Situata në Shkodër, ironizon Bushati: Natyra po ndihmon bashkinë, grumbullon mbetjet

Ministri për Europën dhe Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati ka reaguar në lidhje me situatën në qytetin e Shkodrës pas përmbytjeve. Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Bushati...

Kapiteni i shkodranëve: Mëziu na kërcënoi “du ju fus plumbin”

Ndeshja Korabi-Vllaznia e zhvilluar sot në Peshkopi u mbyll me momente tensioni. Kapiteni i shkodranëve, Enes Isufi akuzon drejtorin e klubit dibran Fehmi Mëziu, se e kërcënoi, pasi kishte...

Të konfirmuar zyrtarisht nga Rama/ Zbulohen kandidatët për bashkitë kryesore

Partia Socialiste ka “ndezur motorët” e fushatës për zgjedhjet lokale të vitit të ardhshëm. Edi Rama mësohet, se ka zhvilluar takime kokë më kokë me krerët e grupeve drejtuese të...

DEL DETI NË VELIPOJË, UJI ARRIN DERI TEK PEDONALJA

Pedonalja e Velipojës është mbuluar sërish nga uji këtë të premte. Uji i detit ka mbërritur deri në afërsi të bizneseve që janë në afërsi. Deti i trazuar dhe era...

Reportazh: Dardha, që s’ duhet ta “ketë bishtin prapa”

Rrëshqitjet masive të dherave që vazhdojnë prej më shumë se një jave në fshatin Dardhë, njësia administrative Blerim, bashkia Fushë-Arrëz, ku rrezikohet një fshat i tërë të përpihet nga masivi...

Shkodra nuk ‘po teret’, 130 shtëpi raportohen nën ujë

Uji, kjo është fjala që është përdorur më fort në Veriperëndimin e Shqipërisë përgjatë tre javëve të fundit. Në një përditësim të Ministrisë së Mbrojtjes, në lidhje me përmbytjet...

Deputeti Gurakuqi: Qesharake skedimi si mashtrues i futbollistit Malota

Urdhër- arresti i lëshuar për futbollistin e Vllaznisë Renato Malota në si pjestar i një grupi personash të arrestuar sot në Lezhë për shkak të tjetërsinit të pronave në...

Video/ Me shtëpi në liqen, jeta “e re” e banorëve të Obotit

Më shumë se dy javë të rrethuar nga uji. Banorët e Obotit, të njësisë Ana e Malit në Shkodër lëvizin vetem me varka e gomone. Dëmet janë të mëdha, po...

Obot, uji futet brenda shtëpive, banorët apelojnë për ndihmë

Situata e përmbytjeve në Shkodër vazhdon të jetë e rënduar. Në disa zona, uji është futur brenda shtëpive. Një ndër zonat më problematike është Oboti, i cili vazhdon të ndodhet...

Shkodër, 2620 ha tokë e përmbytur, masa për ushqimet dhe bagëtitë RROKULL SHQIPËRISË

Reshjet në Shkodër vijojnë ta përkeqësojnë situatën e përmbytjeve, sidomos në disa zona specifike ku qarkullimi është është i pamundur. Transportimi është bërë me ndihmën e efektivëve, e ndërsa...

LIDHU ME NE

73,540FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Mësuesja Liljana Luani renditet ndër 50 arsimtarët më të mirë të botës

Në shenjë respekti për mësuesen Liljan Luani Sot sapo kishte filluar mbledhja e këshillit pedagogjik pranë shkollës 9 Vjeçare “Pashko Vasa” në qytetin e Shkodrës, pak...

Shtohen reshjet e dëborës, zbardhet Shqipëria (Foto)

Në të gjithë territorin e vendit moti ka qenë i paqendrueshëm gjatë natës, me reshje dëbore në vendet malore e shi në vendet e...

Gazetari anglez tha se shqiptari është hajdut dhe lehtë ndërron fe, Fishta iu përgjigj:...

Gjatë një interviste për gazetat britanike në vitin-1934, një gazetar anglez i drejton të madhit Gjergj Fishta këtë pyetje ironike dhe fyese njëkohësisht: “Kam...