BASHA PËRJASHTON 15 ANËTARË NGA KRYESIA PD-s

Pesëmbëdhjetë anëtarë të Kryesisë së Partisë Demokratike nuk janë njoftuar për mbledhjen e djeshme. Të paktën kështu pretendon anëtarja e Kryesisë së PD-së, Endira Bushati. “Ndërkohë që media raporton “debatet...

Vdekja e Florencit, në Shkodër protestuesit djegin flamurin e Francës

Ka kaluar në ekstrem protesta e organizuar në Shkodër, kundër vrasjes së të riut Florenc Beqiri dhe kërkimit të dorëheqjes së ambasadorit shqiptar në Francë, Dritan Tola. Qindra shkodranë kanë...

EMERGJENCAT CIVILE “SHPETOJNË” SHKODRËN

Ne diten nderkombetare te zvogëlimit të rrezikut nga fatkeqesite natyrore projekti “Pronews” në bashkëpunim me Drejtorinë e Pergjithshme të Emergjencave Civile kanë zgjedhur Shkodrën për të bere një improvizim...

VETERANËT E LANÇ FESTOJNË NË SHKODËR 74-VJETORIN E ÇLIRIMIT TË SHQIPËRISË

Veteranet e LANÇ ne Shkoder festojne 74 vjetorin e Çlirimit te Shqiperise. Pas fjales se rastit do kete nje koncert artistiko kulturor dhe me pas do vendosen kurora me lule tek...

KUSH PO E DËMTON LUMIN KIR!

Në fshatin Kuç të njësisë Gur i Zi inertet dhe mbeturinat janë prezente që në hyrje.     Dora e fshehtë e personave të papërgjegjshëm ka bërë që kjo situatë të agravojë...

SHKODËR, NJË GODINË E RE PËR DREJTORINË E POLICISË

Në vetëm pak ditë policia vendore e Shkodrës do të nisë hapat e parë për ndryshimin total të imazhit të saj. Pritet që tashmë zyrtarisht të nisë puna për...

Migjeni: Shkodra dashnorja e qiellit të kaltër e liqenit ëndërrtar…

Shkodra e bukur, mëkatare, me rrugët, portat, oborret plot mister, me tregtizat, kafenetë, prostitutat, me kambanoret, minaret, procesionet, erotizmin e fshehtë, me bisedat pas darke, mondanitetin, lypësat, inteligjencien, çmendurinë. Ky...

Ndërron jetë Akademiku dhe gjuhëtari i madh prof dr Kolec Topalli

Sot, më 24 maj 2018, pas një sëmundjeje të rëndë, u nda nga jeta në moshën 80-vjeçare prof. dr. Kolec Topalli, anëtar i Akademisë së Shkencave të Shqipërisë, anëtar...

600 kg kokainë/ Artan Hoxha nxjerr zbuluar trafikantët: Pse e magazinojnë drogën në Shqipëri

Në lidhje me sasinë më të madhe të kokainës të kapur ndonjëherë në Shqipëri ka dhënë mendimin e tij edhe gazetari investigativ Artan Hoxha. Ai ka qenë i ftuar në...

Kryebashkiakja: Po rrezikohet jeta e njerëzve, shpallni gjendjen e emergjencës në Shkodër

Kryetarja e Bashkisë së Shkdorës, Voltana Ademi i ka kërkuar Prefektit të qarkut që të shpallë gjendjen e emergjencës në një pjesë të territorit, si pasojë e përmbytjeve që janë...

LIDHU ME NE

73,540FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Mësuesja Liljana Luani renditet ndër 50 arsimtarët më të mirë të botës

Në shenjë respekti për mësuesen Liljan Luani Sot sapo kishte filluar mbledhja e këshillit pedagogjik pranë shkollës 9 Vjeçare “Pashko Vasa” në qytetin e Shkodrës, pak...

Shtohen reshjet e dëborës, zbardhet Shqipëria (Foto)

Në të gjithë territorin e vendit moti ka qenë i paqendrueshëm gjatë natës, me reshje dëbore në vendet malore e shi në vendet e...

Gazetari anglez tha se shqiptari është hajdut dhe lehtë ndërron fe, Fishta iu përgjigj:...

Gjatë një interviste për gazetat britanike në vitin-1934, një gazetar anglez i drejton të madhit Gjergj Fishta këtë pyetje ironike dhe fyese njëkohësisht: “Kam...