SOLIDARITETI I EFEKTIVIT TË POLICISË ME TË PËRMBYTURIT: KUSH KA NEVOJË…

Gjesti i veçante i efektivit shkodrane. Larg politikes e cila prej ditesh e ka kthyer situaten ne Shkodren e permbytur  ne nje arene akuzash dhe kunderakuzash, ka njerez, qytetare dinjitoz...

ADEMI: QEVERIA SHOW NË SHKODËR PËR BYPASSI-N, RRENA DITËN PËR DIELL MBI PROJEKTIN

Kryetarja e Bashkisë së Shkodër ka replikuar në distancë me drejtorin e ARRSH-së dhe Ministrin Gjiknuri për bypass-in e Shkodrës. Në një deklaratë për mediat pas thirrjes së Gjiknurit...

Panik mes pasagjerëve në avionin “shqiptar”, pamjet e fenomenit të çuditshëm që ndodhi në...

Një zhurmë e çuditshme në avionin e linjës “Air Albania” ka shqetësuar jo pak pasagjerët të cilët udhëtonin në aeroplan dhe po bëheshin gati për uljen në Rinas. Denoncimi ka...

“ FAST ALBANIA” EKIPI PËR KAPJEN E PERSONAVE NË KËRKIM

MINISTRI I BRENDSHËM SANDËR LLESHAJ DEKLAROI NË SEANCËN E SOTME PLENARE SE PROGRES RAPORTI I KE PARAQET ARRITJET TË CILAT JANË FINALIZUAR NË FUSHËN E SIGURISË. AI PARALAJMËROI KRIJIMIN...

FABRIKA E DUHANIT, PUNONJËSIT 25 MUAJ PA RROGA

Kanë hyrë në muajin e 25 dhe ende nuk kanë marrë pagat nga shteti punonjësit e ish fabrikës së duhanit në qytetin e Shkodrës. Atyre u është premtuar nga ana...

“SË BASHKU PËR NJË JETË MË TË MIRË”

Bashkia e Shkodrës, në kuadër të festive të fundvitit, ka organizuar koncertin “Së bashku për një jetë më të mirë”, në Qendrën Komunitare Multifunksionale “Për Familjen”. Aktiviteti u realizua në...

Avokatja Eni Çobani “non gratta” në Tropojë!

Disa herë ka vizituar Tropojën për shkak të biznesit të saj të avokatisë Eni Çobani dhe ka reklamuar në profilin e saj në rrjetet sociale mikpritjen dhe respektin që...

“10% E TË ARDHURAVE DITORE SHKOJNË PËR 1 LITËR NAFTË”

Nafta vazhdon të bjerë në tregjet ndërkombëtare duke shënjuar çmimin 50,42$/fuçi, që do të thotë përafërsisht 0.31 cent për një litër naftë. Gjasat janë që kjo rënie të vazhdojë...

Duma: 11 kuksianët po gjykohen se i bënë nder vendit

Deputetja e PD-së Grida Duma është mes deputetëve që po protestojnë bashkë me qytetarët përpara Apelit të Shkodrës dhe kërkojnë lirimin e 11 protestueve të arrstuar. Në prononcimin për mediat,...

Ja si ndryshon moti nga sot e në vijim…

Orët e para të ditës paraqiten me kthjellime dhe vranësira kalimtare. Ndërsa në pasdite do të kemi reshje të lehta shiu, në pjesën më të madhe të vendit, por...

LIDHU ME NE

81,218FansaPëlqeje

Te fundit

‘Tërbohet’ keq moti, mësoni si pritet të jetë koha gjatë ditës së sotme

IGJEUM sjell parashikimin e motit për ditën e sotme dhe te nesërme.Pasditen e sotme (e martë, dt.17) priten reshje të dobëta në pothuaj të...

Vetëm me një kapele në kokë, kush është kjo bukuroshe super se ksi që...

Si pushojnë pasanikët? Edhe cull ak, nëse një fotografi e publikuar në rrjetet sociale mund të merret si shembull. Kylie Jenner, 21-vjeçare, e cila konsiderohet...

A e dini çfarë do ju ndodh sot? Jua themi ne…

Dashi Kjo e mërkurë do të jetë shumë herë më e mirë në raport me ditët që keni lënë pas. Nëse do të jeni të...