Ernest Gjoka fton shkodranet per “durim”!

Pavarësisht shpresave për një Vllaznia ndryshe, ajo është shfaqur sërish si në gjysmën e parë të kampionatit. Në sfidën e parë të këtij viti, atë ndaj Kukësit, skuadra shkodrane është...

PERFUNDON NDESHJA VLLAZNIA-KUKESI 1-3

Ka zhgenjyer Vallaznia ne ndeshjen e pare pas periudhes se pushimeve duke humbur ne fushen e saj ndeshjen me Kukesin. Takimi ka perfunduar me fitoren e kukesianeve 1-3 ndersa kater...

Formacioni anti- Kukësi, tek Vllaznia nuk ka dilema për 11-shen

Kur kanë mbetur edhe pak orë deri në nisjen e ndeshjes Vllaznia- Kukësi, në kampin shkodran duket se nuk ka dilema rreth mënyrës së të luajturit apo dhe formacionit...

Futbollistët e Vllaznisë vizitë nga një “mysafire” e veçantë në hotelin ku janë të...

Qe prej pasdites se djeshme ekipi i Vllaznise eshte i grumbulluar ne “Gardenland Resort” ne prag te ndeshjes qe do te luajne me Kukesin. Por ne mbremje pjestaret e tij...

Historia e azilantit, qyteti gjerman i dashuruar me shkodranin

“Të gjitha ëndrrat mund të bëhen realitet nëse kemi guximin t’i ndjekim”, – fiksojeni mirë, pasi Walt Disney nuk gabonte thuajse kurrë. Personazhi i historisë tonë nuk është inspiruar nga...

VLLAZNIA – KUKËSI, NJË NDESHJE ME PRITSHMËRI TË MËDHA

Prag-ndeshja e Vllaznisë ndaj Kukësit pritet me jo pak emocion në kampin kuqeblu duke qenë edhe ndeshja e parë e 2018 në Kategorinë Superiore dhe pritshmëritë janë të mëdha. Një...

Paula Jaku rrëfen “dashurinë” e madhe të jetës së saj. Ja kush e ka...

Edhe pse historikisht futbolli i ka takuar djemve, tashmë gjërat kanë filluar të ndryshojnë. Me të po merren edhe vajzat, madje edhe ato të bukurat të cilat gjejnë tek...

Vllaznia- Kukësi, në Shkodër ka interesim të madh për ndeshjen e së premtes

Ndeshja e parë e këtij viti, ajo që do të zhvillohet të premten në orën 17.00 në stadiumin "Loro Boriçi" në mes Vllaznisë dhe Kukësit, pritet me interes në...

Një atlet shkodran thyen një tjetër rekord në Kanada

Brenda dy muajsh, ka arritur të thyejë dy herë rekordin kanadez të garës së kërcimit trehapësh. E ka bërë një shkodran. Bëhet fjalë për Gëzim Dimnakun. Ish-kampioni i Shqipërisë prej...

Foto që flasin shumë. Ishte koha kur Myftar Çela zgjidhte Armando Dukën president të...

Plot 16 vite më parë, në Shqipëri ishte kohë fushate. Jo për zgjedhje parlamentare apo ato të pushtetit lokal. Ishin zgjedhjet në Federatën Shqiptare të Futbollit. President në atë periudhë...

Te fundit

“Numrat me koronavirus në Shqipëri nuk janë realë”, ish Ministri zbërthen lojën e kryeministrit...

ish-ministri i Shëndetësisë, Vangjel Tavo thotë se qeveria nuk ka pasur asnjë strategji të qartë dhe transparente për përballimin e pandemisë së COVID-19. Ai...

Bashkëjetesa fetare në Shkodër

8 objektet e feve të ndryshme në qytet E shkuara e vështirë e Shqipërisë, një histori plot luftra, pushtime e diktatura, ka prodhuar edhe disa...

Si u zhvendos afresku “Zoja e Shkodrës” në Romë më 1467

Të jesh me fat apo pa fat, nuk është as merita e as faji yt, apo i tjerëve, për arsye të kushteve dhe situatës,...