Lajm i mirë/ Nga 1 korriku çdo kompani sigurimi është e detyruar të paguajë...

Nga 1 korriku kompanitë e sigurimit duhet të paguajnë demet materiale brenda 28 ditësh kalendarike nga dita e paraqitjes së kërkesës. AMF ka përcaktuar për herë të parë kohën që...

Bëhuni gati për të nxehtin afrikan që po vjen

Një valë potencialisht e rrezikshme të nxehti, si e quajnë ekspertët, mund të godasë Europën javën që vjen, dukë i shtyrë temperaturat në mbi 38 gradë celsius, sidomos nga...

KISHA E SHKODRËS MESAZH PËR POLITIKËN

Kriza politike dhe mungesa e dialogut mes opozitës dhe maxhorancës po ndiqet me shqetësim të madh edhe nga komuniteti fetar në Shqipëri. Kështu, Arqipeshkvia Metropolitane Shkodër Pult, ka publikuar një...

Nuk ndalet Voltana Ademi, ‘shpërthen’ sërish: Asnjë hap pas Rama drejt fundit

Ka reaguar nëpërmjet një shkrimi të dytë në faqen e saj zyrtare në Facebook, Voltana Ademi për situatën aktuale që po përjeton Shkodra duke e krahasuar këtë të fundit...

“Çmenden” temperaturat ditët e fundit të qershorit; Ja sa shkon vlera maksimale në rang...

Fundjava e parafundit e qershorit, vjen me temperature të larta, tepër të nxehta, por normale për këtë periudhë. Vlera mesatare e temperaturës maksimale kap shifrën 38 gradë duke u shoqëruar...

Duma: Bardh Spahia u kërcënua live në televizion

Ish-deputetja e PD, Grida Duma ka shkuar sot në Shkodër, për të mbështetur kolegun e saj demokrat, Bardh Spahia, i cili pritet të njihet sot me masën e sigurisë...

SULMET NË KZAZ DHE MASAT E GJYKATËS, REAGON VOLTANA ADEMI: DIKTATURË!

Kryetarja e Bashkisë në Shkodër, Voltana Ademi ka reaguar lidhur me masat e dhëna nga gjykata për ngjarjet e shënuara në KZAZ. 'Kjo është diktaturë! Drejtësia e kapur nga kryeministri...

‘ARREST SHTËPIE’ PËR SPAHINË/ NOKA: PROVOKIM! RAMA TA HARROJË 30 QERSHORIN

Në përfundim të seancës gjyqësore, ku ish-deputeti i PD-së Bardh Spahia u la në ‘arrest shtëpie’, ish-deputeti Flamur Noka deklaroi se ky është një provokim i kryeministrit Edi Rama. Në...

Deklarata e fortë e ish-deputetit: Spahia është arrestuar pa urdhër-arresti, ja kush e inskenoi

Një deklaratë e fortë është bërë para pak çastesh nga ish deputeti i PD-së, Romeu Gurakuqi i cili tha se Policia e Shkodrës nuk ka lëshuar asnjë urdhër ndalimi...

Merrni masa për fundjaven! Parashikimi i motit për ditën e sotme

Vendi do të ndikohet ditën e premte nga masa ajrore të nxehta e pjesërisht të paqendrueshme në verilindje, njoftoi Shërbimi Meteorologjik Ushtarak. Moti do të mbizotërojë i kthjellët, me shtim...

LIDHU ME NE

81,051FansaPëlqeje

Te fundit

”PËRBINDËSH, si munde ta bëje?”, aktorja e njohur shpërthen në Instagram pasi mori vesh...

Edhe pse kanë kaluar më shumë se 25 vite nga shfaqja për herë të parë e serialit të njohur ‘’Baywatch’’, Pamela Anderson vazhdon të...

Ana po mbytej, aktori Olsi Bylyku hidhet në pishinë për të shpëtuar vajzën e...

Këngëtari dhe moderatori i njohur Ardit Gjebrea ka publikuar një video të inskenuar nga vajza e tij Ana dhe nga aktori i humorit, Olsi...

Horoskopi javor nga astrologu i njohur Paolo Fox, zbuloni ç’kanë parashikuar yjet për javën...

Dashi: Të martën, të mërkurën dhe të enjten do të keni mbështetjen e Hënës dhe nuk do të mungojnë surprizat e bukura. Fati do...