Nga favoritet në Botëror, Italia i beson portën ‘gjigantit’ nga Thethi

Përfaqësuesja italiane U17 do të jetë një nga protagonistet kryesore të Botërorit të sapofilluar në Brazil edhe pa “yllin” Sebastiano Esposito të “bllokuar” nga Antonio Conte, por sigurinë e...

E padëgjuar: Në Shkodër nuk pranojnë fëmijë në një Akademi futbolli nëse nuk e...

Tek futbolli shpeshherë përfundojnë ata fëmijë që nuk e kanë dëshirë mësimin dhe shkollën. Të pakta janë rastet që një futbollist me emër, të kenë qenë nxënës dhe studentë me rezultate...

Një atlet shkodran thyen një tjetër rekord në Kanada

Brenda dy muajsh, ka arritur të thyejë dy herë rekordin kanadez të garës së kërcimit trehapësh. E ka bërë një shkodran. Bëhet fjalë për Gëzim Dimnakun. Ish-kampioni i Shqipërisë prej...

Aktori i njohur shkodran apel për Bashkinë e Shkodrës: Kam gjetur babain 91 vjeç...

Aktori i njohur shkodran, Besnik Çinari në një prononcim të dhënë për Star Plus, ka folur në lidhje me rënien e Vllaznisë nga Kategoria. Ai ka thënë se Bashkia e...

Privatizimi i Vllaznisë, Doshi jep një lajm të keq për shkodranët

Barazimi i Vllaznisë me Kamzën nuk është përjetuar mirë në Shkodër. Dje tribuna ballore ishte e mbushur dhe tifozët i mbështetën fort kuqeblutë, por në fund u larguan të zhgënjyer. Në...

“Azemi doli nga PD-ja me silenciator, çfarë i tha Fatmir Haklaj para se ta...

Ish-truproja i Sali Berishës, Izet Haxhia është konsideruar si dëshmitar kryesor dhe është dënuar me 25 vite në mungesë për përfshirje në vrasjen e liderit të PD, Azem Hajdarit. Shpesh...

Thellohet skandali në Shkodër: Thikë, armë dhe largime trajnerësh

Sulmi kundër trajnerit Ernest Gjoka nuk u prit aspak mirë në Shkodër, por hodhi dritë mbi një realitet të mbrapshtë që ndikon te Akademia e Vllaznisë. Portali Eduasportin.com kontaktoi Drejtorin...

Sportistja më e bukur në Shqipëri mund të jetë një shkodrane

Mbase ka ndërruar profesion. Një femër kaq e bukur, duket se nuk gjendet mirë në fushat e blerta të futbollit. Aty ku ka edhe lodhje, djersë, madje edhe lojë të...

“Shpërthen” Lulzim Bërsheni: Futbollistët e Vllaznisë luajnë për të marrë paratë dhe ikun

Vllaznia aktuale mund të ketë shumë probleme ngaqë ka ardhur deri në këtë pikë ku ndodhet sot. Dakord, mungesa e një presidenti apo dhe gjëra të tjera mund ta kenë...

Kapiteni i Zvicrës: Ja pse festova edhe unë me shqiponjë

Kapiteni i Zvicrës, Stephan L ichtsteiner, ka treguar solidaritet me lojtarët me origjinë shqiptare, Granit Xhakën, Xherdan Shaqirit, Valon Behramin dhe Blerim Xhemajlin. Edhe ai është parë të festojë me...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Basha anulon festimet për ditën e themelimit të PD: Fondi shkon për të prekurit...

Aktivitetet e planifikuara për 11 dhjetorin, ditën e themelimit të Partisë Demokratike janë anuluar. Ky vendim është marrë nga Basha dhe të gjitha fondet e...

Gjatë shtatzënisë zbuloi se vuante nga tumori, aktorja shqiptare rrëfen si ia doli të...

Adriana Matoshi, aktorja shqiptare nga Kosova ka rrëfyer më shumë për karrierën dhe për periudhën më të errët të jetës së saj në një...

Prindërit të shqetësuar, këto kukulla kanë organe gjenitale mashkullore

Kohët e fundit, ne kemi parë shumë kukulla me asnjëanësi gjinore, sepse ato i përkasin fëmijëve, ndërsa industria e lodrave po përpiqet të bëhet...