SHIROKË, PLAZHI PUBLIK HARROHET NGA PUSHUESIT

Mbeturinat inerte, shkurret të cilat kanë mbirë nga mungesa e mirëmbajtjes kanë ndikuar në degradimin e këtij plazhi mjaft të frekuentuar krahasuar me 5 vjet më parë. I projektuar...

Pse mashtron Lulzim Basha?! Valdrin Pjetri zyrtar i lartë i qeverisë Berisha nuk është...

Valdrin Pjetri, kandidati socialist për Bashkinë e Shkodrës, dje dha dorëheqjen pas akuzave të shumta të Partisë Demokratike dhe publikimit të një dosje të një dënimi.   Në fakt një dosje...

“Mesia” Ilir Meta… vetëm unë po punoj ta shpëtoj këtë vend

lir Meta ka deklaruar se institucioni që ai drejton ka punuar në mënyrë aktive për zgjidhjen e krizës duke theksuar se ka qenë i vetmi në këtë rast.   “I vetmi...

Dy radikalët e Shqipërisë vazhdojnë serinë e videove me fyerje për myslimanët

Policia e Shqipërisë ka shpallur urdhër-arrest për dy shtetas nga pjesa veriore e vendit, të cilët po bëjnë vazhdimisht thirrje dhe po fyejnë myslimanët shqiptarë nga Kosova dhe nga...

PS gjen zgjidhjen për zëvendësimin e Ademit

Pavarësisht tërheqjes së Valdrin Pjetrit, pritet që të hënën të bëhet konstituimi i këshillit bashkiak të Shkodrës. Gazetari i Top Channel, Muhamed Veliu raporton se Partia Socialiste është këshilluar me...

Kujdes nga Sëmundja Ethet e minjve vjen në Shqipëri, shënohet viktima e parë

Një sëmundje infektive me pasoja për jetën, e njohur si ethet e minjve, është përhapur në vendin tonë. Deri tani dy raste të pacientëve të prekur me këtë sëmundje...

Bie entuziazmi i PD-së në Shkodër, ja si do ikë Voltana Ademi

Pavarësisht tërheqjes së Valdrin Pjetrit, pritet që të hënën të bëhet konstituimi i këshillit bashkiak të Shkodrës. Gazetari i Top Channel, Muhamed Veliu raporton se Partia Socialiste është këshilluar me...

Aktivistja e njohur e PD-së: Valdrinin mos ja hidhni Ramës në prehër, atë e...

Emri i Valdrin Pjetrit është shndërruar ditët e fundit në më të komentuarin në media dhe jo vetëm. Shkak për këtë është bërë fakti, se kryebashkiaku tashmë i dorëhequr i...

GAZETARIA NË ZI, NDAHET NGA JETA FATOS BAXHAKU

Është ndarë nga jeta në moshën 55-vjeçare, gazetari dhe publicisti i njohur Fatos Baxhaku. Fatos Baxhaku është një nga pionieret e shtypit të pavarur që nga fillimi i viteve 90. Ai...

Pas tërheqjes së Valdrin Pjetrit, PS ka marrë një vendim për Shkodrën

Tërheqja e Valdrin Pjetrit nga marrja e detyrës së kryebashkiakut, ka krijuar një turbullirë në Shkodër. Partia Socialiste ka marrë një vendim për bashkinë: nuk do të heqë dorë...

LIDHU ME NE

83,335FansaPëlqeje

Te fundit

LIROHET KREU I FRPD SHKODER ARVIT BUSHATI

Është liruar nga burgu kreu i FRPD-së, Arvit Bushati pasi dhjetëra mbështetës të Partisë Demokratike protestuan para komisariatit të policisë së Shkodrës kundër ndalimit...

“Pas gjashtë vitesh”, Arbana Osmani më në fund tregon gjithçka: Erdhi momenti

Moderatorja Arbana Osmani duket se përveç projekteve televizive do të sjell dhe një projekt tjetër të dashur për të gjitha amvisat.   Arbana pas suksesit të...

Kleriku historian, folkloristi që dha shpirt në torturat komuniste

Át Bernardin Palaj Rrëfimi i nipit Luigj Gjergji: “Isha me nënën, Lizën dhe gjyshen Nushë, kur pashë trupin e Bernardinit të hedhur përdhe, me veladonin...