Ditën e djeshme u bë publike një video e këngëtarit Aleksandër Gjoka, i cili fy ente kryeministrin Edi Rama, lidhur me masat e marra nga qeveria që ai drejton kundër Covid 19, ku duhet thënë se artistët janë mjaft...
Presidenti Ilir Meta publikoi të hënën në “Opinion” disa mesazhe shumë të rënda, të cilat hedhin dritë mbi kulisat e errëta se si përzgjidhen politikisht personazhet e reja të reformës në drejtësi. Ato tregojnë njëkohësisht sa i fortë është ndikimi...
Nga 1 qershori nuk do të ketë zona të kuqe dhe të gjelbra, pasi qarkullimi do të rihapet në të gjithë vendin! Lajmin e bëri të ditur kryeministri Edi Rama në komunikimin e tij të fundit lidhur me COVID-19,...
Një gjyshe 103-vjeçare, e quajtur Xhemile është ‘lutur’ live që kryeministri Edi Rama të këpusë mish. Në një lidhje me Skype në emisionin “Ftesë në 5”, teksa tregonte se si kuronte njerëzit që ‘këpusin mish’, nene Xhemilja shprehu dëshirën të...
Shqipëria dhe Turqia kanë arritur marrëveshje dypalëshe për të njohur patentat apo lejet e drejtimit. V E N D I M PËR MIRATIMIN E MARRËVESHJES, NDËRMJET KËSHILLIT TË MINISTRAVE TË REPUBLIKËS SË SHQIPËRISË DHE QEVERISË SË REPUBLIKËS SË TURQISË, PËR...
Situata e krijuar nga përhapja e pandemisë COVID-19 është dita ditës drejt normalizimit. Edhe 20 tamponët e marrë një ditë më parë, pjesa më e madhe e të cilëve ishi punëtorë të një fabrike në Shkodër kanë rezultuar negativë....
Nderkohe qe ne bote ende ka shtrengime ne masat e sigurise prej pandemise, ka shume shtete qe edhe levizjen e kane te kufizuar e jo me hapjen e kufijve.   Megjithate ne vendin tone Kryeministri ka lajmeruar masa te reja qe...
Ari i zi, për të cilin lùftërat civile, ushtarake apo ekonomike nuk reshtin, është burimi më i madh i të ardhurave kudo ku nxirret, është industria më fitimprurëse në glob, është industria që ka krijuar megjistanë sipërmarrës në çdo...
Aktori i njohur i humorit, Agron Llakaj reagoi ash per në lidhje me programin e ri të Top Channel, “Aventurierët”, që flet per një grup të rinjsh që bëhen pjesë e sfi dave të ndryshme! Llakaj e quajti de.gjenerim...
Perspektiva për të rritur produktivitetin në trojet shqiptare është e pashpresë për arsye se Kosova dhe Shqipëria kanë numrin më të lartë të rinjve 15-24 vjeç, që nuk janë as në punë e as në shkollë.tirana-koronav (3)   INSTAT raportoi se...

Te fundit

Rama flet për rregullat e fundjavës: Deri të hënën mos dilni nga ‘zonat e...

Kryeministri Rama njoftoi sot përmes Facebook se pavarësisht hapjes më 1 Qershor kjo fundjavë i gjen përsëri të izoluar qytetarët. Kryeministri njoftoi se baret, restorantet...

Horoskopi për verën 2020 pas karantinës: Një parashikim për çdo shenjë zodiakale

Si do të jetë vera 2020? Jua zbulojnë yjet: ja parashikimet shenjë për shenjë. Pas një periudhe të vështirë që jemi duke kaluar, jeni...

Stina në të cilën ke lindur, tregon diçka shumë të bukur për ju

Ashtu si stinët e vitit, edhe ne kemi cilësi unike që na dallojnë nga njëri-tjetri. Stina në të cilën ke lindur, mund të ndikojë...