Nisma e ekipit roman/ Futbollisti prezantohet me FOTOT e shqiptarëve të humbur, mes tyre...

Roma arriti akordin me Chelsean, për të marrë në huazim me të drejtë blerjeje mbrojtësin italian, Davide Zapacosta, i cili luante prej dy sezonesh me blutë e Londrës.   Futbollisti kreu...

Moldavi-Shqipëri 0-3, Trashi i jep kuqezinjve sigurinë

Shqipëria del në avantazh ndaj Moldavisë në minutën e 22-të me një gol të shënuar nga Cikalleshi. Pas disa aksionesh të njëpasnjëshme, më në fund kuqezinjtë arritën të gjejnë rrjetën...

“Zbulohet” kush është tersi i kombëtares

Kombëtarja e Shqipërisë, megjithëse me stadium i të ri nuk po arrin të shkëlqej. Në 30 minutat e pjesës së parë ka pësuar dy gola. Në rrjetet sociale kanë nisur...

Vata: Na kanë mbetur veç ëndrrat

Rudi Vata, i ftuar në RTSH Sport, për të komentuar ndeshjen Francë-Shqipëri për Rubrika Sportive, ka shpërthyer në kritika për humbjen e thellë 4-1 ndaj Francës duke akuzuar të...

Vata jep lajmin e mirë për të birin: FSHF-ja nuk u interesua asnjherë për...

Djali i ish-kapitenit të kombëtares Shqiptare Rudi Vata pritet të jetë një tjetër yll futbolli por jo në Shqipëri.   Ndonëse është vetëm 14 vjeç, Irlanda ka shprehur interes për të...

Puthje në faqe dhe qafë, çfarë po ndhodh mes Ronaldo, Bonuçi dhe Dybala

Fitorja ndaj Interit mbrëmjen e djeshme 2-1 ka entuziasmuar në maksimum lojtarët e Juventusit. Pas ndeshjes, nuk munguan ngacmimet mes tyre, sidomos ndaj Paulo Dybalës, autorit të golit të parë. Ky...

Vllaznia me 10 futbollistë merr barazimin në Durrës ndaj Teutës

Vllaznia ndonese ka luajtur me 10 futbolliste per mbi 40 minuta, ka arritur te marre nje barazim me shume vlere ne Durres ndaj Teutes teksa ndeshja eshte mbyllur ne...

Shkëlqeu ndaj Islandës, Hysaj në 11-shen më të mirë të ‘France Football’

“France Football”, revista e famshme franceze që është edhe krijuesja e Topit të Artë ndryshon mendim për Elseid Hysaj.   Nëse në humbjen 4-1 ndaj Francës u cilësua si një nga...

Ndërpritet dy herë energjia në ‘Loro Borici’ Tifozët: Rama ik

shtë zhvilluar ditën e sotme ndeshja Vllaznia-Teuta, në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës.   Ashtu sikurse në stadiumin “Air Albania Stadium”, gjatë ndeshjes tifozët kanë brohoritur thirrjet “Rama ik”.   Sfida e vlefshme...

Dëmtohet rëndë Elseid Hysaj

Elseid Hysaj ka pësuar një dëmtim të rëndë në ndeshjen që Napoli po zhvillon kundër Torinos.   Mbrojtësi shkodranë në një duel me Ansaldin, ka rënë keq me kokë në tokë.   Akoma...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Lajmi i fundit! Ndahet nga jeta këngëtari shqiptar (Foto)

Është ndare nga jeta mbrëmë në orët e vona një nga këngëtarët më të njohur në Kosovë, Irfan Blakçori. Lajmin për ndarjen e tij...

“Ishte bukur”/ Gruaja nuk u beson dot syve nga ajo që gjen në pemën...

Ekzistojnë shumë mënyra për të dekoruar një pemë Krishtlindjeje, nga shiritat dhe dritat shumëngjyrëshe deri tek zbukurimet më të çuditshme. Për një grua australiane, dekori...

FATI YT SOT/ HOROSKOPI 14 DHJETOR 2019

Dashi Mund të ketë një rënie të lehtë gjatë kësaj fundjave. Java ua ka shteruar të gjitha energjitë, kështu që është diçka normale. Për ata...