FEMRA, VLLAZNIA FITON 7-0 NDAJ JUBAN DANJA

Vllaznia në futbollin e femrave fitoi 7-0 ndaj Juban Danja, në përballjen derbi të Shkodrës. Vajzat kuqeblu dominuan lojën duke realizuar edhe 7 gola në këtë përballje.     Trajneri i Vllaznisë...

“Nuk blejmë dot as ilaçet”, shpërthen peshëngritësi Çalja: Këtu nuk i intereson njeriu fjala...

Rreth 5 muaj më parë, peshëngritësi Briken Çalja u shpall kampion i trefishtë i Europës me 3 medalje të arta, duke zbutur sadopak imazhin e dopingut që kishte mbuluar...

Fotoja që zbulon dhunën e rëndë ndaj arbitrit: Goditet me gur në kokë

Opinioni publik u trondit nga dhuna ndaj gjyqtarit të ndeshjes Kamza-Laçi Eldorian Hamiti, por një foto e publikuar së fundmi tregon se ngjarja është edhe më e rëndë. Gjyqtari u...

Vllaznia “makinë golash”, shkodranët “prishin” kampionatin

Vllaznia me fitoren e arritur ndaj Besëlidhjes është një hap larg Superiores. Pavarësisht se drejtuesit dhe vetë lojtarët nuk e quajnë ende të kryer rikthimin, pasi kërkojnë që një gjë...

Zvicra nderon Xhakën dhe Shaqirin, prodhon birrën me shqiponjë

Kompania zvicerane, Luzerner Beer ka krijuar një birrë me shqiponjë për nder të Xhakës dhe Shaqirit. Ata janë në mbështetje të kombëtares zvicerane këtë Botëror dhe kanë menduar për të...

Zbulohet plani, do të dërgojnë Ronaldon në PSG, për ta marrë Mbappen…

Cristiano Ronaldo u largua nga Real Madridi për të shkuar në Juventus vitin e kaluar, por presidenti i madrilenëve, Florentino Perez, është duke planifikuar t’ia ofrojë atë Paris Saint-Germainit. Presidenti...

Hebaj: I lumtur për golat, ia dedikoj gjyshit që u nda nga jeta pak...

Sulmuesi i Partizanit, Rubin Hebaj, ka deklaruar se është i lumtur për golat e shënuar ndaj Flamurtarit, por zgjedhjet nëse do të luajë apo jo në takimin radhës, ia...

VIDEO, Sot pesë vite më parë “Autochthonous” fluturoi mbi kokat e serbëve

https://youtu.be/yqgkLYKAVbs   Në këtë ditë pesë vjet më parë u ndërprerë ndeshja kualifikuese për Kampionatin Evropian të vitit 2016 mes Serbisë dhe Shqipërisë, për shkak të një droni që lëshoi në...

Erkand Qerimaj na bën krenarë! Fiton cmimin e madh në Kampionatin Botëror në SHBA

Pritja merr fund! Erkand Qerimaj është zyrtarisht fituesi i medaljes së bronzit në Kampionatin Botëror 2018. Lajmi është konfirmuar nga faqja zyrtare e Federatës Botërore të Peshëngritje, teksa përmes rrjeteve...

Medaljet e shkelura, sportistët shkodranë që diktatura i nxori jashtë loje (FOTO)

2019-a është viti i 100-të i krijimit të klubit sportiv Vllaznia, themeluar më 16 shkurt 1919. Vllaznia është një prej klubeve që i ka dhënë më shumë sportit shqiptar, por...

Te fundit

Meri Shehu bën parashikimin për muajin gusht, disa shenja pretendime për famë dhe mart

DASHI Duhet te rigjeni forcen per t’u çliruar psikologjikisht dhe te jeni ne nje pune me ne grup per te arritur qellime me te larta...

Si ta kuptoni që pesha juaj ka lidhje me hormonet dhe si ta humbni...

Ka shumë arsye pse shtoni peshë dhe një prej tyre janë hormonet. Ka disa shenja që ju japin indikacione se shtimi në peshë vjen...

7 të vdèkur gjatë 24 orëve të fundit, “boom” rastesh të reja në …

Shtatë vdèkje nga korònavirusi janë regjistruar në 24 orët e fundit dhe 250 persona kanë rezultuar pozitivë. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e...