Nuk u pa në asnjë TV shqiptar, por anglezët zbulojnë momentin e çuditshëm!

Një moment interesant ka ndodhur gjatë rastit të penalltisë të Harry Kane. Ai e humbi penalltinë, pasi Aro Muric e priti goditjen e tij, mirëpo mediat angleze kanë “kapur”; një...

300 mijë klikime për 4 orë, bëhet virale videoja mesfushorit të kombëtares shqiptare duke...

Faqja në Instagram e Euro 2020 ka publikuar një video nga ndeshja Francë-Shqipëri, e luajtur të shtunën e kaluar. Në video shikohet në aksion mesfushori Keidi Bare, i cili arrin...

Tifozi i ulet ne gjunje, por çfare ben Ronaldo habit te gjithe…

Ylli i futbollit Kristiano Ronaldo është një prej futbollistëve më të dashur nga mijëra fansa në të gjithë botën. Teksa 34-vjeçari ka qenë duke luajtur në ndeshjen kundër Lituanisë, ku...

Paraqitjen spektakolare të Hysajt nuk e beson as UEFA

Pas paraqitjes spektakolare në ndeshjen Shqipëri-Islandë, UEFA menjëherë ka reaguar ndaj futbollistit Elseid Hysaj. Ky i fundit pasi foli për mediat, u lajmërua se u kërkua nga antidopingu, për të...

Ja pse u largua Etrit Berisha nga Kombëtarja

Etrit Berisha është larguar dje nga grumbullimi dhe vendin e tij e ka zënë pas pasdites së djeshme Gentian Selmani. “Kemi një ndryshim në listën e Kombëtares A. Për arsye...

Nga ferri ne parajse, Roshi kthehet ne heroin e kombetares

Të shtunën e kaluar u tregua me gisht si fajtori i humbjes së kombëtares ndaj Francës në Paris dhe ndaj Islandës u “ndëshkua” nga trajneri Edi Reja me nisjen...

FOTO/ Pëson atak kardiak, futbollisti i kombëtares vdes në grumbullim

Bota e futbollit sërish është në zi. Jairzinho Pieter, portieri i kombëtares së Curaçao, vdiq të hënën në grumbullim, në hotelin ku është sistemuar skuadra, shkruan tabloidi britanik “The SUN” Portieri...

Çudit Mavraj, nuk nje ish- lojtarin e kombetares Rudi Vata

Kombëtarja shqiptare pësoi një humbje me shifrat 4-1, mbrëmjen e djeshme në "Stade de France" kundër Francës, duke ngjallur reagime të shumta nga specialistët dhe tifozët e futbollit në...

Pësoi 4 gola në transfertë, jep dorëheqjen trajneri i kombëtares

I ka kushtuar rëndë legjendës kroate Robert Prosinecki humbja 4-2 që Bosnje Hercegovina pësoi në Armeni.   Menjëherë pas kësaj disfate, që ka pakësuar shumë shanset e kombëtares ballkanase për t’u...

FOTO/ Ngatërrimi i himnit në Francë-Shqipëri bën xhiron e botës, mediat e huaja pasqyrojnë...

Shqipëria luajti sot ndeshjen e radhës kualifikues ndaj Francës. Kuqezinjtë u mundën me rezultatin e thellë 4-1. Një incident i pakëndëshëm ndodhi para fillimit të takimit, kur organizatorët e...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Pasi Flori magjepsi shqiptarët, çifti i njohur i këngëtarëve sjellin variantin më të ëmbël...

Kënga më e fundit nga Flori Mumajesi me titull ‘Thjesht të du’, u kthye menjëherë në hit që prej publikimit në kanalin e ‘Youtube’.   Vetëm...

Nderroi mjekesine me Psikologjine : I gjithe fisi e kritikoi vajzen nga Dibra, por...

Një vajzë me origjinë nga Peshkopia na ka shkruar një mesazh mjaft domethënës për rininë shqiptare. Historia e saj nisi në muajt vendimtarë të...

Me mendje tek Franca, dështojnë ndaj Andorrës

Shqipëria nuk ka mundur që të fitojë dot kundër Andorrës duke barazuar me rezultatin 2-2 në Elbasan Arena dhe tashmë i thotë lamtumirë edhe...