“UZINA E TELAVE”, ISH-PRONARËT NË GJYKATË

Rreth 40 punonjësit e Uzinës së Telave në Shkodër kanë hyrë në muajin e 14 që nuk po marrin rrogat. Duke parë shqetësimin e punonjësve Bashkimi i Sindikatave të...

Rita Gjeka: Jemi në një “Diktaturë-tallava” të ish-mikut tim, Edi Rama

Aktorja Rita Gjeka flet për mungesën e dialogut të kryeministrit dhe ministres së Kulturës me komunitetin e artistëve si dhe nënvlerësimin që po u bëhet atyre. 75 deputetët që...

SHKODER, USHQIMET “PIQEN” NË DIELL

Kur kalojmë në rrugë na zë syri tregtarë ambulantë gjithandej të cilët edhe pse është piku i vapës i shesin fruta-perimet madje edhe prodhimet e qumështit mes pluhurit dhe...

Zv/kryeministrja Mesi e pranon hapur: “Peshqit e mëdhenj” nuk janë kapur ende

Zëvendëskryeministrja Senida Mesi vlerëson punën e bërë në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, por shton se ka ende punë për të bërë. Në emisionin “Studio e Hapur”...

150 mijë lekë gjobë për celularin në timon, Policia Rrugore kërkon me urgjencë ndryshimet...

Nga 5 mijë lekë të vjetra që është aktualisht gjoba për perdorimin e celularit gjatë drejtimit te mjetit ajo pritet të shkojë nga 50 deri në 150 mijë lekë....

Balkan barometer: Gati gjysma e shqiptarëve duan të largohen nga vendi i tyre

Gati gjysma e popullsisë shqiptare dëshiron që të largohet nga vendi, sipas një sondazhi që është kryer nga Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal në kuadër të Barometrit të Opinionit Publik në...

RRITEN KUOTAT NË FAKULTETIN E INFERMIERISË NË SHKODËR

Fakulteti i Infermierisë në Universitetin e Shkodrës “Luigj Gurakuqi” ka vendosur të rrisë për vitin e ri akademik kuotat për studentët. Nga 80 që kanë qenë një vit më...

NË SHKODËR CILËSIA NË DISA KARBURANTE E DOBËT

Me dhjetra qytetarë të Shkodrës por jo vetëm shkojnë në Malin e Zi për të furnizuar mjetet e tyre me karburant për shkak se sipas tyre cilësia e naftës...

SHKODËR/ SKANDALI, NUK SHPËRNDAHEN DËFTESAT

Nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme në të gjithë Shqipërinë nuk janë pajisur me dëftesa. Edhe pse jemi në mes të muajit korrik, asgjë nuk është bërë për...

VELIPOJË, PLAZHI PA ROJE BREGDETARE

Situata në plazhet shqiptare paraqitet shqetësuese përsa u përket sigurisë së pushuesve. Në këtë sezon të ri veror kanë humbur jetën 8 persona, 4 prej tyre në Durrës, 3...

LIDHU ME NE

77,869FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Prindër, zgjohuni sa jeni akoma në kohë! Duhet ta lexoni patjetër këtë

Është shumë e rëndësishme që të gjithë prindërit ta lexojnë këtë! E mërkurë, ora 8.00. Arrita në kohë në takimin me prindër në shkollën e...

Shtrigat e bardha/ Tre shenjat që tregojnë se jeni një prej tyre

Sheh ëndrra parashikuese A sheh shpesh ëndrra që realizohen? A sheh ëndrra në të cilat sheh njerëz që nuk janë më ? Mund të shohësh ëndrra...

Si ta kuptosh që ai po të tradhton, bazuar në shenjën e tij të...

Dashi Meshkujt e shenjës së Dashit, janë shumë të përkushtuar në një lidhje. Por nëse ata fillojnë të tradhtojnë do e kuptoni menjëherë pasi do të...