Panik në Shkodër, portieri lë ndeshjen dhe përfundon në spital

Ne “Reshit Rusi” eshte luajtur sot sfida mes Vllaznisë dhe Shënkollit, në Grupin A të Kategorisë së Parë. Takimi ka qenë 1-0, kur në të 40’, portieri Rinev Danaj i...

Si i shpëton Vllaznia rënies nga kategoria? Matematika mban gjallë shpresat për shkodranët

Vllaznia gjendet në një situatë të vështirë pasi e ndan vetëm një ndeshje nga rënia nga kategoria. Por si shpëtojnë shkodranët? Llogaria matematikore është e thjeshtë, kjo pasi ka ende...

Klodiana Shala: Vetëm po të gjeja një burrë me lekë do shpërngulesha në Amerikë

Pasditen e sotme, atletja e njohur Klodiana Shala ishte e ftuar në emisionin "Ftesë në 5" të Bieta Sulos. Klodiana foli lidhur me jetën e saj private dhe atë profesionale. Megjithatë,...

Gjoka: E rëndësishme për Vllazninë është të mos humbasë në Vlorë

Sfida me Flamurtarin është shumë e rëndësishme për Vllazninë dhe e tillë është vlerësuar në kampin shkodran. Trajneri Ernest Gjoka në daljen e tij para gazetarëve sot, ka folur për...

Dëbora shqetëson Gattuson: “Nuk duhej, kujdes Lazion e fortë!”

Bora që ka zbardhur Romën duket si një skenar fabule, si një përrallë që po jeton aktualisht trajneri Gennaro Gattuso. I promovuar nga ekipi i të rinjve, te ekipi i...

Shtubina ndihet lider në Laç: Këtu jam i vlerësuar, Vllaznia duhet të mos ndjekë...

Ndriçim Shtubina, padyshim që ka qenë lideri i Laçit në këtë pjesë të parë të sezonit në Superiore. Shkodrani që ka një eksperiencë të pasur në elitë, madje edhe...

FINALET, SOT 17:00, KAMPIONATI KOMBETAR I BOKSIT

Pasditen e djeshme janë zhvilluar ndeshjet e ditës së dytë, ato gjysmëfinale të kampionatit kombëtar të boksit për të rritur. Këto ndeshje kanë përcaktuar tashmë edhe sportistët që do të...

Braziliani Zhunior “hajmalia” e Vllaznisë. Një gol çdo 101 minuta lojë

Ka shënuar edhe në Lezhë dhe kësisoj Vllaznia falë edhe golave të tij është në krye të renditjes në kategorinë e parë. Braziliani Silvio Rodrigues Pereira Junior po e...

“TË FUS PLUMBIN”, TRAJNERI I VLLAZNISË TREGON SKANDALIN NË DIBËR

Një tjetër skandal ka ndodhur në Kategorinë e Parë të futbollit në Shqipëri. Është trajneri i Vllaznisë B, Ervis Kraja, që akuzon drejtpërdrejt administratorin e Korabit, Femi Mëziu, se ka...

Liverpool pret Newcastle dhe kërkon vendin e dytë

Liverpool do të kërkojë të marrë vendin e dytë në renditje, edhe pse përkohësisht, kur të presë këtë të shtunë Newcastle në shtëpi, një ndeshje që do të jetë e...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

KOPLIK, TË RINJTË NJIHEN ME GATIMET “SLOW FOOD”

Te rinjte e qytetit te Koplikut jane njohur nga afer me teknikat e gatimit te ngadalte i njohur si "Slow Food". Ne ambjentet e...

Si do te jete moti per kete jave? Temperaturat po bien dita dites, mesoni...

Java parashikohet të nisë me mot me diell, por në mbrëmje reshjet fillojnë përgjatë bregdetit dhe zonave të ulëta.   Dita e martë, përgjithësisht parashikohet një...

Pregatitet shume shpejt dhe ju jep mundesine qe te humbisni 5kg ne vetem 5...

Depozitat e tepërta të yndyrës mund të dëmtojnë seriozisht shëndetin tuaj të përgjithshëm. Pesha e tepërt mund të çojë në presionin e lartë të...