Tragjike, ish-sulmuesi i njohur gjendet i vdekur në apartamentin e tij

Një ngjarje e rëndë ka tronditur botën e futbollit në Serbi. Ish-sulmuesi Miljan Mrdakoviç është gjendur i vdekur në banesën e tij.Sipas mediave vendase Mrdakoviç dyshohet se ka vrarë veten....

Klubet shqiptare përfitojnë nga UEFA 4.3 milion euro si mbështetje për situatën e pandemisë…

Federata Evropiane e Futbollit ka ndarë 236.5 milionë euro për të gjitha federatat anëtare në këto kohë të vështira. Një lajm fantastik ky për FSHF dhe klubet shqiptare që do...

Rezultoi pozitiv ndaj koronavirusit, ndahet nga jeta në moshën 36-vjeçare ish-futbollisti shqiptar

Një lajm i trishtë ka tronditur sot futbollin shqiptar. Ish-futbollisti shqiptar nga Gradeci i Gostivarit, Ermir Zulbeari. ka ndërruar jetë në moshën 36-vjeçare për shkak të koronavirusit, I ndjeri, vuante...

Interi rinis stërvitjen të hënën, por sulmuesi zikaltër mbyll sezonin

Në pritje, po ashtu si i gjithë futbolli italian: Interi pret lajme të sigurta rreth rinisjes së stërvitjeve dhe, në aspektin më afatgjatë, të kompeticioneve.   Ndërkohë, klubi zikaltër është mbrojtur...

Humb jetën futbollisti 22 vjeçar, po stërvitej në kushtet e shtëpisë pas izolimit nga...

Një ngjarje e rëndë ka tronditur botën e futbollit ditën e sotme. Mbrojtësi 22-vjeçar i Lokomotivës së Moskës, Inokenti Samokhvalov humbi jetën teksa ishte duke kryer një seancë stërvitore...

Ndahet nga jeta sportisti dhe biznesmeni i njohur shkodran

Sporti shkodran ka marre sot pasdite nje lajm shume te hidhur. Eshte nd are nga jeta ne menyre te papritur nje nga biznesmenet e njohur te ketij qyteti, por...

U shpall lojtari më i mirë i muajit, futbollisti merr çmimin me dron

Malcom Filipe Silva de Oliveira, i njohur si Malcom verën e kaluar u largua nga Barcelona, për të kaluar në Rusi, te skuadra e Zenit. Fillimi në këtë kampionat nuk...

Shuhet nga koronavirusi ish-boksieri i njohur, shkon në 21 numri i vikt imave në...

Ka shkuar në 21 numri i vikt imave nga koronavirusi në Shqipëri. Raportohet se ka ndërr uar jetë në spitalin Infektiv, ish-boksieri i njohur, Skënder Kurti. Kurti u nda nga...

Ish-ylli i Brazilit martohet me mbesën e gruas

Ish-sulmuesi i Porto dhe Zenit Saint Petersburg tashmë luan në Kinë për Shanghai SIPG por ka pasur një jetë të trazuar romatike pasi raportohet se është martuar me mbesën...

Kapiten si Paolo Maldini! Ish-lojtari i Milanit jep lajmin e madh

Pas lajmeve se ishte prekur nga koronavirusi, drejtori i Milanit Paolo Maldini tregou se ai dhe i biru janë mirë dhe po rehabilitohen nga Covid-19. Në një video të...

Te fundit

Erla Mëhilli bëhet nostalgjike, ja si dukej ajo në ditën e parë si zëdhënëse...

Erla Mëhilli, zëdhënësja e ish-kryeministrit Sali Berisha e komentuar për jetën e saj politike dhe private. Mëhilli me anë të një statusi në rrjetin...

Fansja ”i prish” pushimet Rudina Magjistarit, i lë komentin e pështirë, s’ia përton moderatorja:...

Moderatorja Rudina Magjistari përmes postimeve në rrjetet sociale na ka zbuluar se ka nisur pushimet e saj verore në Turqi, edhe pse në ekran...

79 vjecari niset nga Tirana dhe shkon te familja në Itali, i infekton të...

Një shqiptar i cili shkoi te familja e tij në Itali ka rezultuar pozitiv me koronavirus, së bashku me katër anëtarë të tjerë të...