjen fizike rrezikuan pasagjerët ndërsa rrahja për një kohë të shkurtër u bë një nga temat më të popullarizuara në vend. Dy pilotë janë rrahur në avion që...

LIDHU ME NE

75,612FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Pa nënë e baba, 4 vëllezërit jetimë mes lotësh për ndihmë! Xhulio i vogël...

Katër vogëlushë nga Sovjani i Korçës, mbetur jetimë, luten për ndihmë. Para tre vitesh, Xhorxhino, Marjo, Mateo dhe Xhulio humbën nënën e tyre ndërkohë...

‘zoti jem s’pret brenda nji kishe’

zoti jem s’pret brenda nji kishe e s’ulet përmbi figurat e tempullit zoti jem asht fryma e refugjatit kur ai vrapon asht duke jetu në barkun e fëmijës së...

Nënë e mirë është ajo që bëhet e panevojshme

Dedikuar të gjithë nënave që vuajnë nga “sindroma e folesë bosh…” Për t’u lexuar tre herë në ditë. Nëna e mirë është ajo që...