Shifër rekord! Elvis Naçi tregon sa para janë mbledhur nga shqiptarët për të ndërtuar...

Në mbledhjen e Komitetit Kombëtar të Rindërtimit themeluesi i fondacionit Firdeus, Elvis Naçi u shpreh se paratë e mbledhura deri tani arrijnë deri në 6 milionë e 370 mijë...

Shemsi Prençi bën akuzën e fortë për shuarjen e familjes Lala: 5 humbje jete...

Nga tërmeti i 26 nëntorit u shuan 51 je/të. Midis tyre ishin edhe anëtarët e familjes Lala, të cilët i zunë poshtë rrënojat e shtëpisë në zonën e ish-Kënetës. 8...

Qeveria heq shpërblimet e fundit, por nuk sqaron se ku do të shkojnë paratë

Pas heqjes së shpërblimeve të fundvitit për pensionistët dhe shtresat në nevojë dy muaj më parë, qeveria ka vendosur që të mos japë asnjë shpërblim për festat e fundvitit. Vendimi...

“Po ti ku punon?”, Rama ngelet pa fjalë nga përgjigja e hidhur e vëllait...

Tashmë siç e ka bërë zakon kryeministri Edi Rama së bashku me një kamerën e ERTV viziton familjet e prekura nga tërmeti.   Së fundmi kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga...

Pas të gjithëve, edhe Adrola Dushi ka diçka për t’i thënë Ardit Gjebreas

Edicioni i 21 i festivalit të “Këngës Magjike” u kthye në kryefjalën e mediave këto ditë. Eneda Tarifa me këngën “Ma zgjat dorën” mori çmimin e parë të festivalit,...

Aktivitetet për 11 dhjetorin, PD dhuron fondet për të prekurit nga tërmeti

ktivitetet e planifikuara për 11 dhjetorin, ditën e themelimit të Partisë Demokratike janë anulluar, dhe të gjitha fondet e përcaktuara për këto aktivitete së bashku me kontribute të anëtarëve...

BETEJA, SI U SHPETUA EFEKTIVI I RENEA-S

NJË DITË MË PARË NJË EFEKTIV I RENEA-s ZHVILLOI VËRTETË NJË BETEJË ME JETËN KU NË MNËYRË AKSIDENTALE RRËSHQITI NË GREMINË 100 METËR POSHTË NË ZONËN E THELLË TË DUKAGJINIT...

Qeveria heq shpërblimet e fundvitit për pensionistët dhe shtresat në nevojë

Pas heqjes së shpërblimeve të fundvitit për pensionistët dhe shtresat në nevojë dy muaj më parë, qeveria ka vendosur që të mos japë asnjë shpërblim për festat e fundvitit. Vendimi...

Lindi pak ditë pas tërmetit, Ajsel akomodohet bashkë me familjen në njësinë e lëvizshme...

Ajsel është banorja më e re e Manzës, e cila erdhi në jetë 2 ditë pas tërmetit të fortë të mëngjesit të 26 nëntorit. Ndërsa familja Sula mbeti e pastrehë...

Gruaja i s ulet me puthje, Rama: Avash se më mbyte, shih ç’më bone,...

Kryeministri Rama ka qenë mesditën e sotme në Shijak, ku ka parë nga afër gjithë d-ëmet që shkaktoi tërmeti tr agjik i 26 nëntorit. “20 pallate të vjetra të kohës...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Lajmi i fundit! Ndahet nga jeta këngëtari shqiptar (Foto)

Është ndare nga jeta mbrëmë në orët e vona një nga këngëtarët më të njohur në Kosovë, Irfan Blakçori. Lajmin për ndarjen e tij...

“Ishte bukur”/ Gruaja nuk u beson dot syve nga ajo që gjen në pemën...

Ekzistojnë shumë mënyra për të dekoruar një pemë Krishtlindjeje, nga shiritat dhe dritat shumëngjyrëshe deri tek zbukurimet më të çuditshme. Për një grua australiane, dekori...

FATI YT SOT/ HOROSKOPI 14 DHJETOR 2019

Dashi Mund të ketë një rënie të lehtë gjatë kësaj fundjave. Java ua ka shteruar të gjitha energjitë, kështu që është diçka normale. Për ata...