DEPUTETI I PD BARDH SPAHIA APEL SHKODRANEVE:TE MBESHTESIM KUKESIANET E ARRESTUAR

Te dashur miq, qytetare te Shkodres. Neser paradite ne Shkoder tek Gjykata e Apelit (afer Bixhistenit) zhvillohet gjyqi ndaj 11 te arrestuarve per protesten e Kukesit. Nderi dhe tradita e...

Përplas për vdekje të moshuarin dhe largohet

Një 75-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti të regjistruar në qytetin e Pogradecit. Sipas policisë i moshuari me inicialet J.S. është përplasur nga një automjet, i...

Mogherini shkon në këmbë në Kryeministri, kuksianët i bëjnë surprizën e hidhur (FOTO)

Teksa shefja e diplomacisë së BE, Federica Mogherini preferoi të bënte në këmbë rrugën nga Presidenca drejt Kryeministrisë, ajo është përballuar me disa të rinj që mbanin pankarta në...

Reagon PD: Ja pse Rama e anuloi vizitën në Shkodër, gazetarët e Vlorës u...

Partia Demokratike ka deklaruar të shtunën se kryeministri Edi Rama e anuloi vizitën e planifikuar dhe të njoftuar në Shkodër, pasi u fsheh si një frikacak nga protesta që...

Edi Rama anuloi vizitën në Shkodër nga frika e protestuesve? Kryeministria: Shpikje e PD-së

Deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia, të shtunën paradite, deklaroi se kryeministri Edi Rama ka anuluar vizitën në Shkodër nga frika e protestuesve. Por kësaj deklarate i është përgjigjur zyrtarisht...

PROTESTA NË SHKODËR, QYTETARËT-RAMËS: LARGOHU SA NUK ËSHTË VONË

Deputete dhe perfaqesues te Partise Demokratike, si dhe qytetare shkodrane po protestojne sot ne qender te qytetit verior kunder qeverise Rama. Protesta u paralajmerua qe nga dita e djeshme nga...

Shifrat/ Sa TVSH do të paguajë biznesi i vogël?

“Deklaratat publike të zyrtareve tatimore në këto ditë të debatit të nxehtë për çështjen e TVSH-se tek biznesi i vogël, kanë vënë theksin se futja në skemën e TVSH-së...

“BOMBA” E AVOKATIT/ “Ilir Meta detyroi Adriatik Llallën që të gënjejë Kongresin, për Ambasadorin...

Për avokat Ngjelën, Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka detyruar Prokurorin e Përgjhithsëm Adriatik Llalla që të gënjejë Kongresin e SHBA për Ambasadorin Donal Lu. Në një postim në facebookun...

Kukësianët kërkojnë lirinë në Apel, a do të vendoset Shkodra në shtetrrethim?

11 kukësianët e arrestuar për protestën në “Rrugën e Kombit” kanë apeluar vendimin e Gjykatës së Kukësit e cila i la në masën e sigurisë “arrest me burg”. Apelimi...

Ambasadori Lu: Shpifje! S’kam kërkuar arrestimin e Metës, por Adriatik Llalla rrezikon burgun

Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu, ka reaguar sot pas shkrimeve të dalë në media, sipas të cilave, ish-prokurori Adratik Llalla kishte raportuar në Kongresin Amerikan se Lu i...

LIDHU ME NE

81,386FansaPëlqeje

Te fundit

KUSH DO JETË PRESIDENTI I RI PAS SHKARKIMIT TË METËS? FLET BALLA

Kreu i grupit Parlamentar të PS-së Taulant Balla u pyet pak momente më parë në emisionin "Kjo javë" për emrin e presidentit të ri...

AKU mdëshkon me 1.6 mln lekë 6 subjekteve mes tyre edhe Shkodra

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka gjobitur me 1.6 milionë lekë 6 subjekte tregtare në Durrës, Vlorë dhe në Shkodër. AKU thekson se gjoba vjen për...

Juventus vdes per Neymar, ka oferta e cmendur per te…

Nga faqet e “El Mundo Deportivos” vjen një lajm sensacional rreth merkatos së Juventusit. Sipas të përditshmes spanjolle, bardhezinjtë po tentojnë të transferojnë në Torino...