Xhevahir Sukaj ka një mesazh për kryebashkiaken Ademi

Ditën e djeshme kryebashkiakja e Shkodrës, njëkohësisht presidentja e Vllaznisë Voltana Ademi, ka patur një takim me skuadrën kuqeblu. Gjatë komunikimit me stafin dhe futbollistët, ajo ka marrë edhe një...

Ramazan Rragami, mjeshtri që “detyroi” UEFA-n të ndryshonte rregulloren e futbollit (foto)

Finalja e Kupës së Shqipërisë, Vllaznia-Besa, mbart në vetvete edhe një ndryshim rrënjësor në futbollin evropian që doli pikërisht nga ky takim. 28 vjet më parë këto dy skuadra do...

Opinion/ Teuta dhe Vllaznia në alarm për mbijetesën, vit i ri me “halle” të...

Java e 17-të e Kategorisë Superiore dha një verdikt aspak të kënaqshëm për Vllazninë dhe Teutën, dy prej skuadrave më të njohura të futbollit shqiptar, që edhe një herë...

Gjoka mban futbollistët larg presionit. Përgatitje në heshtje për korçarët

Situata në kampin shkodran gjatë këtyre ditëve nuk ka qenë aspak e mirë. Mediat, tifozët por edhe anëtarët e Asamblesë, kanë kritikuar jo pak skuadrën për mungesën e rezultateve...

Kampioni i radhës që nxjerr atletika shkodrane- Franko Burraj

Prej disa muajsh një emër që po spikat në atletikën shkodrane dhe atë shqiptare është padyshim Franko Burraj. Një sportist i cili nga gara në garë po rrit jo...

70 vjetori i të madhit Sabah Bizi, respekt dhe mirënjohje për kollosin e futbollit...

Pak ditë më parë një nga emrat më të mëdhenj të historisë së futbollit shkodran dhe atij shqiptar- Sabah Bizi, ka festuar 70 vjetorin e lindjes së tij. Një datë...

MBLIDHET VLLAZNIA…PER PIZZA

Skuadra e Vllaznise mesditen e se merkures jane mbledhur bashke ku arsyeja ka qene per pizza dhe jo per pergatitje sic edhe mund te hamendesoje ndokush. Te pranishem ka qene...

VLLAZNIA ME REZULTATE TË DOBËTA POR ME RROGA TË “MAJME”

Vllaznia edhe pse renditet e parafundit në tabelën e klasifikimit me vetëm 15 pikë kjo nuk ka ndikuar aspak sa i përket pagesës së skuadrës, trainerit dhe tërë stafit përgatitës. Kjo...

Presidentja e Vllaznisë, Voltana Ademi: Ka interes për të blerë aksionet e klubit

Kryetarja e bashkisë së Shkodrës dhe njëkohësisht, presidentja e Vllaznisë, Voltana Ademi është e ftuar në emisionin “Procesi Sportiv” në Top-Channel. Numri 1 i klubit shkodran deklaroi: “Në organizimin e...

Vllaznia, “e detyruar” për të marrë pikë ndaj Skënderbeut të dielën

Padyshim që kemi të bëjmë me një takim shumë të vështirë, ndoshta edhe më i vështirë madje se ai i javës që shkoi. Korçarët nuk mund t’ia lejojnë vetes...

Te fundit

Pse Shyhrete Behluli nuk flet me Remzie Osmanin?

Këngëtarja shumë e dashur për publikun shqiptar, tregoi sekretin e humbjes së peshës, cila është vajza e saj e preferuar, pse nuk flet me...

60 të infektuar e 2 të shuar, a ka shqiptarë të prekur nga koronavirusi...

Përhapja e koronavirusit me shpejtësi në Itali është alarmante. Në shtetin fqinj jetojnë edhe mijëra shqiptarë, por deri më tani nuk raportohen të prekur nga...

Luljeta Bozo në studio me nusen e djalit, jep 2 këshilla si ta bësh...

Ditën e sotme tek “Rudina”, tema kishte të bënte me raportin nuse-vjehrrë dhe të ftuar ishin inxhinierja Luljeta Bozo dhe nusja e saj, skenaristja...