Eraldi kërkon ndihmë; I riu do punë dhe kurim për të motrën

eta është bërë më e vështirë për një të ri nga një fshat i Kuçovës. Eraldit i vdiq i ati dhe vuajtjet që kanë nisur që në moshën 14-vjeçare...

Letra e nxënësit të ngujuar prej 17 vitesh në Shkodër që përloti mësuesen në...

E ftuar tek “Ka një mesazh për ty” në TV Klan, mësuesja nga Shkodra Liljana Luani ka treguar për përvojën e saj në ndihmë të fëmijëve që nuk frekuentojnë...

Pas 43 vitesh martesë gruaja e nxjerr nga shtëpia dhe i vendos kushtin befasues,...

Një çift bashkëshortësh shqiptarë është bërë pjesë e seancës së ndërmjetësimit në rubrikën e çdo të diele “Shihemi në Gjyq”. Pas 43 vitesh martesë z.Qani është nxjerrë jashtë shtëpie...

“NDIHMË PËR TY”, TË RINJTË NË NDIHMË TË TË MOSHUARVE

Situata e krijuar si shkak I virusit COVID-19 ka bërë bashkë disa të rinj të qytetit të Shkodrës të cilët kanë ndërmarrë një nisëm për të shpërndarë pako modeste...

Rrëfimi i trishtë i shqiptares: Vajzën e abortova me ultimatum, ndryshe s’kthehesha në shtëpi

Djalë apo vajzë? Shqiptarët vazhdojnë edhe sot e kësaj dite të jenë në kërkim të djalit. Djali do të thotë fitore, vajza humbje. “E kam djalë, është shtylla e shtëpisë”,...

Thirrja e kapitenit Lika: Nëse ndihmojmë njëri- tjetrin, bota do të jetë më e...

Pjesmarrja e ekipit të Vllaznisë në aktivitetin e sotëm me fëmijët autikë të shkollës speciale “3 dhjetori”, padyshim që u ka dhuruar shumë emocione fëmijëve autikë. Në një prononcim për...

Kjo është shprehja që duhet ta largoni patjetër nga jeta juaj e përditshme

Çdo person ka qëllime që dëshiron t’i arrijë në jetë, si dhe ëndrra që dëshiron t’i bëjë realitet. Megjithatë, për shkak të ngutisë që shkakton jeta moderne, ne shumë shpesh...

TAMARE, FSHATI PA INFERMIER

Në fshatin Tamarë të bashkisë Malësi e Madhe pacientët duhet të kalojnë peripeci të shumta për të siguruar shërbimin shëndetësor. Largësia nga qyteti ka sjellë mungesë të theksuar në mjekë...

KATËR VITE QË KA HUMBUR DJALIN: SHPIRTIN TEK AI, FRYMË MARR PËR VAJZËN

Ka katër vite që Kristina ka ndaluar së qeshuri pasi ka humbur një ndër personat më të dashur të familjes. Sot nisi ndryshe rubrika ‘Ka Një Mesazh Për Ty’ teksa...

Rihapet shtëpia e pushimit në Velipojë, Manastirliu: Gati për fëmijët e qendrave të përkujdesit

Pas shumë kohësh, është rihapur shtëpia e pushimit në Velipojë, ku do të kalojnë pushimet fëmijët që jetojnë në institucionet e përkujdesit social në vend. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes...

Te fundit

Pse kolliteshin malësorët, kur këmbeheshin natën me të tjerë dhe në vende ku kishte...

Studiuesit Zyhdi Dervishi, përmes “Lente të ndërveprimit simbolik” zbardh sjelljen e malësorëve dhe kodet e tyre të komunikimit në kushte dhe rrethana të ndryshme. Umberto...

Aksident me pasojë vdekje në Shkodër, mjeti përp las dy këmbësorë në trotuar

Një aksi dent i rëndë rrugor ka ndodhur në Shkodër. Mësohet se rreth orës 17:20, në rrugën Shkodër-Bardhaj, saktësisht në vendin e quajtur Ura e...

Horoskopi ditor, e martë 7 korrik 2020

Dashi Kjo e martë do të reflektojë ndonjë problem të vogël në dashuri, ku do të reflektoni lidhur me raportin tuaj. Kjo gjë vlen sidomos...