BASHKIA PASTRON KANALET KULLUESE

Bashkia Shkodër ka pastruar 11 kilometër kanale kulluese në njësinë Ana e Malit. Në pastrimin e kanaleve bëhet e ditur se ka përfunduar një pjesë e konsiderueshme e procesit...

HASAN LIKA TRAJNER TE VLLAZNIA…?

Befasitë në Shkodër sa i përket skuadrës së Vllaznisë janë të mëdha. Prej kohësh pritej që ekipi të rikthehej fushës së blertë për t’u përgatitur për sezonin e ri...

AKADEMIA VLLAZNIA GATI PËR NISJEN E PËRGATITJEVE

Në kohën kur të gjithë presin që ekipin e parë të Vllaznisë ta shohim në fushën e stërvitjes dhe të nisë përgatitjet për sezonin e ri, në klubin shkodran...

ZA FEST, MUZIKA DHE NATYRA BASHKË NË ALPE

Kur natyra dhe muzika bëhen bashkë në zemër të tyre, alpet shqiptare jehojnë. Fshati turistik i Thethit në Dukagjin të Shkodrës ka pritur për të dytin vit me radhë...

BLLOKOHEN 180 KG DJATHË, VINTE NGA SHKODRA

Teksa institucionet ne Shkoder thone se cdo gje eshte ne parametrat e duhura, ne fakt jo vetem qe nuk eshte, por keto produkte levizin pa cilesi dhe ne rrezik...

Mbytet në Velipojë një i ri nga Shkodra

Një 30 vjeçar nga njësia Dajç në Shkodër ka humbur jetën në plazhin e Velipojës. Shtetasi Ervid Palaj hyri për të shpëtuar të fejuarën e tij por është mbytur...

PLOT 57 MLN EURO NGA EKSPORTI I ENERGJISË, PRODHIMI MË I LARTË HISTORIK NË...

Korporata Elektroenergjetike Shqiptare ka publikuar treguesit ekonomiko-financiare dhe operacional të 6-Mujorit të parë të vitit 2018. Këtë periudhë janë htyer rekordet hisotrike të fitimi si pasojë e reshjeve të...

Histori e vërtetë/ Vajza rrëfen vuajtjet nëpër spitalet shqiptare me babain e sëmurë

Në një shtet ku çdo sistem është përtokë dhe degradon dita-ditës me ritme të shpejta, nuk mund të flitet për sigurinë e jetës së qytetarëve. Një prej këtyre është edhe...

Aborti selektiv vret 100 milionë femra çdo vit

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka deklaruar se 100 milionë femra vriten çdo vit përmes abortit selektiv. Ky akt ndërmerret falë dëshirës së prindërve për të patur medoemos djalë. Edhe pse në...

Rrugët me koncesion kushtojnë 2 herë më shumë, pse e ndjek këtë praktikë qeveria...

Ministri Damian Gjiknuri ka deklaruar se kontratat për ndërtimin e rrugëve janë të matshme dhe se çmimet janë bazuar në referencat dhe manualet që ka qeveria shqiptare në...

LIDHU ME NE

67,744FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

NJË MËNGJES NË DRIMADHE/ Çmimi i pijes…ndryshon gjatë rrugës! (FOTO)

Me të ardhur sezoni veror, “plasin gallatat” në mbarë jugun me çmimet e faturave, shezloneve, ushqimeve etj etj… Rasti më i fundit ka...

I hedhin në llogari 1.1 milionë dollarë gabimisht, befason…

Fillimisht ideja e të qenit milionere e entuziazmoi, por ishte ndërgjegjja ajo që fitoi më pas. Ellen Fleming, një 26-vjeçare amerikane Boston, këtë të...

Shqiptari çohet nga koma në momentin që familja futet në dhomën e tij

Muharrem Vuçitërna, i njohur nga shoqëria e tij si Muki, ditë më parë ka rënë viktimë e një aksidenti të rëndë në Shtetet e...