PISTULL, DITA E KATËRT E BOJKOTIT NË SHKOLLË

Nxënësit e shkollës së Pistullit në bashkinë Vau Dejës kanë vijuar protestën e tyre duke hyrë kështu në ditën e katërt. Nxënësit atje nuk pranojnë që të futen në mësim...

STUDENTËT VIJOJNË REZISTENCËN PARA KRYEMINISTRISË

Studentët e kane nisur javen javën me një protestë masive para Kryeministrisë, por sot protestes se studenteve I jane bashkuar edhe qytetar dhe banoret e Astirit ne Tirane. Studentët e...

Protesta hapet për partitë, skenarët e sotëm…

I kanë thënë JO politikës që në ditën e parë të protestës dhe i kanë qëndruar stoikë deri dje kur thanë se janë të gatshëm të pranojnë çdokënd që...

Lista me mësuesit më të mirë në botë, mes tyre edhe mesuesja shkodrane

Një listë me mësuesit më të mirë në botë po qarkullon në internet, ku në mesin e tyre renditet edhe një shqiptare. Lista është publikuar nga ‘Global teacher Prize...

Studentët: Kush është shqiptar të vijë nesër në protestë

Në ditën e 12 të protestës së tyre, studentët e universiteteve publike në vend, kanë vendosur që të çojnë kauzën e tyre deri në fund. Ata kanë nisur të...

KRYEMADHI THIRRJE NGA DURRËSI: TË HËNËN, TË GJITHË TEK STUDENTËT

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi nga një takim me strukturat e partisë që ajo drejton në Durrës bëri thirrje që të gjithë të bashkohen të hënën me protestën e...

IKJA MASIVE, KRYEPLAKU: NË KOSMAÇ 5 % TË RINJ

Papunësia vijon të jetë një fenomen shqetësues për kryeqëndrën e veriut Shkodrën. Shkalla e lartë e papunësisë ka bërë që të rinjtë në fshatin Kosmac të bashkisë Vau-Dejes të ardhmen...

GJELI I DETIT, FERMERËT: IMPORTI PO NA FALIMENTON

Rritja mbarështrimi dhe Shitja e Gjelit te Detit mbetet nje sfide per feremeret e Zadrimes kjo si pasoje e inportit nga jashte. Nje nga Fermeret e zone se Zadrimes qe...

PUNIME ME RITME TË SHPEJTA NË LULISHTEN “VASO KADIA”

Është në fazën e fundit të punimeve projekti i rikonstruksionit në lulishten “Vaso Kadia” në qytetin e Shkodrës. Sipas planit të përcaktuar nga bashkia e Shkodrës për mirëmbatjen e hapësirave...

NDODH EDHE KËSHTU/ Situatë alarmante në futbollin shqiptar, Tatimet bllokojnë 14 klube

Janë 14 skuadra mes Kategorisë Superiore dhe Kategorisë së Parë që rezultojnë të bllokuara nga Tatimet dhe funksionojnë pothuajse në të zezë. Problemet financiare të klubeve shqiptare janë gjithnjë...

LIDHU ME NE

73,540FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Mësuesja Liljana Luani renditet ndër 50 arsimtarët më të mirë të botës

Në shenjë respekti për mësuesen Liljan Luani Sot sapo kishte filluar mbledhja e këshillit pedagogjik pranë shkollës 9 Vjeçare “Pashko Vasa” në qytetin e Shkodrës, pak...

Shtohen reshjet e dëborës, zbardhet Shqipëria (Foto)

Në të gjithë territorin e vendit moti ka qenë i paqendrueshëm gjatë natës, me reshje dëbore në vendet malore e shi në vendet e...

Gazetari anglez tha se shqiptari është hajdut dhe lehtë ndërron fe, Fishta iu përgjigj:...

Gjatë një interviste për gazetat britanike në vitin-1934, një gazetar anglez i drejton të madhit Gjergj Fishta këtë pyetje ironike dhe fyese njëkohësisht: “Kam...