XHAFAJ E VELIU TAKIM NË POLICINË E SHKODRËS

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu kanë zhvilluar një takim me strukturat e Policisë Vendore Shkodër.   Gjatë këtij takimi, ministri Xhafaj...

INAUGUROHET PIKA KUFITARE E HANIT TË HOTIT

Udhëtimi drejt Malit të Zi përmes pikës kufitare të Hanit të Hotit tëshmë është më cilësor, sin ë shërbim ashtu edhe në ambjentet e rikonstruktuara.   Ambjentet e rikonstruktuara të kësaj...

PRESIDENTI META NË SHKODËR: DHURONI GJAK

E iniciuar nga Aleanca e Dhurimit të Gjakut, e gjithë administrata e Bashkisë Shkodër ka dhuruar gjak. I pranishëm ishte edhe Presidenti i Republikës, Ilir Meta. Ai e quajti...

VIJOJNË PUNIMENT PËR RIPARIMIN E RRUGËS SË PULTIT

Bashkia shkodër ka ndërmarrw një tjetër investim. prej më shumë se dy javësh vazhdon puna në rrugën e njësisë administrative pult. me fondet e bashkisë shkodër, po riparohet rruga...

VOLTANA ADEMI, NJË DITË ME PERSONAT ME AFTËSI NDRYSHE

Kryetarja e Bashkisë Shkodër Voltana Ademi, ka lënë zyrën dhe i është bashkuar fëmijëve me aftësi ndryshe në kampin e projektit Shpresa në Velipojë. Pa kostumin e kryebashkiakes, zonja Ademi...

RAMA PËRSHËNDET NDËRTIMIN E DOGANËS SË HOTIT

Kryeministri i vendit Edi Rama i ka uruar ndjekësve të tij mirëmëngjesin me një video nga transformimet e bëra në doganën e hanit të hotit.   kryeministri i vendit edi rama...

TREGU RUS DREJT PËRFUNDIMIT, TREGTARËT TË ZHGËNJYER

Baltës, pluhurit dhe vëshirësive të tregtimit për vite më radhe ,në tregun Rus të qytetit të Shkodrës mesa duket I erdhi fundi. Sic shihet nga pamjet investimi prej 10...

PËRUROHET BURGU I REÇIT

14.3 milionë euro është vlera e investimit që është bërë në burgun e Reçit. Një investim i kryer nga fondet e Bashkimit Europian dhe të qeverisë shqiptare. Të pranishme në...

VELIPOJË, ROJET E PLAZHIT SHPËTOJNË TURISTEN

Vrojtuesit e një subjekti në plazhin e Velipojës kanë shpëtuar nga mbytja këtë 35 vjecare që shihni në foto.Vajza pasi kishte hyrë në ujrat e Adriatikut disa metra larg...

MARRËZIA, SHQIPTARËT 132 MLN EURO NË LOJËRAT E FATIT

Sipas të dhënave të përpunuara nga Monitor, bazuar në xhirot e deklaruara të 14 kompanive kryesore të kazinove, basteve, loto, bingo, lotari, qarkullimi vjetor zyrtar për vitin 2017 ,...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Kush është studentja ekselente nga Shkodra që arriti rezultatin më të lartë në Universitetin...

Pasi përfundoi gjimnazin si nxënëse ekselente në Shkodër dhe ndër tre më të mirat në rang Republike, i vjen një telefonatë. “Më merr në telefon...

A janë ndarë apo jo? Moderatorja Eva Murati flet për lidhjen me djalin e...

Moderatorja e njohur sportive, Eva Murati, ishte e ftuar në studion e “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, për të folur rreth të rejave...

Sokol Balla i zuri vendin, reagon Rudina Xhunga dhe flet për lëvizjen e saj

Pas një viti e gjysmë në ‘Vizion Plus’ pak ditë më parë Sokol Balla lëvizi sërish në një televizion tjetër dhe tani është bërë...