Momente paniku në fushë, mbrojtësi bie pa ndjenja

Wolves është shumë pranë kualifikimit në fazën tjetër të Europa Leagues, pasi një fitore të siguruar në minutat e fundit të ndeshjes kundër Slovan Bratislavas. Goli i shënuar me kokë...

Nga favoritet në Botëror, Italia i beson portën ‘gjigantit’ nga Thethi

Përfaqësuesja italiane U17 do të jetë një nga protagonistet kryesore të Botërorit të sapofilluar në Brazil edhe pa “yllin” Sebastiano Esposito të “bllokuar” nga Antonio Conte, por sigurinë e...

Ndahet nga jeta presidenti i FSHF…

Sot, në moshën 86-vjeçare është ndarë nga jeta, një nga figurat më të mëdha të futbollit shqiptar, Miço Papadhopulli, ish-futbollist i Partizanit, trajner dhe pedagog te Instituti i Fiskulturës, mbante...

PËRFUNDON MOLDAVI-SHQIPËRI 0-4, FITON DHE KOSOVA NDAJ MALIT TË ZI

Shqipëria del në avantazh ndaj Moldavisë në minutën e 22-të me një gol të shënuar nga Cikalleshi. Pas disa aksionesh të njëpasnjëshme, më në fund kuqezinjtë arritën të gjejnë rrjetën...

Moldavi-Shqipëri 0-3, Trashi i jep kuqezinjve sigurinë

Shqipëria del në avantazh ndaj Moldavisë në minutën e 22-të me një gol të shënuar nga Cikalleshi. Pas disa aksionesh të njëpasnjëshme, më në fund kuqezinjtë arritën të gjejnë rrjetën...

VIDEO, Sot pesë vite më parë “Autochthonous” fluturoi mbi kokat e serbëve

https://youtu.be/yqgkLYKAVbs   Në këtë ditë pesë vjet më parë u ndërprerë ndeshja kualifikuese për Kampionatin Evropian të vitit 2016 mes Serbisë dhe Shqipërisë, për shkak të një droni që lëshoi në...

Festimi ushtarak ndaj Shqipërisë, UEFA nis hetimet për Turqinë: Mesazh provokues

Turqia arriti që të fitonte me një gol në minutat shtes kundër Shqipërisë, por festimi pas golit duket se mund t’i kushtojë shumë turqve. Kjo pasi festimi i sulmuesit...

Bëri gabimin e ndeshjes, ja çfarë thotë Strakosha

Thomas Strakosha ishte ai që gaboi në minutën e fundit, duke “u dhuruar” golin e fitores turqve, ndërsa pas përfundimit të takimit u pa i përlotur, por gjeti menjëherë...

E pabesueshme, Shqipëria ndëshkohet në minutat e fundit

90’+4′ Mbyllet takimi. 90′ Kjo nuk duhej. Ndëshkohemi në momentin më të mirë nga Tosun. Strakosha bën një dalje të gabuar dhe e pësojmë nga kjo gafë. Përplas Ismajlin dhe...

Turqi-Shqipëri, mbyllet në barazim pa gola pjesa e parë

Mbyllet në barazim pa gola pjesa e parë e ndeshjes mes Turqisë dhe Shqipërisë. Kuqezinjtë treguan karakter dhe grintë në fushë, madje për pak shënuan golin e avantazhit në minutat...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Pema mbin brenda natës, rritet dhe depërton brenda per brenda makinën

Ne France ka ndodhur nja histori e bukur por si ne asnje vend tjeter.   Nuk ka ndodhur kurre me pare qe nje peme te rritet...

Zadrima, krahina që mbart vlera të lashta dhe unike historike

Zadrima e sotme, në antikitet njihet me emrin Farsalja, fusha ku u bë njëra nga përleshjet në mes të Çezarit dhe Pompeit. Zadrima si...

Çfare po ndodh mes Arilenes dhe Florit…?

Flori dhe Arilena sërish bashkë. Nga “Nallane 3”, tashmë dyshja e famshme janë rikthyer me një baladë të ndjerë dashurie.   Një dashuri e humbur “Doja”,...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR