Luiza Gega dhe Izmir Smajlaj kampionë të Ballkanit, një provë para botërorit

Luiza Gega dhe Izmir Smajlaj u shpallën kampionë të Ballkanit. Një provë para botërorit që do të zhvillohet në Birmingam në fillim të muajit mars. Luiza Gega u rikthye në...

Izmir Smajlaj shpallet kampion i Ballkanit (video)

Ditë historike për Shqipërinë. Dy atletë janë shpallur kampionë në Mitingun Ndërkombëtar të Sallave të Mbyllura në Stamboll të Turqisë. Luiza Gega është shpallur kampione në garën e 3 mijë...

VLLAZNIA B NGEC NE TRAFIK

Skuadra e Vllaznia B diten e sotme ka ndeshjen e rradhes ku do te luaj ne transferte ndaj Beses se Kavajes. Pavaresisht se takimi eshte caktuar ne oren 14:00 ekipi...

Vllaznia ftesë tifozëve me një spot televiziv. Ejani në stadium! (VIDEO)

Ndeshja Vllaznia- Teuta po merr përmasa gjithnjë e më të mëdha në opinionin sportiv shkodran. Tifozët e këtij qyteti kanë shprehur dëshirën për ta mbështetur skuadrën në këtë ndeshje delikate. Por...

Një brazilian i uron ditëlindjen Vllaznisë. Urimi i tij është një “perlë”

Dita e sotme ka qenë e veçantë për Klubin Vllaznia sepse ka festuar 99 vjetorin e krijimit të tij. Natyrisht që nuk kanë munguar urimet për të gjithë njerëzit që...

Kriza e Vllaznisë lë në hije festën e 99-vjetorit të klubit

Vllaznia feston 99-vjetorin e themelimit. Më 16 Shkurt 1919 u krijua klubi më i vjetër i futbollit në Shqipëri, që konkretizoi pasionin e përhapur për këtë sport në vitet...

Sot është ditëlindja e saj, Gëzuar 99 vjetorin Vllazni!

Dita e sotme duhet të jetë e veçantë. Ka ditëlindjen Vllaznia. Feston 99 vjetorin e lindjes. Një përvjetor që tregon më së miri historinë e këtij klubi, të parit në...

Trajneri Gjoka kërkon të mbajë “me këmbë në tokë” futbollistët e tij

Prej tre ditësh Vllaznia ka nisur përgatitjet për sfidën e rradhës me Teutën dhe ajo që konstatohet është “presioni” nën të cilin trajneri Ernest Gjoka është duke munduar ta...

Histori/ 8 dhjetor 2001 kur Teuta prishte festën e Vllaznisë për inagurimin e “Loro...

Prej vitesh është thënë e shkruar se Teuta është kthyer në “macen e zezë” për Vllazninë. Mbase brezi i ri i tifozëve shkodranë nuk e di historinë e kësaj...

Kuçi: Sportistët tanë stërviten si profesionistë dhe paguhen si amatorë

Ai ka ngritur zërin. Jo vetëm për veten por edhe për sportistët e tjerë. Sidomos për boksierët, kolegët dhe nxënësit e tij. I sheh nga mënyra si stërviten dhe po...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

‘Jemi bërë me baltë deri në gju’, Inva Vula zbulon arsyen se përse e...

Sopranoja e njohur, Inva Mula ka qenë e pranishme këto ditë në Shqipëri, ku është parë pranë familjeve të pastreha, të cilët janë prekur...

‘’Kam dhënë pak, Zoti t’u japë më shumë’’/ 94-vjeçari dhuron 10 mijë euro për...

Solidariteti që kanë treguar shqiptarët ndaj të prekurve nga tërmeti është i rrallë. Së fundmi një 94-vjeçar ka dhuruar 10 mijë euro për të...

4-vjeçari fle në korridorin e spitalit për shkak të mungesës së shtretërve

Një djalë katërvjeçar u detyrua të flinte në korridorin e një spitali pasi ishte duke pritur më shumë se tetë orë. Jack Williment-Barr shtroi...