Vllaznia me kompleks të ri sportiv, si ju duket “krijesa” që do të kenë...

Shkodra do të bëhet me një kompleks të ri sportiv! Presidenti i klubit të basketbollit të Vllaznisë, Alban Xhaferi, së bashku me “Shkodra Tenis” prezantuan projektin për ndërtimin e...

E VEÇANTË – Portieri po zhvillon betejë për jetën, klubi i rinovon kontratën si...

Gjesti i klubit belg të Cercle Bryzh, është duke bërë xhiron e mediave europiane. Drejtuesit vendosën t’i rinovojnë kontratën portierit Migel Van Dame, i cili kohët e fundit ka...

HYSEN DEDJA, TRAJNERI I RI I VLLAZNISË

Hysen Dedja është trajneri më I ri I Vllaznisë. Klubi shkodran ka zgjedhur teknikun e njohur për të zëvendësuar të larguarin Jonuz. Kuqeblutë i kanë besuar një shkodrani, që rikthehet...

Bota e futbollit në zi, ndahet nga jeta nje nga legjendat…

Bota e futbollit në zi. Ka ndërruar jetë në moshën 78-vjeçare, ish-futbollisti i Mançester Junajtid, Toni Dan, i cili ishte pjesë e “Djajve të Kuq”, në triumfin e vitit...

“Tifozët nuk më kanë sharë ende nga motra”, arbitrja bukuroshe lëshon batutën dhe tregon...

Të arbitrosh në Shqipëri sigurisht që nuk është e lehtë, sidomos në Shqipëri kur vendi ynë vazhdon të paragjykohet. Në botën e topit të rrumbullakët pjesë janë bërë edhe...

Futbollisti shkodran rezultoi pozitiv me virus…

Tashmë ka qetësi në Ballsh pasi futbollisti shkodran Eridon Qardaku bashkë me gjithë lojtarët e tjerë kanë dalë negativ me korona virus.   Qardaku dje doli pozitiv me COVID_19, një lajm...

Futbollisti rrezikon gjobën e majme nga klubi, luajti futboll në plazh

ANGLI-Futbollisti i Manchester City-t , Phil Foden, rrezikon të gjobitet pasi nuk respektoi distancimin social. Talenti anglez u filmua duke luajtur në plazh futboll me disa miq të tij. Por...

“Dua t’i lutem Zotit për mua…”, poezia prekëse e futbollistit të Skënderbeut që ndërroi...

Ndarja nga jeta e 18 vjeçarit Dorian Tahirllari, pjesë e ekipit të të rinjëve të Skënderbeut ka tronditur gjithë Shqipërinë. 18-vjeçari u nda nga jeta për shkak të një sëmundje...

Futbollisti shqiptar humb betejën me sëmundjen dhe dëshira e futbollit që u shua

“Më ndihmoni të luaj futboll sërish”, ishte kjo dëshira e madhe e Dorian Tahirllarit, ish-lojtarit të Skënderbeut që po luftonte me njê sëmundje të rëndë. I diagnostikuar me tumor...

Futbollisti shqiptar me koronavirus, ish lojtari zbulon detajet e rënda: Pse po e fsheh...

Ish-lojtari italian, Masimo Brambati ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve me një deklaratë të fundit, ku thotë se portieri shqiptar, Thomas Strakosha ka rezultuar pozitiv me Koronavirus.   Nga mediat italiane...

Te fundit

Fati yt sot/ Horoskopi, e martë 4 Gusht 2020

Dashi Nëse duke kaluar momente stresuese, bëni një pauzë nga punët e përditshme. Me rëndësi është që të kujdeseni për shëndetin tuaj. Shtojini dozës...

Kërcen me rroba në pishinë, Ledri Vula dhuron spektakël me akrobaci në koncertin e...

Reperi i njohur, Ledri Vula duket se di gjithmonë se si të bëjë për vete publikun e tij me situatat e ndryshme në koncerte. Së...

Ndër çiftet më të përfolura në ‘showbizz-in’ shqiptar, zbulohet dita e dasmës kur do...

Këngëtarët Eni Koçi dhe Genc Prelvukaj kanë hedhur p[oshtë zaërat se sjanë në prag ndarje dhe se do të martohen në vjeshtë. Sipas “Panorama Plus”,...