TIFOZI NGA LUSHNJA: FORCA VLLAZNIA

Ndeshja e luajtur këtë të shtunë në stadiumin “Roza Haxhiu” Lushnja – Vllaznia është pritur e përjetuar më shumë emocion nga të gjithë sidomos nga tifozët. Në fakt kanë qënë...

Vllaznia fiton 2-0 në Lushnjë. Vendos dygolëshi i Sukajt

Vllaznia me ne fund rikthehet tek fitorja. Ajo ka fituar pasditen e sotme ne Lushnje ndaj skuadres vendase me rezultatin 2-0. Protagonisti kryesor i ketij suksesi ka qene sulmuesi Xhevahir Sukaj...

Futbollisti që është bërë arbitër. Një shkodran me shumë të ardhme në gjykim

Deri në vitin 2015 ka luajtur futboll. Një lojtar me të ardhme, i dalë nga Akademia Vllaznia por duke mos gjetur vend tek skuadra e parë e këtij qyteti...

Zbuloni si e përjeton kapiteni Lika një humbje të Vllaznisë, ja çfarë bën ai

Sa herë që Vllaznia humbet dhe sidomos në Shkodër, tifozët e kësaj skuadre, madje edhe i gjithë qyteti e përjetojnë keq atë. Shpeshherë fajësohen trajnerët apo dhe futbollistët për këtë...

Ndeshja e boksit Shqipëri-Greqi, komenti i gazetarit: Gjaku spërkaste tapetin, i yni godiste si...

Mbrëmjen e djeshme, gazetari i njohur, Ilir Kadia, i cili ka qenë edhe gazetar i medias ndërkombëtare BBC, ka qenë i ftuar në një ndeshje boksi, të organizuar mundësi...

Jetmir Kuçi fiton ndaj boksierit grek, fitojnë edhe shkodranët e tjerë

Ka përfunduar “nata e boksit” zhvilluar mbrëmjen e sotme në “Feti Borova” të kryeqytetit. Një natë boksi dhe spektakli që u mbyll me ndeshjen e boksit profesionist në mes shkodranit...

Kur një foto i zbulon të gjitha, ja situata te Vllaznia

Faza e dytë u mbyll me dy humbje dhe te Vllaznia është krijuar një klimë aspak e mirë. Trajneri Gjoka ka kërkuar shpesh durim dhe duke parë situatën sepse është...

Gjokoviç: Vllaznia e sotme më bën të vuaj. Emocionet e para 17 viteve i...

Titulli i fundit kampion për Vllazninë ka qenë ai i vitit 2001. Plot para 17 viteve. Një prej protagonistëve të atij suksesi ka qenë edhe shqiptaro- malazezi Asim Gjokoviç. Mesfushori...

Artan Hoxha: Ta gëzojmë Don Dukën, në maj Vllaznia bie nga kategoria

Dite te “zeza” do te vijne per Vllaznine e Shkodres. Te pakten kete paralajmeron gazetari investigativ, Artan Hoxha, i njohur per zbulimet e shume skandaleve ne Shqiperi. Ne nje status...

Analizë tek Vllaznia, trajneri dhe futbollistët marrin secili përgjegjësitë e veta

Humbja 1-4 ndaj Skënderbeut natyrisht që nuk mund të kalonte pa u analizuar. Për këtë arsye, mësohet se para stërvitjes së sotme për një orë është zhvilluar analiza e kësaj...

Te fundit

Sërish lajm i mirë nga Infektivi, 23 pacientë shërohen nga koronavirusi

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, jep sërish lajm të mirë nga Spitali i Infektivit, ku po kurohen të infektuarit me koronavirusi.   Ministrja thekson se gjatë...

Qytetarët mund të bëjnë pazar nga ora 05:00 e mëngjesit deri në 14:40 të...

COVID-19 ka ‘paralizuar’ vendin, shqiptarët janë të izoluar në banesat e tyre, dhe janë të paktë ata që shkojnë në punë.   Dy ditë më parë,...

Jam e dashuruar kokë e këmbë’, Fifi tregon planet për dasmën: Do ta bëj...

Këngëtarja shumë e dashur për publikun, Fifi gjatë intervistës më të fundit me Ardit Gjebrean rrëfeu shumë detaje të pathëna nga jeta e saj...