Për 2019-ën është blerë çdo ditë mbi 1 mln euro energji

Mbi 1 milion euro në ditë ka shpenzuar Shqipëria për të blerë energjie nga importi gjatë 2019-s. Ndryshimi i situatës hidrike me pasoje rënien e nivelit të ujit në Liqenin...

Padia e Ramës për gazetarin gjerman, reagon Tiede: Pse më akuzon, përgjimet janë…

Ashtu siç edhe kishte paralajmëruar, Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama sapo ka nisur prokurën për nisjen e procesit gjyqeësor mbi publikimet e Bild ku në disa audi-përgjime të publikuara...

SAIMIR TAHIRI NJIHET ME AKUZAT: PAS ALDO BARES JAM I DYTI…

Saimir Tahiri pasi u njoh me akuzat : Prokuroria e komanduar siç e nisi e bitisi. Proces i turpshem politik i komanduar nga fillimi deri ne fund. Une jam...

ADEMI: TREGTARËT E MERKATËS SË RUSIT PO PAJISEN ME LICENCA

Kryetarja e Bashkisë Shkodër Voltana Ademi është shprehur se merkata e Rusit shumë shpejt do të nisë punën sapo të përfundojë lidhja e kontratave me tregtarët të cilët do...

SHKODËR, “TRE HERONJTË ” PREJ DEKADASH PA INVESTIME

Prej dekadash lagjja “Tre Heronjtë” në afërsi të “Varrezave të Dëshmorëve” është lënë në harresë nga institucionet përgjgjëse. Banorët kërkojnë më shumë vëmendje dhe ndërhyrje në rrugën e amortizuar të...

BASHA I KTHEN PËRGJIGJE SAIMIR PIRGUT PËR PROTESTAT: IMAZHIN E VENDIT NUK E NXIJNË...

Disa ditë më parë tenori shqiptar i famshëm në botë, Saimir Pirgu, duke komentuar situatën politike në vend, u shpreh se për të rikuperuar dëmin e një gome të...

KronikaGrabitja/ Flasin dëshmitarët: Kujtuam se ishte stërvitje ushtarake

Për grabitjen e parave në aeroportin e Rinasit, është arritur të sigurohen dëshmitë e disa prej pasagjerëve. Mësohet se paratë kanë qenë në një avion të linjës Tiranë-Vjenë, ku...

Presidenti Meta mesazh për të dielën e votimeve

Një ditë para votimeve, presidenti Ilir Meta bën sërish thirrje për qetësi. Në një postim në rrjetet sociale ai thekson se qytetarët duhet të qëndrojnë larg zhurmës, tensioneve dhe...

Një ditë pas protestës masive opozitare, Rama i nis letrën e 5-të publike Lulzim...

Një ditë pas protestës së gjashtë kombëtare të opozitës, Edi Rama i ka nisur një letër të 5-të publike kreut të opozitës Lulzim Basha. LETER E PESTE PUBLIKE LULZIM BASHES Zoti...

Fruthi shfaqet sërish në shkolla në Shqipëri. Në Korçë, vaksinohen nxënësit dhe mësuesit

Sëmundja e fruthit është shfaqur edhe në Korçë. Një gjimnaziste nga fshati Bulgarec, është duke u trajtuar ne spitalin rajonal te Korçës ndërsa dyshohet që të jetë infektuar edhe...

LIDHU ME NE

81,218FansaPëlqeje

Te fundit

‘Tërbohet’ keq moti, mësoni si pritet të jetë koha gjatë ditës së sotme

IGJEUM sjell parashikimin e motit për ditën e sotme dhe te nesërme.Pasditen e sotme (e martë, dt.17) priten reshje të dobëta në pothuaj të...

Vetëm me një kapele në kokë, kush është kjo bukuroshe super se ksi që...

Si pushojnë pasanikët? Edhe cull ak, nëse një fotografi e publikuar në rrjetet sociale mund të merret si shembull. Kylie Jenner, 21-vjeçare, e cila konsiderohet...

A e dini çfarë do ju ndodh sot? Jua themi ne…

Dashi Kjo e mërkurë do të jetë shumë herë më e mirë në raport me ditët që keni lënë pas. Nëse do të jeni të...