Reportazh: Dardha, që s’ duhet ta “ketë bishtin prapa”

Rrëshqitjet masive të dherave që vazhdojnë prej më shumë se një jave në fshatin Dardhë, njësia administrative Blerim, bashkia Fushë-Arrëz, ku rrezikohet një fshat i tërë të përpihet nga masivi...

Shkodra nuk ‘po teret’, 130 shtëpi raportohen nën ujë

Uji, kjo është fjala që është përdorur më fort në Veriperëndimin e Shqipërisë përgjatë tre javëve të fundit. Në një përditësim të Ministrisë së Mbrojtjes, në lidhje me përmbytjet...

Deputeti Gurakuqi: Qesharake skedimi si mashtrues i futbollistit Malota

Urdhër- arresti i lëshuar për futbollistin e Vllaznisë Renato Malota në si pjestar i një grupi personash të arrestuar sot në Lezhë për shkak të tjetërsinit të pronave në...

Video/ Me shtëpi në liqen, jeta “e re” e banorëve të Obotit

Më shumë se dy javë të rrethuar nga uji. Banorët e Obotit, të njësisë Ana e Malit në Shkodër lëvizin vetem me varka e gomone. Dëmet janë të mëdha, po...

Obot, uji futet brenda shtëpive, banorët apelojnë për ndihmë

Situata e përmbytjeve në Shkodër vazhdon të jetë e rënduar. Në disa zona, uji është futur brenda shtëpive. Një ndër zonat më problematike është Oboti, i cili vazhdon të ndodhet...

Shkodër, 2620 ha tokë e përmbytur, masa për ushqimet dhe bagëtitë RROKULL SHQIPËRISË

Reshjet në Shkodër vijojnë ta përkeqësojnë situatën e përmbytjeve, sidomos në disa zona specifike ku qarkullimi është është i pamundur. Transportimi është bërë me ndihmën e efektivëve, e ndërsa...

Pamjet satelitore të përmbytjes në Shkodër, IGJEUM jep detajet

Veriu i vendit dhe konkretisht Shkodra u përfshinë javën e kaluar nga përmbytjet që erdhën si rezultat i reshjeve të shiut, shkarkimeve nga kaskada e Drinit por edhe shkrirja...

Skandal/ Drejtoresha e shkollës fshin mungesat kundrejt 150 mijë lekëve

Manushaqe Çela është nëna e dëshpëruar që ju drejtua emisionit Fiks fare pasi i përjashtuan djalin nga shkolla. Një sanitare e shkollës profesionale “Petro Sota” i ka ofruar ndihmë Xhanluka...

HEC-et në Valbonë, Lu dhe Vlahutin letër Ramës për të pezulluar punimet

“Me një letër drejtuar kryeministrit Edi Rama, ambasadorët Donald Lu dhe Romana Vlahutin i kërkojnë kreut të ekzekutivit pezullimin e punimeve për HEC-et në luginën e Valbonës. Në kërkesë parashtrohen...

Vdekja e gruas/ Flet drejtori i maternitetit: Abortoi në shtëpi, erdhi me hemoragji në...

Një grua e re, 39 vjeçe humbi jetën pas mesnate në maternitetin e Kukësit. Lidhur me këtë ngjarje të rëndë ka folur drejtori i maternitetit. Pacientja ka tentuar disa...

LIDHU ME NE

75,588FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

HISTORIA, 3 VITE NË KËRKIM TË PENSIONIT

Ky është Gani Sadiku, 72 – vjeçari nga qyteti i Shkodrës të cilit i është mohuar e drejta e daljes në pension për 35...

A DO TË BJERË MË SHI? JA ÇFARË THOTË PARASHIKIMI I MOTIT

Me uljen e ndjeshme të temperaturave, u rikthyen edhe reshjet e shiut. Sipas Meteoalb, pjesa e parë e ditës karakterizohet nga vranësira të dendura dhe...

ZHBLLOKOHET RRUGA E DUKAGJINIT

Bashkia Shkodër njofton se është bërë e mundur hapja e rrugës së Dukagjinit që lidh njësitë administrative me qytetin e Shkodrës. Kjo rruge qendronte e...