SHTËPI TË RE PËR FAMILJEN E NDREK NDOCI

Në prag të festës së Pashkëve, Ipeshkëvi i Sapes Imzot Simon Kulli bekoj shtëpin e re të familjes Ndoci. Caritas Dioqezan Sapa ka gëzuar zemrën e një familjeje të...

RAPORTI/ Të rinjtë shqiptarë janë pa punë, por ja çfarë rrogash pretendojnë

Edhe pse ndoshta nuk e kanë gjetur një vend pune, të rinjtë shqiptarë kanë pretendime të ndryshme për pagat që duan të kenë në vendin e punës që mund...

E tmerrshme/ Hidhen dhe therren qindra foshnja vajza, prindërit duan djem!

Qindra vajza të porsalindura janë gjetur të hedhura në grumbujt e plehrave gjatë vitit të kaluar, mes një preference kulturore për djemtë. Në Karaçi, qyteti më i populluar i Pakistanit,...

“Risia” nr.2 e Ferdinand Jakut. Krijon të parin ekip futbolli me fëmijë të komunitetit...

Ka krijuar të parin ekip të futbollit të femrave në Shqipëri- “Juban Danjen” por Ferdinand Jaku na dhuron një tjetër risi. Ka mbështetur dhe ka krijuar dhe federuar në kampionat,...

MUAJI I RAMAZANIT, MYFTINIA SHKODËR PAKO ME USHQIME PËR PËRSONAT PARA DHE TETRAPLEGJIKE

Myftinia Shkoder ne kuader te muajit te Ramazanit ka dhuruar mengjesin se e shtunes pako ushqimore per personat para-tetraplegjike ne Shkoder. Ne total jane shperndare 30 pako ushqimore.  

“TË JETOSH PËR TË USHQYER VDEKJEN”

Quhet Sulejman Bajrami eshte 50 vjec. Prej 4 muajsh ai ndodhet i paralizuar dhe është i paaftë për punë. Ndërkohë edhe vajza e shtëpisë Jetmira vetëm 21 vjece është e...

Nuk do të marrë më rrogën e deputetit, Shehaj bën gjestin fisnik për gjashtë...

Gjashtë motrat jetime nga Kukësi nuk do të vuajnë vendimin politik të Agron Shehajt, për të hequr dorë nga mandati i deputetit. Lajmin e bëri me dije vetë Shehaj në...

GJOBA PRINDËRVE QË LEJOJNË FËMIJËT TË KONSUMOJNË PIJE ENERGJIKE

Në lokale, të miturit pra personat nën 18 vjeç do e kenë të ndaluar të oijnë pije energjike, me gaz dhe ato që përmbajnë sheqer të shtuar. Nëse inspektorët...

“I dashuri vetëm pi dhe më harxhon lekët”, vajza merr një mësim të mirë...

Konsumimi i hashashit është rritur ndjeshëm, sidomos tek të rinjtë, por a ndikon ai në marrëdhënien e një çifti? Këtë nuk e dimë me siguri, por për një të re...

TË JETOSH NË BARAKË

Në një barakë pothuajse të rrënuar , rrethuar me llamarine, mes mykut dhe lagështirës në cdo cep. Kështu jeton 81-vjecari Gjergj Kulla nga fshati Bleran pjesë e njësisë administrative...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

KOPLIK, TË RINJTË NJIHEN ME GATIMET “SLOW FOOD”

Te rinjte e qytetit te Koplikut jane njohur nga afer me teknikat e gatimit te ngadalte i njohur si "Slow Food". Ne ambjentet e...

Si do te jete moti per kete jave? Temperaturat po bien dita dites, mesoni...

Java parashikohet të nisë me mot me diell, por në mbrëmje reshjet fillojnë përgjatë bregdetit dhe zonave të ulëta.   Dita e martë, përgjithësisht parashikohet një...

Pregatitet shume shpejt dhe ju jep mundesine qe te humbisni 5kg ne vetem 5...

Depozitat e tepërta të yndyrës mund të dëmtojnë seriozisht shëndetin tuaj të përgjithshëm. Pesha e tepërt mund të çojë në presionin e lartë të...