Lexoni zhgënjimin i punëtorit që shkoi për të punuar në Gjermani: Shtëpia ishte si...

Dhjetëra mijëra njerëz nga Ballkani Perëndimor punojnë në të zezë në Gjermani , ashtu sic punojne pothuajse ne te gjitha vendet e zhvilluara te europes . Në shumë raste kushtet...

“Kam gja.k shqiptari”/ I riu rrëfen racizmin që u bëhet shqiptarëve në Islandë dhe...

Kurrë mos harro se nga vjen”, është ky mesazhi i një djali, i cili jeton në Reykjavik, Islandë dhe punon si security në një prej klubeve më të famshme...

Këta janë emrat më të çuditshëm të fshatrave shqiptare

Nëse do t’i merrnim për studim nga rrënja e fjalës, do të kuptonim se toponimet janë tepër interesante. Në Shqipëri dhe Kosovë disa fshatra kanë emra mjaft të çuditshëm dhe...

Nga Shqipëria vetëm lajme “t` mira”

Duke dëgjuar një këngëtare të Shqipërisë, më tingëlloi shumë keq një varg nga kënga e saj : “Me mua mos , se pa ty po sos” . E mendova...

Dëshiron të ndryshojë gjini të bëhet femër, Tomorri bën thirrje të gjithëve për ndihmë

44-vjeçari nga Lushnja ka bërë një thirrje kushdo që e dëgjon, ai dëshiron që të bëjë një ndërhyrje kirurgjikale dhe të ndryshojë gjini të bëhet një femër. Mirëpo ky lloj...

Video/ Djaloshi djeg pasaportën e tij shqiptare: Shtet i degjeneruar ju q**** ro**!

Një djalë i ri i cili ndodhet në Britani ku është sistemuar prej vitesh ka dje.gur pasaportën e tij. Ai I revoltuar shan edhe ofendon shtetin e Shqipërisë dhe politikën...

INDEKSI I ZBATIMIT TË LIGJIT, SHQIPËRIA NDËR MË TË KORRUPTUARAT

Shqipëria renditet e 71-a nga 126 shtete, në Indeksin e Sundimit të Ligjit 2018-2019, të publikuar nga “World Justice Project”, një institut kërkimor ndërkombëtar me qendër në Shtetet e...

Dramat e të rinjve shqiptarë që po provojnë gjithçka për ikur nga vendi

Agjencia e lajmeve “AFP” i ka kushtuar një artikull një 27-vjeçari shqiptar. Në këtë artikull shkruhet se i riu ka tentuar të shkojë në Angli me një kamion të...

“Nuk shohin asnjë të ardhme këtu”, të rinjtë shqiptarë me ëndrrën për t’u larguar...

Shqiptarët po largohen çdo ditë e më shumë nga vendi në kërkim të një jete më të mirë. Të njëjtën gjë ka bërë edhe 21-vjeçari Alban Tufa. Tentativa e...

Nga Ajka tek Zëri: 30 emrat unik që VIP-at shqiptarë u vendosën fëmijëve

përzgjedhja e emrit të një bebi është jo vetëm një “detyrë” shumë e bukur por edhe shumë e vështirë. Disa prindër zgjedhin tu vendosin fëmijëve emra tradicional shqiptar, të...

LIDHU ME NE

83,238FansaPëlqeje

Te fundit

Turizmi u “dhie nga koka” dhe jo nga…

Nga Kreshnik Spahiu Video horror e Kokëdhimës duke sulmuar turistët spanjoll nuk është rastësi dhe as çmenduri është frut i “pemës” turistike që kemi mbjell...

Ne edhe të vjedhim por edhe të rrahim…në Itali! 60-vjeçarja shqiptare gra bit në...

Një e moshuar shqiptare është arrestuar nga policia italiane, pasi ka grabitur në një qendër tregtare dhe ka ushtruar dhunë ndaj dy punonjësve. 60- vjeçarja...

Demokratët i kujtojnë skandalet Bashës: Dakord ta shporrim Ramën, por me ty dhe Monën...

Kreu i PD-së Lulzim Basha, përgjatë këtij muaji ka vijuar të jetë aktiv në rrjete sociale dhe herë pas herë edhe në dalje të...