Vllaznia ftesë tifozëve me një spot televiziv. Ejani në stadium! (VIDEO)

Ndeshja Vllaznia- Teuta po merr përmasa gjithnjë e më të mëdha në opinionin sportiv shkodran. Tifozët e këtij qyteti kanë shprehur dëshirën për ta mbështetur skuadrën në këtë ndeshje delikate. Por...

Një brazilian i uron ditëlindjen Vllaznisë. Urimi i tij është një “perlë”

Dita e sotme ka qenë e veçantë për Klubin Vllaznia sepse ka festuar 99 vjetorin e krijimit të tij. Natyrisht që nuk kanë munguar urimet për të gjithë njerëzit që...

Kriza e Vllaznisë lë në hije festën e 99-vjetorit të klubit

Vllaznia feston 99-vjetorin e themelimit. Më 16 Shkurt 1919 u krijua klubi më i vjetër i futbollit në Shqipëri, që konkretizoi pasionin e përhapur për këtë sport në vitet...

Sot është ditëlindja e saj, Gëzuar 99 vjetorin Vllazni!

Dita e sotme duhet të jetë e veçantë. Ka ditëlindjen Vllaznia. Feston 99 vjetorin e lindjes. Një përvjetor që tregon më së miri historinë e këtij klubi, të parit në...

Trajneri Gjoka kërkon të mbajë “me këmbë në tokë” futbollistët e tij

Prej tre ditësh Vllaznia ka nisur përgatitjet për sfidën e rradhës me Teutën dhe ajo që konstatohet është “presioni” nën të cilin trajneri Ernest Gjoka është duke munduar ta...

Histori/ 8 dhjetor 2001 kur Teuta prishte festën e Vllaznisë për inagurimin e “Loro...

Prej vitesh është thënë e shkruar se Teuta është kthyer në “macen e zezë” për Vllazninë. Mbase brezi i ri i tifozëve shkodranë nuk e di historinë e kësaj...

Kuçi: Sportistët tanë stërviten si profesionistë dhe paguhen si amatorë

Ai ka ngritur zërin. Jo vetëm për veten por edhe për sportistët e tjerë. Sidomos për boksierët, kolegët dhe nxënësit e tij. I sheh nga mënyra si stërviten dhe po...

“Risia” nr.2 e Ferdinand Jakut. Krijon të parin ekip futbolli me fëmijë të komunitetit...

Ka krijuar të parin ekip të futbollit të femrave në Shqipëri- “Juban Danjen” por Ferdinand Jaku na dhuron një tjetër risi. Ka mbështetur dhe ka krijuar dhe federuar në kampionat,...

Lajme të mira për Vllazninë në pragndeshjen me Teutën

Të qënurit tashmë një pikë përpara Teutës në renditje është një avantazh për Vllazninë por që nuk mjafton. Ajo duhet thelluar dhe mundësia më e mirë është për ta bërë...

Java e 20-të e Superligës, ja kur luhet Vllaznia- Teuta

Faza e tretë e Superligës shqiptare tashmë ka nisur rrugëtimin e tij dhe pas ndeshjeve të dy ditëve të fundit, luajtur për javën e 19-të, rradha i vjen atyre...

Te fundit

Vogëlushja i shkruan letër për koronavirusin, mjeku Pipero preket dhe jep lajmin e mirë

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero ka thënë mbrëmjen e sotme se në fund të muajit prill e deri maksimumi në mesin e muajti maji...

E zë kolla mes të emisionit, Sokoll Balla përpiqet ta kalojë me humor: Shpresoj...

Gazetari Sokol Balla teksa moderonte emisionin e tij ‘Real Story’ në ‘News24 është kollitur disa herë, ndërsa vetë e ka kaluar këtë situatë me...

“Rama gënjeu kur deklaroi se Shqipëria mund të kryejë 2 mijë testime në ditë”,...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia, nëpërmjet një deklarate për shtyp akuzon qeverinë se ka gënjyer në lidhje me kapacitet e testimeve për virusin. Sipas...