Dyshime për “Air Albania”, zhduket nga qarkullimi

Portali zviceran “CH Aviation”, i specializuar në çështjet e aviacionit, ka ngritur dyshime për vazhdimësinë e linjës së shumpërfolur “Air Albania”, ndërsa shkruan se avionët tashmë i janë kthyer...

Hyrja në Bogë do të bëhet me pagesë…?

Një laurë do të vendoset edhe në Qendrën Turistike në fshatin Bogë. Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor ka marrë vendim që edhe në Qendrën Turistike në Bogë dhe në...

Në shqiperi mësuesja i vendoste nota të ulëta, sot i treti në Ballkan për...

Lorenc Bushi, maturant te “Petro Nini” në Tiranë fitoi medaljen e bronztë në Olimpiadën e 34-ë ballkanike të matematikës, të zhvilluar në Ohër të Maqedonisë. Lorenci është nxënës i shkëlqyer,...

Shqiptarët dhe paratë që “humbasin” në banka

Sistemet e pagesave bankare i kushtojnë ekonomisë shqiptare rreth 250 milionë euro në vit. Ato prekin edhe individët që për shërbime të caktuara bankare paguajnë kosto jo të pakta. Gazetari...

SHKODËR, BLLOKOHEN 18 VARKA TË PAREGJISTRUARA

Policia vendore e Shkodrës dhe Organizata e Menaxhim Peshkimit kanë bllokuar 18 varka në liqenin e Shkodrës të cilat janë të paregjistruara.     Tashmë të gjithë peshkatarët e kanë detyrim që...

Maxhoranca dogji mandatet, zbulohet urdhëri i prerë i Ramës për të tijët

Kryeministri Rama mësohet se u ka dhënë urdhër deputetëve dhe ministrave të tij të mos pranojnë asnjë përballje me ata që tani ai i deklaron ish-deputetë të opozitës. Sipas burimeve...

STREHIMI, ADEMI: 6 VITE PA INVESTIME NGA ENTI I BANESAVE

Në sallën e këshillit bashkiak të Shkodrës është zhvilluar dëgjesa publike për projektbuxhetin e 2019-ës. Gjatë diskutimeve një prej problemeve është ajo e strehimit.     Duke iu përgjigjur një qytetareje kryetarja...

Shtatorja e Gjergj Kastriotit-Skënderbeu në Lezhë, fiton skulptori Ardian Pepa

Komisioni i ngritur nga Bashkia e Lezhës, pas votimit të fshehtë përzgjodhi bocetin fitues në konkursin e organizuar për vendosjen e shtatores monumentale të Gjergj Kastriotit, në sheshin me...

Rrjeti “masakron” Ramën: Jo vetëm Gjermania me 9, por dhe populli ka 19 kushte...

Jo vetëm Gjermania me 9, por dhe populli ka 19 kushte! 1- Duam ujë të pijshëm në çezmat tona. 2- Përgjysmo çmimin e ujit dhe të energjisë elektrike. 3- Përgjysmo çmimin e...

SHKODËR, KISHA: INDIFERENTIZMI ËSHTË SHKATËRRIM

Kisha Ortodokse në Shkodër ka mirëpritur takimin e dytë të Javës së Lutjes për Bashkimin e të krishterëve. Pas kishës françeskane, kësaj here të krishterët u mblodhën tek kisha ortodokse....

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Njëri prej këtyre gurëve zbulon të ardhmen tënde, kujdes me zgjedhjen

Testi i psikologjisë nëpërmjet gurëve të vendosur sipër shkronjave të alfabetit romak mund të zbulojë diçka të rëndësishme për të ardhmen tuaj. Besojini intuitës dhe...

Gjeni shpesh para në rrugë, ky është kuptimi që askush s’e dinte

A keni gjetur ndonjëherë një monedhë në rrugë ose në ndonjë cep të largët të shtëpisë? Le të zbulojmë kuptimin e kësaj ngjarje të...

Roli dhe vlerat më të mira të hideve për trup të shëndetshëm!!!

Hidet janë kultivuar në tokë prej më shumë se 4000 vitesh. Hidet janë të pasura me një sërë vitaminash, mineralesh por edhe antioksidantësh. Në variantin...