E gjeti duke mbledhur kanoçe, Elvis Naçi i merr Luisit thesin nga dora: Nuk...

Mbrëmjen e sotme emisioni “Shqiptarët për shqiptarët” dhe Elvis Naçi bënë me shtëpi familjen Çuko nga fshati Fermë-Çlirim i Fierit. Gjithashtu atyre iu akordua për 2 vite një pension 300...

Pamje që do u bëjnë të ndiheni krenar/ Shqiptari bën veprimin që kërkon shumë...

Një shqiptar nga Kosova ka bërë një veprim për të cilin mund të thuhet se ka bërë të ndihen krenar të gjithë shqiptarët. E themi këtë pasi Kushtrim Sadikaj, i...

Video/ Djaloshi djeg pasaportën e tij shqiptare: Shtet i degjeneruar ju q**** ro**!

Një djalë i ri i cili ndodhet në Britani ku është sistemuar prej vitesh ka dje.gur pasaportën e tij. Ai I revoltuar shan edhe ofendon shtetin e Shqipërisë dhe politikën...

PËRQENDRIMI NË KRYEQYTET, TIRANA “MBLEDH” 30% TË POPULLSISË SHQIPTARE

Shqipëria është shteti i 11 në Europë (madje përpara Austrisë, Gjermanisë), por edhe të gjithë vendeve ballkanike, me përqindjen më të lartë të popullsisë së përqendruar në kryeqytet (metropol). Në...

ME RROGA 1000 EURO PO LARGOHEN NGA SHQIPËRIA

Sipas një studimi të fundit të Fondacionit Friedrich Ebert, gjysma e personave që marrin paga nga 1000-1400 euro duan të largohen. Por gjithashtu u pa se 70% e emigrantëve të...

Investigimi: 93 përqind e ilaçeve në farmaci janë të skaduara

Të dhënat e siguruara nga BIRN tregojnë se rreth 93 për qind e medikamenteve që gjenden në farmacinë qendrore të QSUT-së janë të skaduara-dëm i cili u akumulua vit...

SHQIPTARËT, POPULLI QË DISKRIMINON MË SHUMË TË VARFRIT

Të jesh pa të ardhura apo pa një punë në Shqipëri ke më shumë mundësi të ndihesh i diskriminuar se në çdo vend tjetër të Europës. Paradoksalisht, një ndër shtetet...

Pas Suharekës, edhe ky qytet futet në garë për “rrethin më të bukur ne...

Qëllimi për të evituar një kryqëzim rrugës me rrezik në Suharekë, ka shtyrë pushtetin komunal që të mos zgjedhë mjete. Kështu, Komuna kishte ndërtuar një rrethrrotullim që dukej më komik...

Punonjësi më i ri në Spitalin e Shkodrës, Ogerta Manastirliu i uron punë të...

Nje dite pas inaugurimit te urgjences se Spitalit Rajonal te Shkodres ku prezente ishte edhe ministrja e shendetesise Ogerta Manastirliu vjen nje tjeter lajm i rendesishem. Ka qene vete ministrja...

Fëmija gjeni, 8-vjeçari me inteligjencë mbi normalen fiton konkursin në Francë (Video)

nxhelo Yzeiraj është 8-vjeçari nga Tirana me njohuri të përgjithshme mbi mesataren. Në moshën 1-vjeçare ai është zhvendosur bashkë me familjen për në Francë, ku ka qëndruar për rreth 4...

Te fundit

Zotëria në foto është politikan, vogëlushja këngëtare e njohur shqiptare. A i njihni?

E bërë nostalgjike për fëmijërinë, është kthyer për të shfletuar albumet e fotografive. Kështu ditën e sotme ka ndarë tre fotografi nga vegjëlia, ku në...

Zgjidh një zemër dhe zbulo çfarë do të ndodhë me lidhjen tënde të dashurisë

Je kurioze të dish si do t’i kesh punët në aspektin sentimental? Ke kaluar një histori të trishtë, ke mbyllur një kapitull të vështirë me...

Historia e trishtë e gruas: Pas 5 vitesh burri vendosi të jetonte me dikë...

Jeta duket se nuk ka qenë aspak e lehtë për të, por Edlira, nëna e një djali, duket se ja ka dalë. Ajo ka rrëfyer...