Rama: Shqiptarët thonë pushimet janë shumë të shtrenjta, turistet thone te kunderten. Kryeministri harron...

Kryeministri e vlerëson me nota maksimale sezonin turistik. Siguria, pastërtia, cilësia e shërbimit këtë vit, sipas tij kanë qenë shumë më të larta se vitet e shkuara. Atyre që ankohen...

Gjendet i mbytur në lumë një 55 vjeçar.

Një ngjare e rëndë ka ndodhur pasditen e së dieles, burime zyrtare të policisë rajonale të Korçës me një informacion paraprak bëjnë të ditur se në fshatin Slabinjë,...

E frikshme në Shkodër/ Rreth 600 shtëpi të përmbytura dhe 5 mijë hektarë tokë....

Është rritur frikshëm sipërfaqja e përmbytur në zonën e Nën/Shkodrës me 600 shtëpi që janë aktualisht me prezencë uji dhe disa të përmbytyra totalisht. Po kështu sipërfaqja e tokave...

PD: SEKTORI I SHËNDETËSISË I KORRUPTUAR

Partia Demokratike ka sulmuar sot qeverinë ‘Rama’ për sektorin e shëndetësisë, koncensionet apo dhe papunësinë në vend. Në një dalje publike nga selia blu, deputetja e PD, Lindita Metaliaj...

AKTUALITET“Si Shqypnija i vend nuk ka”/ Rikthehet Jozefina Topalli

Ish kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli, e tërhequr nga politika aktive pas vendimit të Lulzim Bashës për të mos e futur në listat e vitit 2017 në një postim...

Turistët të frikësuar pas dhunës së opozitës? Ja mesazhi për Altinin e Mrizit të...

Zjarr, shkatërrim dhe dhunë ndaj policëve dhe gazetarëve. Kjo panoramë nga protestat e opozitës në tre muajt e fundit dhe sidomos në mbrëmjen e së shtunës, dy net më...

Vjen përgjigja e prokurorisë për figurën e Valdrin Pjetrit

Fill pas publikimit të dokumenteve nga Italia sipas të cilave Valdrin Pjetri ishte përfshirë në shpërndarje droge në Itali, PD i kërkoi Prokurorisë verifikimin e figurës së tij. Gjatë ditës...

MBYLLET NUMËRIMI I VOTAVE NË VAUN E DEJËS, MARK BABANI MERR DREJTIMIN E BASHKISË

Mbyllet numërimi i votave në Vaun e Dejës. Shapllet fitues Mark Babani, i cili nuk kishte rvial në këtë garë.   Babani mori 6223 vota dhe do të drejtojë Bashkinë e...

Panik mes pasagjerëve në avionin “shqiptar”, pamjet e fenomenit të çuditshëm që ndodhi në...

Një zhurmë e çuditshme në avionin e linjës “Air Albania” ka shqetësuar jo pak pasagjerët të cilët udhëtonin në aeroplan dhe po bëheshin gati për uljen në Rinas. Denoncimi ka...

Vrojtuesi bëhet hero, në ditën e parë të punës shpëton 25- vjeçaren në det

Enea Sila i cili mbrëmjen e kaluar u certifikua si vrojtues plazhesh, në ditën e parë të punës në Spille është kthyer në hero. 25- vjeçarja nga Elbasani, Irena...

LIDHU ME NE

83,768FansaPëlqeje

Te fundit

Nisje e mbarë, Vllaznia mund 1-0 Laçin në premierën e kampionatit

Vllaznia e ka nisur mbare kampionatin e ri. Ajo ka mundur 1-0 Laçin ne ndeshjen e pare te tij, e luajtur kjo pasditen e...

Gjejnë portofolin e mbushur me para, ja çfarë bëjnë dy motrat nga Saranda

Një rast i bukur, pozitiv, qytetarie dhe shembull për t’u marrë nga të tjerët, është demostruar ditët e fundit në qytetin e Sarandës. Protagoniste të...

Zbrazen spitalet, edhe 200 infermierë të tjerë nga Shqipëria në pritje për tu larguar...

Rreth 6 mijë e 500 infermierë kanë lënë Shqipërinë vitet e fundit për të punuar në institucionet shëndetësore të vendeve Europiane. Interes më të lartë...