Qyteza italiane në ishullin e Siçilisë shet shtëpi për vetëm një euro

Një ofertë që nuk mund ta refuzoni. Qyteti sicilian ka nxjerrë në shitje shtëpi me vlerë vetëm 1 euro! Shtëpi të vendosura në një kodër, me pamje mahnitëse nga Mesdheu....

Një fëmijë ushqen gjyshin e tij dhe ky moment emocionon mijëra njerëz në internet

Dashuria është një forcë e pashpjegueshme që jeton brenda secilit prej nesh. Ajo mund të na kthejë në heronj dhe mund të na bëjë të bëjmë gjëra të paimagjinueshme...

Këto janë shtete që i dhanë zero pikë Shqipërisë

Janë ndër shtetet ku ka më shumë shqiptarë, por mbrëmjen e kësaj të shtune na zhgënjyen në finalen e festivalit evropian të muzikës, Eurosong, duke e vlerësuar Shqipërinë me zero...

Sipas shkencës, kjo është femra më e bukur në botë

Shkencëtarët janë të sigurt se e kanë zbuluar femrën më të bukur në botë. Simetria e fytyrës ishte faktori kryesor për marrjen e këtij “vendimi”. Sipas tyre, fytyra e saj...

Vogëlushi bie në pus, një popull i tërë në ankth që shpreson

ur flitet për një fëmijë ndjeshmëria është e lartë. Por kur bëhet fjalë për rrezik ankthi dhe shpresat janë më prezente se kurrë. Këtë herë sytë e botës janë...

“Pa lek mos më hajdeni në dasmë”, kjo është padyshim nusja më e çmendur

Duket se dasmat së fundmi janë kthyer në një ferr për të ftuarit të cilët detyrohen të paguajnë shumë para ose të blejnë dhurata të shtrenjta. Ama shpesh ky...

Fundi i botës është afër, këto janë shenjat që po përmbushen sipas tre feve...

Në një periudhë kohore të shkurtër, bota është përballur me një seri katastrofash natyrore, siç janë uraganet e fuqishme që goditën SHBA-të dhe Amerikën Qendrore, disa cuname të vegjël...

Njihuni me vendin ku njerëzit ecin zbathur kudo ku shkojnë

Ecja zbathur sigurisht që nuk është diçka që praktikohet shumë e aq më tepër nuk preferohet për shkak të shëndetit, duke qenë se këmbët mund të lëndohen. Megjithatë kjo...

Ja kush eshte shqiptari qe garon per zgjedhjet lokalet ne Belgjike

32-vjeçari shqiptar Ermal Ndini, është një nga kandidatët në garë për zgjedhjet lokale në Belgjikë. Ai ka vendosur të konkurrojë në Eupen me listën e tij, e cila jo...

16-vjeçari shqiptar pjesë e Tottenham, ja premtimi që i bëri Messi-t

ga pamja duket i ngjashëm me Lionel Messi-n dhe “yllit” argjentinas i ka premtuar se një ditë do të bëhet po aq i famshëm sa ai. Futbollisti në fjalë...

LIDHU ME NE

80,633FansaPëlqeje

Te fundit

“I VURI FLAKËN VETES” Kush është 40 VJEÇARI që humbi jetën SOT në…

Një 40-vjeçar në Lezhë është vetëdjegur me benzin ku si pasojë e plagëve të marra ka humbur jetën. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në...

PO ALBI NAKO KU ËSHTË? PAS DEKLARATËS SË VJEHRRIT, ALBA HOXHA SHIHET E VETME

Alba Hoxha prej kohësh ka arritur të rrëmbej një pjesë të vëmendjes mediatike jo vetëm nga ana profesionale por për lidhjen e saj me...

BËHET “LËMSH” GJATË RRUGËS/ Lulzim Basha ngatërron Kavajën me Beratin…

Kryetari i Partisë Demokratike dhe i Opozitës së Bashjuar Lulzim Basha, do të jetë pas pak në aktivin e Partisë Demokratike në Durrës ku...