Kriza e Vllaznisë lë në hije festën e 99-vjetorit të klubit

Vllaznia feston 99-vjetorin e themelimit. Më 16 Shkurt 1919 u krijua klubi më i vjetër i futbollit në Shqipëri, që konkretizoi pasionin e përhapur për këtë sport në vitet...

Sot është ditëlindja e saj, Gëzuar 99 vjetorin Vllazni!

Dita e sotme duhet të jetë e veçantë. Ka ditëlindjen Vllaznia. Feston 99 vjetorin e lindjes. Një përvjetor që tregon më së miri historinë e këtij klubi, të parit në...

Trajneri Gjoka kërkon të mbajë “me këmbë në tokë” futbollistët e tij

Prej tre ditësh Vllaznia ka nisur përgatitjet për sfidën e rradhës me Teutën dhe ajo që konstatohet është “presioni” nën të cilin trajneri Ernest Gjoka është duke munduar ta...

Histori/ 8 dhjetor 2001 kur Teuta prishte festën e Vllaznisë për inagurimin e “Loro...

Prej vitesh është thënë e shkruar se Teuta është kthyer në “macen e zezë” për Vllazninë. Mbase brezi i ri i tifozëve shkodranë nuk e di historinë e kësaj...

Kuçi: Sportistët tanë stërviten si profesionistë dhe paguhen si amatorë

Ai ka ngritur zërin. Jo vetëm për veten por edhe për sportistët e tjerë. Sidomos për boksierët, kolegët dhe nxënësit e tij. I sheh nga mënyra si stërviten dhe po...

“Risia” nr.2 e Ferdinand Jakut. Krijon të parin ekip futbolli me fëmijë të komunitetit...

Ka krijuar të parin ekip të futbollit të femrave në Shqipëri- “Juban Danjen” por Ferdinand Jaku na dhuron një tjetër risi. Ka mbështetur dhe ka krijuar dhe federuar në kampionat,...

Lajme të mira për Vllazninë në pragndeshjen me Teutën

Të qënurit tashmë një pikë përpara Teutës në renditje është një avantazh për Vllazninë por që nuk mjafton. Ajo duhet thelluar dhe mundësia më e mirë është për ta bërë...

Java e 20-të e Superligës, ja kur luhet Vllaznia- Teuta

Faza e tretë e Superligës shqiptare tashmë ka nisur rrugëtimin e tij dhe pas ndeshjeve të dy ditëve të fundit, luajtur për javën e 19-të, rradha i vjen atyre...

TIFOZI NGA LUSHNJA: FORCA VLLAZNIA

Ndeshja e luajtur këtë të shtunë në stadiumin “Roza Haxhiu” Lushnja – Vllaznia është pritur e përjetuar më shumë emocion nga të gjithë sidomos nga tifozët. Në fakt kanë qënë...

Vllaznia fiton 2-0 në Lushnjë. Vendos dygolëshi i Sukajt

Vllaznia me ne fund rikthehet tek fitorja. Ajo ka fituar pasditen e sotme ne Lushnje ndaj skuadres vendase me rezultatin 2-0. Protagonisti kryesor i ketij suksesi ka qene sulmuesi Xhevahir Sukaj...

Te fundit

Të gjithë për një foto për Instagram, fusha piktoreske në Shqipëri që po “çm...

Më shumë se pesë milionë njerëz janë fiksuar me vendin më piktorest të momentit në Instagram. Fushat me livando janë kthyer në një atraksion...

Me rrobabanje dhe flokët pa rregulluar, kështu se keni parë kurrë Rudina Magjistarin

Me mbarimin e emisionit “Rudina” i cili u transmetua edhe gjatë korrikut, moderatorja shumë e dashur për publikun, Rudina Magjistari ka nisur pushimet. Rudina i...

Gjeti të gjitha përgjigjet e lojës, i riu shqiptar fiton 30 mijë euro në...

Një shqiptar ka fituar 30 mijë euro në një emision të njohur televiziv në Itali. Bëhet fjalë për një të ri, i cili quhet Xhino,...