I dorëzojnë çelsat e banesës së re, Elvis Naçi- Admirit: Ti sot sheh me...

Sezonin e kaluar Elvis Naçi i premtoi Admirit kur shkoi ta takonte në banesën e vjetër se së shpejti do niste puna për ndërtimin e një banese të re...

Gazetari shkodran rrëfen kushtet për Alvin Berishën në kamp: Ushqehej me fije bari dhe...

Taulant Kopliku ka rrëfyer për ‘News24’ se si jetonin njerezit ne kampin e Sirise. Alvini ne ate kamp ushqehej me gjethe dhe me fije bari per shkak se ne ate...

EMIGRANTËT MINORENË SHQIPTARË ZËNË VENDIN KRYESOR ITALI

Shqipëria është vendi kryesor i prejardhjes së emigrantëve minorenë të pashoqëruar që kanë mbërritur në Itali në vitin 2018. Janë 1550 emigrantë minorenë shqiptarë që udhëtuan në Itali pa familjet...

Zbulohet pse në Shqipëri lindin më tepër djem se vajza…?

Në mbarë globin ka diferenca të raportit gjinorë në faza të ndryshme të jetës. Shqipëria u rendit ndër vendet me normë të lartë të djemve të lindur në raport...

Historia e Elonës: Më paragjykuan dhe u larguan kur kuptuan çfarë kisha

Ankthi është një problem psikologjik, gjithmonë e më shumë i përhapur. Historia e sotme në “Ka një mesazh për ty”, sjell në vëmendje këtë problem dhe pasojat e tij....

Historia e 8-vjeçarares në skamje: S’kërkojmë kurrë çokollata, babi na i blen për ditëlindje

Bajrami 7 vjeç dhe Erjola 8, janë dy fëmijë mjaft të zgjuar, që jetojnë në kushte të tejskajshme të mjerimit.   “Jetoj me babin, me vëllain, dhe me nusen e xhaxhait...

Dëshpërimi i nënës: Burri gjeti grua tjetër, s’ndihmon as për fëmijët

U martua në moshën 14 vjeçare por bixhozi dhe mashtrimet e shumta e detyruan të divorcohej nga bashkëshorti. Historia u trajtua ne emisionin “Me zemer te hapur” nga Evis...

E VETME PËRBALLË VARFËRISË EKSTREME, GJYSHJA QË KUJDESET PËR FËMIJËT E VAJZËS NË BURG

Programi ‘Dua të të bëj të lumtur’ natën e sotme trajtoi një histori dramatike ku mbizotëronte varfëria ekstreme. E tillë ishte historia e nënë Alitrisë, e cila gjatë gjithë jetës...

Eni Çobani: Do te me njohin mire se kush jam ata qe…

Me qëllim që të gjitha palët të kishin mundësi që të jepnin versionin e tyre në seancën e ndërmjetësimit të kësaj të diele, Eni Çobani kontaktoi në telefon nga...

Një “Miss Universe” që kërkon mbështetjen e shqiptarëve

Personat me aftësi të veçanta jo shpeshherë bëhen pjesë e aktiviteve të shoqërisë. Jo sepse nuk dëshirojnë, por mundësitë që i ofrohen janë të pakta.   Megjithatë Maria Taragjini është nga...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Ndahet nga jeta legjenda e kinematografisë franceze

Aktorja francezo-daneze, Anna Karina, protagonistja e “Bande a Part” dhe “Pierrot le Fou,” bashkëpunëtorja e regjisorit të Nouvelle Vague Jean-Luc Godard, vdiq nga kanceri...

Gruaja nxjerr nga shtëpia bashkëshortin: Këta pisllëqet i kanë bërë… (video)

“Shihemi në gjyq” ka sjellë ditën e sotme një konflikt mes dy bashkëshortësh. 47 vite martesë duket se janë në krizë dhe shkak për...

Situata pas tërmetit, Berisha kursehet ndaj Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka shpërthyer në akuza të forta këtë të diel ndaj shefit të qeverisë. Gjatë fjalës së tij në Akademinë Politike të...