Cikalleshi shënon golin e nderit, Francë-Shqipëri 4-1

Pas një loje të cilën e mbajti gjithë kohën në epërsi, Franca shënon për herë të katërt, por Shqipëria përgjigjet shumë shpejt me golin e nderit.   Ikone, një debutues në...

Trajneri shkodran nostalgjik për Laçin dhe ‘kërkesë’: Jam tifoz i këtij ekipi, uroj të...

Laçi është një nga ekipet që në vitet e fundit ka treguar me të vërtetë vlera në futbollin shqiptar. Kurbinasit me grintën që i karakterizon dhe me luftën sportive kanë...

Pas Panuccit largohet dhe kriza. Mund 3-0 Andorrën dhe kthen optimizmin

Shqipëria ka fituar 3-0 në transfertë ndaj modestëve të Andorrës në ndeshjen e dytë të kualifikuesve të Evropianit. Kombëtarja kuqezi kaloi në avantazh në minutën e 21-të pas një gabimi...

Sot në Elbasan dy finale. Në të dyja shkodranët pretendojnë fitimin e trofeut

Dita e sotme do të dhurojë dy finale për ekipet e futbollit të Shkodrës. Për koinçidencë do të zhvillohen të dyja në “Elbasan Arena”. Njëra dihet, ajo në mes ekipeve...

‘Panucci Panucci, va fan c*lo’ bërtasin tifozët pas shënimit të golit të dytë, Berisha...

Tifozët shqiptarë janë nervozuar pas shënimit të golit të dytë nga Calhanoglu. Ata filluan njëzëri të thërrasin ‘‘Panucci, Panucci Va Fan culo”. Ndërkohë tifozët kanë goditur me shishe portierin Ertrit Berisha,...

Francë-Shqipëri, nuk u ngatërrua vetëm himni, “L’Equpie” zbulon gafën e radhës

Kur gjithçka dukej gati në “Stade de France” për të nisur, organizatorët kanë ngatërruar gjithçka duke vënë një tjetër himn në vend të himnit tonë kombëtar. Aktualisht, nuk bëhet i...

VLLAZNIA KUJTOHET PËR ÇINARIN, I BLLOKON LEJEKALIMIN

Tek skuadra e Vllaznisë tashmë është bërë një listë e gjatë e lojatrëve që janë larguar nga skuadra kuqeblu pas rënies nga kategoria. Si një nga më të përfoluart...

ADMINISTRATORI I RI “VË NË LËVIZJE” VLLAZNINË

Te skuadra e Vllaznisë sapo kanë emëruar edhe administratorin e ri të saj ku ky post i’u besua ish futbollistin Suad Lici. Ekipi kuqeblu kishte mbetur në vendnumëro për gati...

Andi Lila: Në kombëtare nuk ka kapiten, jemi të barabartë

Në konferencën për shtyp të zhvilluar sot, përveç trajneri Krisitan Panuçi ishte dhe lojtari Andi Lila. Lojtari kavajas është një nga më të vjetërit në ekipin Kombëtar dhe në...

Shqipëria e nis mbarë Ligën, mposht Izraelin

Ekipi kuqezi ka koleksionuar një fitore të rëndësishmë në ndeshjen e Ligës së Kampioneve përballe Izraelit. Pavarësisht se trajneri Panuçi kishte vendosur të bënte disa eksperimete duke aktivizuar Binakun dhe...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

SHKODRA “BLINDOHET” ME KAMERA SIGURIE

Mëngjesi i kësaj të Enjte i gjeti sheshet kryesore të qytetit të monitoruara me kamera sigurie Rritja e sigurisë publike e kanë detyruar bashkinë të...

Le te marrin shembull te gjithe : Shperblimi qe ky pronar u dha puntoreve...

Eduard St. John është pronari i një firme për pasuritë e paluajtshme me qendër në Baltimore. Teksa festa e fundit janë duke u afruar,...

Gishti ne te cilin ju vendosni unazen tregon shume per personalitetin tuaj, mesojeni

Edhe vendi ku ju vendosni unazat mund të ketë kuptim, edhe nëse nuk e imagjinoni dot. Ju shpesh mund të vendosni një unazë, por...