HABIA, 10 VJEÇARI GJEN SHKOLLËN E MBYLLUR

Të gjithë kanë shkuar në shkollë në ditën e parë të këtij sezoni të ri por Franko Kolaj nuk ka mundur. 10 vjeçari nga fshati Samrisht i Vjetër në...

“SHIROKA DHE ZOGAJ MES BUKURISË DHE RREZIKUT PËR JETËN”

Si një nga destinacionet kryesore për të gjithë shkodranët është Shiroka ku thuajse të gjithë zgjedhim pikërisht të shkojmë atje për të shijuar pamjen piktoreske por edhe pse jo...

PROGRAM MBËSHTETËS PËR VETËPUNËSIMIN E TË RINJVE

Të gjithë të rinjtë të cilët kanë një ide biznesi por nuk i kanë kapacitetet e duhura mund t’i drejtohen zyrës rajonale të punës apo zyrave të PNUD sepse...

ARBEN DELAJ MERR TITULLIN “QYTETAR NDERI” PAS VDEKJES

Një vit pas vdekjes bilbili i Malësisë së Madhe por jo vetëm Arben Delaj ka marrë titullin “Qytetar Nderi” i akorduar nga Këshilli Bashkiak në Malësinë e Madhe me...

SHQIPËRIA, ME SHPENZIMET MË TË ULËTA PËR ARGËTIMIN

Shqipëria ka mundësi të kufizuara të burimeve buxhetore në krahasim me vendet të tjera europiane, por kur vjen puna për mënyrën se si ndahen fondet, disa sektorë vuajnë pasojat...

SHKODËR, BORA SHEMB PALESTRËN E SHKOLLËS

Kanë qënë me shumë fat nxënësit por edhe mësuesit të cilët nuk ndodheshin aty ku palestra pësoi shembje si shkak i rëndesës nga dëbora .Ngjarja ka ndodhur në shkollën...

VALA E SHKARKIMEVE NË SHKODËR/ Tre drejtorë të rëndësishëm do të largohen nga puna...

Afrimi i fushatës elektorale, por edhe ankesat e pafundme të qytetarëve bëjnë që drejtoritë rajonale në Shkodër të mos gjejnë qetësi. Në këtë mënyrë burimet bëjnë me dije se tre...

“STACIONI HEKURUDHOR SHKODËR” I LËNË NË HARRESË

Salla pritje të zbrazura, te gjitha pjesët e brendshme e të jashtme të amortizuara. Dikur kjo godinë ishte destinacioni I parë dhe I fundit I udhetarëve. Këto të fundit...

RREZIKU NGA NDËRTESAT E VJETRA NË SHKODËR

Lënia në harresë e disa prej ndërtesave të vjetra në zona të ndryshme të qytetit të Shkodrës po krijon dita-ditës rrezik për kalimtarët e shumtë. Dhjetra prej tyre në shumë...

“DO FALIMENTOJNË FIRMAT E PRODHIMIT TË PLASTIKËS”

Konfindustria i ka kërkuar zyrtarisht Kuvendit të Shqipërisë të mos miratojë në seancë plenare aktet ligjore pjesë e Paketës Fiskale 2019, në të cilën preket me falimentim të sigurtë...

LIDHU ME NE

77,134FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Ndalohet autobuzi me protestues/ Reagon deputetja demokrate

Deputetja demokrate Lindita Metaliaj, ka njoftuar për ndalimin e një autobuzi me protestues në hyrje te Tiranës. Sipas Metaliajt, policia ka ndaluar autobuzin e parë...

PD: 50 mijë qytetarë nga rrethet drejt Tiranës për të protestuar

PD ka dhënë një informacion paraprak në lidhje me numrin e protestuesve të saj që janë nisur nga rrethet. Sipas selisë blu, më shumë se...

“Edi Rama ke marre fund, po vijne shkodranet si lum”

Nga Vlora janë nisur autobusë e mjete private me protestues drejt Tiranës, ndërkohë që vetë kryeministri do të jetë sot në Vlorë. Në një prej...