Real, zbulohen emrat e 9 lojtarëve që do të largohen në fund të sezonit

Real Madrid po përgatitet për të zhvilluar një merkaton shpërthyese sezonin e ardhshëm, e cila dop të përbëhet nga shumë largime. Në fakt, bëhet fjalë për 9 futbollistë. Sipas “Fichajes.com”...

Izmir Smajlaj thyen rekordin në kërcim së gjati

Izmir Smajlaj ka thyer rekordin e tij personal në Shkodër, gjatë kampionatit kombëtar të Atletikës. Ky rekord që përkon edhe me rekordin kombëtar, duke arritur gjatësinë 8.11 metër. Shkodrani ka postuar...

VLLAZNIA, LIKA: NDAJ VELEÇIKUT S’DO E KEMI TË LEHTË

Vllaznia takimin e rradhës do ta ketë me skuadrën e Veleçikut ku kapiteni i kuqebluve Gliman LIka shprehte se në lidhje me këtë ndeshje të rradhës përgatitja e tyre...

Barça shkon në Las Palmas, kërkon fitoren e radhës në La Liga

Barcelona ka treguar më në fund potencialin e plotë sulmues në ndeshjen e fituar 6-1 kundër rivalëve katalanas të Girona të shtunën e kaluar. Trajneri Ernesto Valverde duhet të ketë mbetur...

Njihuni me të riun shqiptar, i cili trajnon futbollistët e ardhshëm të AJ Auxerre,...

Nga Kujtim Xhaja Kjo është historia e të riut shqiptar, i cili trajnon prej vitesh, ata të cilët do të jenë pretendentët e ardhshëm për sportistë të klubit të famshëm...

Bylis mund 3-1 Vllazninë dhe shpallet kampion i kategorisë së parë

Bylis ka fituar 3-1 ndaj Vllaznise dhe eshte shpallur kampion i kategorise se pare per sezonin 2018- 2019 Takimi eshte luajtur ne stadiumin “Niko Dovana” te Durresit dhe padyshim qe...

Zef Gjoni, arkitekti i 22 titujve kampionë të Vllaznisë në boks

Mbrëmë Vllaznia fitoi të 22-tin titull kampion në boks. Në 26 kampionate të zhvilluara në vendin tonë pas rilindjes së këtij sporti, vetëm 4 nuk janë fituar nga ky ekip.   Një tregues...

Vllaznia fiton 4-0 ndaj Besëlidhjes. Superliga thjesht çështje kohe për kuqeblutë

Vllaznia ka fituar me rezultatin e thelle 4-0 ndaj Beselidhjes dhe tashme Superliga eshte gjithnje e me afer per ta. Gjithçka eshte vendosur ne 45 minutat e dyte kur...

Vllaznia fiton thellë ndaj Shënkollit dhe shkon sërish +7 me Erzenin

Vllaznia ben detyren, mund 3-0 Shenkollin dhe shkeputet serish ne shtate pike nga Erzeni i vendit te dyte. Takimi nuk ka rezultuar i veshtire per shkodranet te cilet e kane...

Emri i ri për Kombëtaren, Shqipëria duhet të rrëmbejë lojtarin e Zvicrës

Shqipëria ka shumë talente në botë. Një ndër shtetet që është kthyer në oaz për lojtarët me origjinë shqiptare është Zvicra. Brezi i dytë dhe i tretë i emigrantëve në...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

KOPLIK, TË RINJTË NJIHEN ME GATIMET “SLOW FOOD”

Te rinjte e qytetit te Koplikut jane njohur nga afer me teknikat e gatimit te ngadalte i njohur si "Slow Food". Ne ambjentet e...

Si do te jete moti per kete jave? Temperaturat po bien dita dites, mesoni...

Java parashikohet të nisë me mot me diell, por në mbrëmje reshjet fillojnë përgjatë bregdetit dhe zonave të ulëta.   Dita e martë, përgjithësisht parashikohet një...

Pregatitet shume shpejt dhe ju jep mundesine qe te humbisni 5kg ne vetem 5...

Depozitat e tepërta të yndyrës mund të dëmtojnë seriozisht shëndetin tuaj të përgjithshëm. Pesha e tepërt mund të çojë në presionin e lartë të...