Qindra biznese në kryeqytetet kane zgjedhur sonte një formë të veçantë proteste kundër qeverisë. Dyqane në të gjitha zonat e kryeqytetit kanë ulur qepenët dhe kanë identifikuar Edi Ramën si përgjegjës për gjendjen e tyre ne prag falimentimi. Raiffesien Bank brenda...
Kryeministri Edi Rama ka bërë një paralajmërim për disa punëdhënës dhe një njoftim për disa mijëra punonjës. “Keni 1 javë kohë, deri në 5 qershor, të plotësoni online Formularin me të dhënat e individëve përfitues në sipërmarrjet tuaj, në të...
Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero i ftuar në emisionin “Mbrëmjen në ABC” u shpreh se sipas tij nuk do të ketë një rikthim të virusit. Ai u bazua në dy indikatorë: rënia e virulencës dhe fillimi i rifitimit të imunitetit. Po...
Tirana është rikthyer vatra e frikshme e koronavirusit, ku epiqendra është Spitali i QSUT-së, pasi 33 persona nga personeli mjekësor dhe pacientë janë të infektuar nga koronvirusi. Vatra që po gjeneron këtë numër të lartë rastesh prej dy ditësh, është...
Në daljen e tij të fundit publike për çështjen e koronavirusit në Shqipëri, kryeministri Edi Rama ndër të tjera mbajti edhe një fjalim "mallëngjyes", përmes të cilit dëshironte t'ju tregonte shqiptarëve se ai nuk vjedh, por punon shumë dhe...
Situata epidemiologjike në të gjithe territorin e Qarkut Shkoder për 24 orët e fundit, vazhdon të jetë e qëndrueshme. Nga NJVKSH- ja Shkodër, informohet se sot, nga 20 mostrat e marra me dt. 26 Maj rezultojne të gjitha negativ.   Në total,...
Kryeministri Edi Rama ka dalë në komunikimin e tij të fundit sa i takon situatës së koronavirusit në vendin tonë. Kjo është java e fundit e masave dhe më pas çdo gjë do të rihapet, përvec aktiviteteve sportive që...
Kufijtë do të hapen nga data 1 qershor dhe do të hiqet karantina dy javore për të gjithë personat që vijnë nga jashtë, deklaroi sot Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu.   “Hiqet karantina dyjavore dhe lejohet qarkullimi lirshëm i qytetarëve. Autoritetet...
Ata që banojnë në Tiranë kishin të ardhura për frymë më të lartat në vitin 2018, ndërsa Kukësi vijon të jetë rajoni më i varfër i Shqipërisë, sipas të dhënave të INSTAT për Prodhimin e Brendshëm Bruto rajonal, 2018....
Kryeministri Rama ka bërë atë që e ka quajtur “komunikimi i fundit për armikun e padukshëm”.   Ai ka njoftuar se është java e fundit e kufizimeve, duke shtuar se do të mbahen në fuqi kufizimet për aktivitetet sportive- kulturore, transporti...

Te fundit

Rama flet për rregullat e fundjavës: Deri të hënën mos dilni nga ‘zonat e...

Kryeministri Rama njoftoi sot përmes Facebook se pavarësisht hapjes më 1 Qershor kjo fundjavë i gjen përsëri të izoluar qytetarët. Kryeministri njoftoi se baret, restorantet...

Horoskopi për verën 2020 pas karantinës: Një parashikim për çdo shenjë zodiakale

Si do të jetë vera 2020? Jua zbulojnë yjet: ja parashikimet shenjë për shenjë. Pas një periudhe të vështirë që jemi duke kaluar, jeni...

Stina në të cilën ke lindur, tregon diçka shumë të bukur për ju

Ashtu si stinët e vitit, edhe ne kemi cilësi unike që na dallojnë nga njëri-tjetri. Stina në të cilën ke lindur, mund të ndikojë...