Tronditet bota e sportit!!! Ra nga kati i gjashtë i pallatit, humb jetën futbollisti...

Hedhja nga kati i gjashtë i një kompleksi apartamentesh i ka kushtuar jetën ish-lojtarit të Gremios, Ezequiel Esperon. Futbollisti 23 vjeçar mësohet se ishte i pafat në momentin kur...

Puthje në faqe dhe qafë, çfarë po ndhodh mes Ronaldo, Bonuçi dhe Dybala

Fitorja ndaj Interit mbrëmjen e djeshme 2-1 ka entuziasmuar në maksimum lojtarët e Juventusit. Pas ndeshjes, nuk munguan ngacmimet mes tyre, sidomos ndaj Paulo Dybalës, autorit të golit të parë. Ky...

Dëmtohet rëndë Elseid Hysaj

Elseid Hysaj ka pësuar një dëmtim të rëndë në ndeshjen që Napoli po zhvillon kundër Torinos.   Mbrojtësi shkodranë në një duel me Ansaldin, ka rënë keq me kokë në tokë.   Akoma...

Fantastike/ Vllaznia mund 2-1 Kukësin dhe ngjitet në krye të renditjes

Nje fitore fantastike ka marre pasditen e sotme Vllaznia ne Elbasan ndaj Kukesit me rezultatin 2-1 dhe me kete trepikesh ajo eshte ngjitur ne krye te renditjes me 12...

Pësoi sulm në zemër, shuhet në moshën 20-vjeçare ish-futbollisti i Kastriotit

Klubi i Kastriotit ka dhënë një lajm tragjik mbrëmjen e sotme, ku një ish-futbollist i ekipit të moshave ka ndërruar jetë. Bëhet fjalë për 20-vjeçarin, Erjon Ruçi, i cili u...

Sabah Bizi: Miqësia ime me Beckenbauer

Sabah Bizi dhe Panajot Pano janë padyshim dy lojtarët më të mirë të historisë së futbollit shqiptar. Dy yjet kane dhuruar spektakël me topin në këmbë duke spikatur edhe...

Atak në zemër, vdes futbollisti

Ditën e premte bota e futbollit ka marrë një lajm mjaftë të rëndë. Futbollisti nigerian Isaac Promise, ka ndërruar jetë në moshën 31-vjeçare, pas një sulmi në zemër.   Promis së...

Del fotoja zyrtare e dasmës madhështore të futbollistit të njohur!

Futbollisti i njohur Rio Ferdinand dhe partnerjae tij Kate Wright kanë zbuluar disa detaje nga ceremonia e tyre tre-ditore e martesës ekstravagante mbajtur të premten në Turqi.   Kështu është zbuluar...

Tifozët i kërkojnë të nxjerrë gjoksin, shikoni gjestin e gazetares seksi që bëri dje...

Diletta Leotta është gazetarja më seksi në Itali, ndërsa tifozët çmenden pas fizikut të saj. Bukuroshja bëri një dalje tjetër të mrekullueshme në stadiumin “San Paolo”, aty ku ditën e...

Vllaznia rikthen tifozët dhe rikthen fitoren. Mund 4-0 Skënderbeun

Vllaznia rikthen tifozet dhe njekohesisht rikthehet vete tek fitorja. Madje kete here me rezultatin e paster 4-0 ndaj Skenderbeut ne ndeshjen e luajtur pasditen e sotme ne stadiumin “Loro...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Paolo Fox nxjerr parashikimin per kete jave 14-20, ketyre 2 shenjave me ne fund...

Dashi/ Gjatë këtyre ditëve do të keni ndjesinë sikur ka përfunduar një periudhë e lodhshme. Më e keqja tashmë ka kaluar dhe ju ndiheni...

Nëse zgjoheni në këtë orë gjatë natës, atëherë dikush kërkon tu thotë diçka

Qëndrimi zgjuar ne disa ore të caktuara te ditës, ka disa kuptime. Mësojini me poshtë:   9-11 të mbrëmjes Qëndrimi zgjuar në këto orë është ndoshta për...

Mësoni gjithçka për fatin tuaj, duke lexuar vijat midis dorës dhe parakrahut

Në pjesën midis pëllëmbës së dorës dhe pjesës tjetër të parakrahut krijohen disa vija horizontale të lakuara, të cilat njihen si vijat byzylyk. Lexuesit...