“JAVA E PAVARËSISË” 7 DITË AKTIVITETE NË SHKODËR

7 ditë do te jene te mbushura me aktivitete ne qytetin e Shkodres, ne kuader te festave te nentorit. Aktivitete te cilat datojne qe nga 21 nentori me “fjalën artistike”...

Publikohet videoja/ Çfarë i tha Berisha truprojës së Azem Hajdarit në spital pas vrasjes...

Gazetari i kronikës së zezë Artan Hoxha pati një përplasje debati live ditën e djeshme me ish-Kryeministrin Sali Berisha. Ata kaluan në komente personale ndërsa Hoxa i kujtoi Berishën heqjen...

Thyhet rekordi shqiptar në Twitter, kjo foto po emocionon botën

Elda Ajvazi, një përdoruese shqiptare e Twitterit, ka shpërndarë një fotografi të Lyrical Son me beben e tij në shtrat. Në mbishkrimin e fotografisë, Elda ka shkruar: “Open for a...

Rrëfimi i të moshuarit shqiptar: Më fejuan kur isha 2 vjeç me vajzën dy...

Familja Klinaku nga Bivolaku i Vushtrrisë, dje i kishte dyert e hapura për mysafirë pasi që kryefamiljari i tyre Habibi, festoi ditëlindjen e 82’të. Por kjo nuk ishte arsyeja e...

S’kanë fonde për hotelin, Lojtarët e kombëtares flenë në rrugë

Një tjetër ngjarje e turpshme ka ndodhur me lojtarët e kombëtares së ragbit të Zimbabves, ku të rinjtë janë detyruar të flenë në rrugë. Ata kanë ngelur praktikisht në rrugë...

Jeta tragjike e etnomuzikologut të famshëm, Ramadan Sokoli

Jeta tragjike e etnomuzikologut të famshëm, Ramadan SokoliHistoria e panjohur e profesorit dhe etnomuzikologut të famshëm, Ramadan Sokoli, pinjoll i një prej familjeve më të vjetra të qytetit të...

VIDEO epike/ Aktori Jul Deda tallet keqaz me Edi Ramën, ‘nuk me plas …’

Aktori Julian Deda, përmes një video mesazhi të postuar në rrjetet sociale, është tallur keqaz me Kryeministrin Rama. Aktori i njohur ka vënë në lojë të ashtuquajturin komunikim të Kryeministrin...

Shqipëri – 10 nga femrat më të bukura në 100 vite

Ato kanë qenë të forta, të afta, të talentuara por në të njëjtën kohë edhe shumë të bukura. Në listën e mëposhtme do t’iu prezantojmë me disa nga femrat...

TRAFIKU, POLICIA RRUGORE NË AKSION NË SHKODËR

Fillimi i gushtit ka shtuar lëvizjet e automjeteve në qytetin e Shkodrës. Pikat kryesore ku trafiku është rënduar janë dalja e qytetit, si dhe ardhja e automjeteve nga pikat...

SHKODËR, KATËR PLAGOSJE NË NJË JAVË

Qarku I Shkodrës është tronditur nga plagosjet gjatë ditëve të fundit. Shifrat janë të frikshme, ndërkohe që lë shumë për të dyshuar, mungesa e arrestimeve te personave qe kryejnë...

LIDHU ME NE

75,612FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Pa nënë e baba, 4 vëllezërit jetimë mes lotësh për ndihmë! Xhulio i vogël...

Katër vogëlushë nga Sovjani i Korçës, mbetur jetimë, luten për ndihmë. Para tre vitesh, Xhorxhino, Marjo, Mateo dhe Xhulio humbën nënën e tyre ndërkohë...

‘zoti jem s’pret brenda nji kishe’

zoti jem s’pret brenda nji kishe e s’ulet përmbi figurat e tempullit zoti jem asht fryma e refugjatit kur ai vrapon asht duke jetu në barkun e fëmijës së...

Nënë e mirë është ajo që bëhet e panevojshme

Dedikuar të gjithë nënave që vuajnë nga “sindroma e folesë bosh…” Për t’u lexuar tre herë në ditë. Nëna e mirë është ajo që...