“Shpërthen” Lulzim Bërsheni: Futbollistët e Vllaznisë luajnë për të marrë paratë dhe ikun

Vllaznia aktuale mund të ketë shumë probleme ngaqë ka ardhur deri në këtë pikë ku ndodhet sot. Dakord, mungesa e një presidenti apo dhe gjëra të tjera mund ta kenë...

Një atlet shkodran thyen një tjetër rekord në Kanada

Brenda dy muajsh, ka arritur të thyejë dy herë rekordin kanadez të garës së kërcimit trehapësh. E ka bërë një shkodran. Bëhet fjalë për Gëzim Dimnakun. Ish-kampioni i Shqipërisë prej...

Kapiteni i Zvicrës: Ja pse festova edhe unë me shqiponjë

Kapiteni i Zvicrës, Stephan L ichtsteiner, ka treguar solidaritet me lojtarët me origjinë shqiptare, Granit Xhakën, Xherdan Shaqirit, Valon Behramin dhe Blerim Xhemajlin. Edhe ai është parë të festojë me...

Privatizimi i Vllaznisë, Doshi jep një lajm të keq për shkodranët

Barazimi i Vllaznisë me Kamzën nuk është përjetuar mirë në Shkodër. Dje tribuna ballore ishte e mbushur dhe tifozët i mbështetën fort kuqeblutë, por në fund u larguan të zhgënjyer. Në...

Thellohet skandali në Shkodër: Thikë, armë dhe largime trajnerësh

Sulmi kundër trajnerit Ernest Gjoka nuk u prit aspak mirë në Shkodër, por hodhi dritë mbi një realitet të mbrapshtë që ndikon te Akademia e Vllaznisë. Portali Eduasportin.com kontaktoi Drejtorin...

Paulin Sterkaj, mundësi që u shpall 12 herë kampion në Shqipëri

Shumë e njohin vetëm si politikan, nga ata që e kanë elektoratin e vet, por Paulin Sterkaj ka qenë një nga sportistët më të mëdhenj në mundje. Padyshim që është...

“Burgoset” Sindrit Guri, sulmuesi shkodran befasohet nga lajmi i fundit

Superiorja është futur në fazën më kulminante të saj, pasi skuadrat po bëjnë sprintin final për të arritur objektivat e tyre. Një nga këto skuadra është Kukësi, kampionët në fuqi...

Babai i Granit Xhakës flet për gjobën nga FIFA: Paratë e mbledhura nga Rama...

Ragip Xhaka quhet babai i Taulant dhe Granit Xhakës. Njëri pjesë e kombëtares sonë dhe tjetri asaj të Zvicrës. Graniti është venë në qendër të vëmendjes pas festimit me...

Fotolajm/ Nuk ka më “fshehje”, Vllaznisë i dalin ”zot” publikisht

Takimi ndërmjet Partizanit dhe Vllaznisë që ka nisur para pak momentesh në stadiumin “Selman Stërmasi” mund të konsiderohet si një nga kryendeshjet e kësaj jave. Fitorja e “demave” u jep...

RUBIN HEBAJ RIKTHEHET NË SUPERLIGËN SHQIPTARE

Që Vllaznia nxjerr telente pa fund futbollistësh nga fusha kjo dihet tashmë madje duke furnizuar pjesën më të madhe të ekipeve shqiptare. Tek skaudra kuqeblu të shumtë kanë qënë...

Te fundit

Çiljeta Xhilaga jep mesazhin e mirë për të gjithë: Kur Allahu është pranë jush,...

Disa foto të reja i ka shkëputur nga klipi i ri që e ka lançuar. E në këto foto, Çiljeta shihet se është mbuluar...

Shiti unazën për t`i blerë rroba nuses së djalit, sot nëna merr dhuratën më...

Një vajzë dhe një djalë, motër e vëlla i bën një surprizë nënës së tyre, e cila vuan nga një sëmundje kancerogjene. Ata kishin...

Qeveria “me dorë të hekurt”, qindra euro gj obë kush nuk respekton distancën fizike

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur të hënën ka miratuar masa shtesë për të frenuar përhapjen e sëmundjes COVID-19, që shkakton ky virus. Sipas...