Tani fillon dimri! ! Harroni ditët me diell, si pritet moti

Ditët me kohë të mirë e me diell duket se sa vijnë e bëhen më të rralla në stinën e vjeshtës. Sot priten reshje të dobëta në qarqet Tiranë, Vlorë...

Shkon në 50 numri i nxënësve të helmuar në Postribë

Shkon në 50 numri i nxënësve të shkollës “Adem Haxhia” në Postribë të Shkodrës të cilët janë paraqitur në urgjencën e spitalit me simptomat e të vjellave, marrje mendsh. Pasditen...

MJEGULLA I BLLOKON NË THETH, SHPËTOHEN PAS DISA ORËSH DY MOTRA IZRAELITE

Pas disa orësh të bllokuara, janë shpëtuar dy turistet nga Izraeli që ishin bllokuar te maja e Pejës, në aksin nga Vuthaj në drejtim të Parkut Kombëtar të Thethit.   Dy...

Rëndohet situata, nxënës të helmuar nga ushqimi në Postribë, rikthehen në spital

Rëndohet situata e nxënësve të helmuar në shkollën e Postribës. Shumë prej fëmijëve janë rikthyer në urgjencën e spitalit të Shkodrës dhe të paktën 6 janë shtruar pasi kanë...

Gazi i PD-së e denoncoi si kompani hajdute, Voltana Ademi i jep tenderin 60...

Kryetarja ende në detyrë e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, vazhdon që të firmosë për tenderat e institucionit të saj, megjithëse mandati i ka mbaruar para pak javësh. Dhe,...

POSTRIBË, NXËNËSIT: USHQIMI ME COPA QELQI

Nxënësit dhe vetë prindërit kanë konfirmuar se ushqimet që konsumojnë afër shkollës së mesme të Postribës nuk janë aspak të sigurta ndërsa një nxënës shprehet se brenda bukës një ditë...

Puna si Kryeministër? Rama: Çdo ditë merrem me rreth 200 shqiptarë

Gjatë intervistës në ”Real Story”, kryeministri Edi Rama thotë se përballë ka sfida dhe shqiptarët, ndërsa drejtuesit e opozitës i kishte pas. Nga ana tjetër, Rama u shpreh se çdo...

Hetimi Tatimor kontroll tek “Fiks Fare”

Sikurse raportuam më parë, paraditen e sotme grupet e Hetimit Tatimor kanë zbarkuar në redaksitë e disa mediave për të kontrolluar lidhur me ligjshmërinë e ushtrimit të aktivitetit medial. Paradite...

MINISTRIA: BASHKIA SHKODËR MË E MIRA PËR KONTROLLIN E PARAVE

Bashkia e Shkodrës, për të dytin vit rradhazi, ka përformancën më të mirë financiare për vitin 2018. Vlerësimi është bërë nga Ministria e Financave dhe Ekonomisë për 61 bashkitë,...

FOTO EPIKE! Kryeministri Rama nervoz në Kuvend, cila të jetë arsyeja vallë???

Për mbi një orë Kryeministri Rama mbajti në Kuvend në fjalim të gjatë ku foli për negociatat, kushtet e Gjermanisë, vendimin e pritshëm për negociatat të cilat duken se...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Njëri prej këtyre gurëve zbulon të ardhmen tënde, kujdes me zgjedhjen

Testi i psikologjisë nëpërmjet gurëve të vendosur sipër shkronjave të alfabetit romak mund të zbulojë diçka të rëndësishme për të ardhmen tuaj. Besojini intuitës dhe...

Gjeni shpesh para në rrugë, ky është kuptimi që askush s’e dinte

A keni gjetur ndonjëherë një monedhë në rrugë ose në ndonjë cep të largët të shtëpisë? Le të zbulojmë kuptimin e kësaj ngjarje të...

Roli dhe vlerat më të mira të hideve për trup të shëndetshëm!!!

Hidet janë kultivuar në tokë prej më shumë se 4000 vitesh. Hidet janë të pasura me një sërë vitaminash, mineralesh por edhe antioksidantësh. Në variantin...