Vetëvrasjet në Shqipëri, katër herë më të larta se vrasjet në 2017-n

Në Shqipëri nuk janë të tjerët që ta heqin jetën, por mbizotërojnë ata që tentojnë të largohen vetë nga kjo botë. Burime nga Policia e Shtetit konfirmuan për revistën...

Raporti i Kontrollit të Narkotikëve: Shqipëria furnizuesi kryesor me kanabis i vendeve Evropiane

Bordi Ndërkombëtar i Kontrollit të Narkotikëve ka publikuar sot raportin për vitin 2017, i cili tregon përdorimin e lëndëve narkotike dhe përbërësit kimikë të përdorur në prodhimin e paligjshëm Në...

VDEKSHMËRIA FOSHNJORE, SHQIPËRIA E DYTA NË BALLKAN ME SHIFRA ALARMANTE

Raporti i fundit i UNICEF që jep një panoramë botërore të situatës së vdekshmërisë foshnjore, e nxjerr Shqipërinë të renditur në vendin e 35, në mesin e shteteve me...

VIDEO/ Sherr masiv, nxënësit rrihen me grushte në rrugë

Një grup nxënësish janë përfshirë në një sherr masiv që ka degjeneruar në grushte e shqelma. Opinion.al sjell pamjet e ngjarjes që ndodhi pak momente më parë në Tiranë në...

Bora izolon Qarkun Shkoder, rinisin reshjet e debores ne te gjithe territorin (Video Puke)

Pas situates së krijuar nga reshjet e bores, të cilat në Pukë arriten në 60 cm, bashkia e Pukës ka ndërhyre për zhbllokimin e fshatrave të izoluar nga bora. Një...

600 kg kokainë/ Artan Hoxha nxjerr zbuluar trafikantët: Pse e magazinojnë drogën në Shqipëri

Në lidhje me sasinë më të madhe të kokainës të kapur ndonjëherë në Shqipëri ka dhënë mendimin e tij edhe gazetari investigativ Artan Hoxha. Ai ka qenë i ftuar në...

Pamje nga Ujmishti i Kukësit/ Ushtarët transportojnë me barrelë në krahë gruan e sëmurë

Bora ka izoluar krejtësisht fshatrat e Kukësit. Ato mund të deportohen vetem nga ushtria. Përmes fotove, Ministria e Mbrojtjes tregon ushtarët që kanë transportuar një grua të sëmurë për...

“Kam vajzën e sëmurë, burrin në azil, Edi Rama na hoqi bukën e gojës”.

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, vizitoi disa familje të përjashtuara nga skema e ndihmës ekonomike në Bashkinë e Kavajës. Gjendja në familjen e Kastriot Mihanit është e mjerueshme....

Shkodër, u hoqën nga ndihma ekonimike, familjet dalin në protestë

Familjet që janë përjashtuar nga skema e re e ndihmës ekonomike në Shkodër kanë dalë sot në protestë. Ata pretendojnë se janë hequr nga skema e ndimës ekonomike padrejtësisht. Me thirrjet...

Skandali, fondacioni bamirës përvetëson fondet e të sëmurës

Fiks Fare” denoncoi sonte se si fondacioni “Ndihma Humanitare” mbledh para’ për një familje në nevojë, duke i përvetësuar nëpërmjet mashtrimit. Ndërkohë, familja në emër të së cilës kërkohen paratë,...

LIDHU ME NE

80,663FansaPëlqeje

Te fundit

Volejbollistja shkodrane shpallet shpallet “Miss Universe Albania 2019”

Volejbollistja e kombëtares shqiptare Cindy Marina është shpallur fituese e “Miss Universe Albania 2019”, event që u zhvillua në Tiranë. Marina, 21 vjeçe, jeton...

Vendet ku duhet të udhëtoni sipas shenjës së horoskopit

Nëse jeni si ne, atëherë në fillimin e çdo viti të ri mendoni për këto dy gjëra: Horoskopin për 12 muajt e ardhshëm dhe...

Meta shfuqizoi datën e zgjedhjeve, reagon Rama: E prisja, plan i bërë me kohë

Kryeministri Rama ka reaguar nga Berati në lidhje me shfuqizimin e datës së zgjedhjeve nga Presidenti Meta. Rama u shpreh se e priste një vendim...