“Myftinia Shkodër, i lutet Allahut për t’ia mëshiruar mëkatet”

Nga Denisa Gokovi – Frika e Myftisë, infekton të vërtetën e mbajtur peng prej vitesh. Ai tenton të ç’organizojë vëmendjen e publikut, me fakte qesharake lidhur me pretendimet e tij...

SHKODËR, KISHA: INDIFERENTIZMI ËSHTË SHKATËRRIM

Kisha Ortodokse në Shkodër ka mirëpritur takimin e dytë të Javës së Lutjes për Bashkimin e të krishterëve. Pas kishës françeskane, kësaj here të krishterët u mblodhën tek kisha ortodokse....

‘Bini Toskë e bini Gegë…’, 20-të vjeçarët këndojnë vargjet e Fishtës te Memoriali i...

‘Porsi fleta e ejllit t’Zotit, po rreh flamuri i Shqipnisë, thërret bijt’ e Kastriotit, mu mbledh tok çetët e ushtrisë…‘ “vargjet e Imzot Gjergj Fishtës, të cilat për një...

Pikë turistike dhe pa qendër shëndetësore (foto)

Kjo qendër shëndetësore vazhdon të jetë e mbyllur për të gjithë banorët që kanë nevojë për ndihmë parësore shëndetësore për shkak të punimeve që kanë nisur të bëhen por...

Nis lëvizja “Basha ik” në PD

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri, ka kërkuar zyrtarisht largimin e Lulzim Bashës nga drejtimi i partisë.   “PD zyrtare ka 6 vjet qe vetem kundershton, kritikon, denoncon dhe...

Veriu “pushtohet” nga ngricat, disa akse nacionale kalohen vetëm me zinxhirë

Reshjet e dëborës përfshinë një pjesë të mirë të vendit, në veri dhe jug, ndërsa gjatë orëve të mbrëmjes pati vështirësi në disa prej akseve rrugore. Ne Theth temperaturat...

NGRICAT, ARRSH: NË DISA AKSE DUHEN ZINXHIRË

Pavarësisht reshjeve të borës dhe temperaturave shumë të ulëta, Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se nuk ka pasur probleme me qarkullimin e mjeteve në të gjitha akset kryesore të vendit. Sipas...

SHKODËR, KËSHILLTARËT: SITUATA E BORËS S’U MENAXHUA

NË FUND TË MBLEDHJES SË KËSHILLIT BASHKIAK TEK DISKUTIMET E LIRA ANËTARËT E KËSHILLIT NGRITËN DISA PROBLEMATIKA TË NDRYSHME. KËSHILLTARËT FOLËN PËR SITUATËN E KRIJUAR NGA BORA NË SHKODËR PAK...

URA E KIRIT-MJEDË DREJT PËRFUNDIMIT

Punimet në aksin prej 14 kilometrash Ura e Kirit Mjedë janë duke vijuar me ritme të kënaqshme. Kjo edhe nga moti me diell i cili ka favorizuar firmën që...

SHKODËR, KËSHILLI BASHKIAK RIHAP DEBATIN PËR ARTISTËT

Këshilli bashkiak i Shkodrës ka zhvilluar mbledhjen e radhës. Një prej diskutimeve që u rihap është ajo e pagave të ulëta që kanë disa prej aktorëve të teatrit “Migjeni”. Këshilltarët...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Njëri prej këtyre gurëve zbulon të ardhmen tënde, kujdes me zgjedhjen

Testi i psikologjisë nëpërmjet gurëve të vendosur sipër shkronjave të alfabetit romak mund të zbulojë diçka të rëndësishme për të ardhmen tuaj. Besojini intuitës dhe...

Gjeni shpesh para në rrugë, ky është kuptimi që askush s’e dinte

A keni gjetur ndonjëherë një monedhë në rrugë ose në ndonjë cep të largët të shtëpisë? Le të zbulojmë kuptimin e kësaj ngjarje të...

Roli dhe vlerat më të mira të hideve për trup të shëndetshëm!!!

Hidet janë kultivuar në tokë prej më shumë se 4000 vitesh. Hidet janë të pasura me një sërë vitaminash, mineralesh por edhe antioksidantësh. Në variantin...