Zjarrfikse me urgjencë në pedonale çfarë po ndodh?!

Një autozjarrfikse me fenelina ndezur është futur me urgjencë në zonën e shetitores kryesore të qytetit të quajtur "pedonale" shkodër. Zjarrfiksia ka ndaluar pra prefektuës duke ngjllur kureshtje tek kalimtarët...

FOTO / Ironia e trishtë e drejtuesit të Vllaznisë: Mjeshtrat paguhen 7000 euro për...

Një ditë pas rënies nga Kategoria Superiore e Vllaznisë, në Shkodër kanë filluar të fokusohen te shkaktarët e vërtetë të kësaj situate, lojtarët të cilët u shfaqën shumë nën nivelin...

Federata dënon Partizanin e Kamzën!

Ditën e sotme janë dhënë edhe vendimet e Komisionit të Disiplines. Partizani dhe Kamza pavarësisht se tashmë ka përfunduar kampionati do vuajnë vendimet e komisionit. Më poshtë keni edhe...

Kongresi jugosllav i Përmetit në 1944

Nga Kastriot Dervishi Kongresi i Përmetit (24-28 maj 1944) është një mbledhje komuniste, imitim i trashë jugosllav, e cila ligjëroi pushtetin e komunistëve dhe thelloi dasinë kombëtare. Përvjetori i këtij kongresi,...

Aksident ne asking rrugor Shkoder-Lezhe, humb jeten 62 vjecari

Shkodër Informacion Paraprak Me datë 24.05.2018 rreth orës 17:45 jemi njoftuar se në aksin rrugor Shkodër- Lezhë në vendin e quajtur krye-Bushat ka ndodhur një aksident. Menjëhere kanë shkuar shërbimet e...

Vllaznia kërkon Falje!

Bashkia Shkodër dhe Klubi Futbollit Vllaznia me një deklaratë për mediat i kan kërkuar falje sportdashësve: DEKLARATE Klubi i Futbollit “Vllaznia” sh.a. eshte sot ne nje moment shume te veshtire. Renia...

Skenari misterioz i protestës së opozitës, nis në orën 11:00, s’dihet sa zgjat

Partia Demokratike ka dorëzuar kërkesën në Policinë e Tiranës për protestën e 26-majit. Burime të Report Tv nga Policia e kryeqytetit thanë se në kërkesën e Partisë Demokratike theksohet...

Nga 1 korriku transporti publik do jetë falas. Zbuloni arsyen

Prej 1 korrikut transporti publik do jetë falas për pjesën më të madhe të banorëve në Estoni. Zona e lirë falas do të zhvillohet 24 orë në ditë për...

NAZARINO SUMULLA, DJALI QË SFIDON FATIN

Është 30 vjec, quhet Nazarino Sumulla.I riu nga qyteti i Shkodrës ishte vetëm 7 muajsh kur pas një temperature të lartë për fat te keq u paralizua. Këto janë kushtet...

Aksident tragjik në Itali, humb jetën emigranti shqiptar

Një aksident tragjik i ka marrë jetën një emigranti shqiptar, në Itali. Ngjarja e rëndë u shënua mbrëmjen e kësaj të marte, në rrugën Novara, të Legnano, Milano. Viktimë e aksidentit...

LIDHU ME NE

65,537FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

NJË SMS PËRFUNDOI ME VRASJE, SI E MASAKROI SHQIPTARI BASHKËSHORTEN QË DASHURONTE

Rushit K. 37, masakroi gruan e tij Donika në banesën e tyre në Siegburger. Ai e goditi me sëpatë në kokë dhe në qafë,...

Klubi Vllaznia kërkon ndjesë publike. Ja kush janë shkaktarët e rënies nga Superliga

DEKLARATE Klubi i Futbollit “Vllaznia” sh.a. eshte sot ne nje moment shume te veshtire. Renia nga Superliga eshte nje lajm qe ka tronditur te gjithe...

Jeni të mërzitur nga puna juaj? Shihni këto foto…

Ata nuk kanë asnjë veshje mbrojtëse dhe zhyten në ujëra të ndotur, duke rrezikuar jetën nga problemet shëndetësore që mund të iu shfaqen. Dhaka është...