Tifozët kroatë festojnë me flamujt kuq e zi

Kroacia arriti të kualifikohej mbrëmë në ndeshjen me Danimarkën vetëm falë portierit Daniel Subasiç. Padyshim që Subasiç është heroi i Kroacisë pasi priti 3 penallti nga ekipi i Danimarkës.Pas...

“MË NË FUND” VLLAZNIA EMËRON TRAJNERIN DHE DREJTORIN SPORTIV

Puna duhej që të kishte nisur me kohë por vetëm të dielën e 12 gushtit nisi të marrë udhë ecuria e Vllaznisë. Pas postimit në rrjetin social FaceBook ku...

Ernest Halepjani, kampioni i viteve të para me Vllazninë

Nëse flasim për historinë e Vllaznisë në vite, sigurisht që nuk mund të lësh pa përmendur edhe një emër shumë të nderuar dhe të respektuar. Bëhet fjalë për Ernest...

Video / Reagimi i Cutrone pasi VAR i quajti golin Milan-it

Ishte një pasdite emocionale për AC Milan në Serie A teksa të besuarit e Gattuso-s përmbysën një rezultat 2-1 në fund të takimit që fituan 3-2 ndaj Chievo-s. Por një...

Gafa e Pep Guardiolës, i hedh benzinë në vend të naftës ‘Range Rover’-it rreth...

Pep Guardiola ka shkatërruar makina me vlerë 600 mijë dollarë që kur u bë trajner i Manchester City-t.   48- vjeçari ka dëmtuar një Mercedes GLE 104 mijë dollarë, një Range...

Suad Lici: Kishte vite që Vllaznia s’më dhuronte kësi emocionesh

Bashkë me shumë ish-futbollistë të tjerë të Vllaznisë, e ndjek rregullisht skuadrën e zemrës, në çdo ndeshje, nga shkallët e stadiumit. Suad Lici është ndjerë vërtet mirë kur ka...

Vllaznia hap fals në Shkodër, Skenderbeu e mund me një gol në sekondat e...

Skënderbeu ka befasuar Vllazninë në frymën e fundit teksa korçarët i falen një goli të sulmuesit, Blerim Krasniqi. Shkodranët humbasin në shtesë dhe tashmë shohin rivalët bardhekuq t’iu shkëputen në...

Futbollistja shkodrane Alma Hilaj debuton në Seria A italiane me ekipin “Florentia”

Futbollistja shkodrane Alma Hilaj ka debutuar ditën e djeshme në Serinë A të futbollit italian. Ka ndodhur kështu në ndeshjen Chievo Verona- Florentia teksa 19 vjeçarja ka luajtur për...

Futbolli në zi, ndahet nga jeta ish futbollisti i …

Një ngjarje e rëndë ka tronditur botën e futbollit në Itali. Ish-futbollisti i të rinjve të Juventusit, Xhuzepe Rica, ka ndërruar jetën në moshën 33-vjeçare, pas një hemoragjie cerebrale...

Artan Hoxha: Ta gëzojmë Don Dukën, në maj Vllaznia bie nga kategoria

Dite te “zeza” do te vijne per Vllaznine e Shkodres. Te pakten kete paralajmeron gazetari investigativ, Artan Hoxha, i njohur per zbulimet e shume skandaleve ne Shqiperi. Ne nje status...

Te fundit

Video/ Qytetari i kërkoi llogari pse se ka vendosur rripin e sigurimit, polici ‘kaubojs’...

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka postuar në facebook një video në të cilën shihet një qytetar shqiptar i cili debaton me dy punonjës të Policisë...

“Kam që 15 vjeç me këtë histori”, Dojna Mema zbulon sëmundjen që e shoqëron...

Një nga arsyet kryesore përse nga viti në vit zona e Bënjës së Përmetit po njeh një frekuentim të gjerë vizitorësh jo vetëm nga...

“Na ke kërkuar të mos derdhim lot”, Agron Llakaj jep lajmin e hidhur për...

Aktori i njohur i humorit shqiptar ka dhënë lajmin e hidhur për personin e dashur në familje që ka ndërruar jetë. Në një shkrim...